Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
ASTRONOMSKA BRBLJAONICA / Odg: Chat
« Zadnji post od garlic u Jučer u 12:17:26 »
U ovom trenutku još nije donesena definitivna odluka koje će borbene zrakoplove kupiti naše ratno zrakoplovstvo. Ustvari avione kupuje Vlada HR. Procedura odlučivanja o tome koje ćemo borbene avione kupiti ušla je u završnu fazu te su sad u igri ostala četiri ponuđača, Izrael, SAD, Švedska i Grčka.
Zanimljivo da SAD nudi posve nove F16V avione koji koštaju 150 milijuna dolara po komadu. I Švedska nudi nove Grippene, Izrael polovne F 16 a Grčka isto takav F16 avion.
Već kruže glasine da će ponuda USA biti odbijena kao i Grčka. U igri bi ostali novi Švedski Grippen i rabljeni izraelski F16.
Kako god bilo neće svi avioni biti kupljeni odjednom, a radi se 12 komada, nego bi prva dva stigla našim zračnim snagama 2020 god.

Izrael

Švedska
3
NAJAVE DOGAĐAJA / Odg: 10 dana astronomije 2018.
« Zadnji post od Spider u Jučer u 10:13:40 »
Žanina, tko ste u stvari Vi  :mrgreen:?

Vidiš da piše ispod Mjesečar :D
4
ASTRONOMSKA TRGOVINA / Odg: Prodajem ili mijenjam: Skywatcher 150/1200 Newton
« Zadnji post od Markec u 16.02.2018. u 18:37:35 sati »
Teleskop se povlači iz prodaje. Odlučio sam nabaviti bolji fokuser i dati mu šansu  :mrgreen:.

Molio bih lock.
5
NAJAVE DOGAĐAJA / Odg: 10 dana astronomije 2018.
« Zadnji post od Lagonda u 16.02.2018. u 15:16:54 sati »
 :mrgreen: :mrgreen: :218: :218:
6
OPTIČKI INSTRUMENTI / Odg: 2 inch okulari i sekundar od 50mm
« Zadnji post od adri u 15.02.2018. u 21:39:16 sati »
Rjesenje je sto vise promatrati i vidjeti sve sto zelis dok si dovoljno mlad da ti se zjenice sire na preko 7mm  :D

Definitvno zelena u m42, jasna ko dan.

U m27 blijedja no i dalje zelena.
7
ASTRONOMSKI KAFIĆ / Odg: Ah, ti vicevi...
« Zadnji post od eulogy u 15.02.2018. u 19:27:06 sati »
 :260: ne diraj mi bareta 8)
8
ASTRONOMSKA BRBLJAONICA / Odg: GlupotekA
« Zadnji post od garlic u 15.02.2018. u 18:43:59 sati »
Vjerovao ti meni ili ne, aj ti što prije u invalidsku ili prijevremenu. Dobiješ i  otpremninu. Što je sigurno, sigurno je. A za ostalo, snaći ćeš se ako ti je potriba kako si prije naveo. Čemu će  novi zakoni sve voditi moš ti brat bratu i do devedesete radit.

Tebe su već pokrali a mene tek budu. Živo se sjećam kako su strojovođe dugi niz godina plaćali neki dodatak mirovinskom sustavu zbog beneficiranog staža. I šta sad sa tim? Poješće vuk magare i te pare ti nitko ne prizna.

Da mi je čuti priču mornara i sveg tog osoblja na brodu? Nakon što su oplovili čitav planet na stotine puta...neka lijena i lopovska birokracija srezat će ih gdje god stigne.
9
« Zadnji post od Đeno u 15.02.2018. u 18:00:58 sati »
Vjerovao ili ne..

Vjerovao ti meni ili ne, aj ti što prije u invalidsku ili prijevremenu. Dobiješ i  otpremninu. Što je sigurno, sigurno je. A za ostalo, snaći ćeš se ako ti je potriba kako si prije naveo. Čemu će  novi zakoni sve voditi moš ti brat bratu i do devedesete radit.
10
« Zadnji post od garlic u 15.02.2018. u 17:28:34 sati »
Onda ima srece sta je otisao.Ako ove godine izglasaju zakon o profesionalnoj mirovini za zanimanja sa beneficiranim stazom to ce biti koma.Kad covca sa 50 i nekom godinom posalju u profesionalnu mirovinu i vele mu sad si nadi opet neki posao i radi jos 10 godina ako hoces punu mirovinu.Zanima me samo tko ce zaposliti potrosenog covjeka sa pedesetak godina kad nema posla ni za mlade i zdrave.

Sent from my GT-|9301| using Tapatalk

Vjerovao ili ne...takvi strojovođe odu raditi kod nekog privatnog cargo operatera (OBB, PPD, Train Hungary) i još tamo mlate lovu. Ali kod privatnika nema nikakvih beneficija kao u državoj službi nego tamo oteliš od posla. Zato jer je zanimanje strojovođe specifično kao npr pilota...potrebno je dosta uložiti u edukaciju i imati ispite za više vrsta vučnih vozila/lokomotiva. Ne možeš uzeti nekoga sa burze i staviti ga u lokomotivu da vozi teretnjake nego ti treba čovjek sa znanjem i iskustvom.
 Str: [1] 2 3 ... 10