Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
2
ZVJEZDARNICE I PLANETARIJI / Odg: Zvjezdarnica "Apollo"
« Zadnji post od Zocky u Jučer u 22:43:17 »
Bravo  :215:
4
ASTRONOMSKA TRGOVINA / Odg: P: tražilo i ostale sitnice
« Zadnji post od pilatus1 u Jučer u 21:59:40 »
Pozdrav Žac,
može neke fotke objektiva i ostalog?
Hvala
5
« Zadnji post od Danijel u Jučer u 21:40:28 »
Poslat ću Romštajnu svoj članak za ČiS, možda ga i objavi. :mrgreen:
6
« Zadnji post od davor u Jučer u 20:53:02 »
 :215: :215: :215:

Možeš li to kome ponuditi, je si li pitao društvo s Zvjezdarnice treba li im to?
7
« Zadnji post od Danijel u Jučer u 20:08:22 »
A vidjet ćemo, pričao sam s Marijom, (urednicom) možda nešto i dogovorimo oko popularizacije astronomije i zvjezdarnice Apollo u Virovitičkom listu. :76:

Rastjerali su onu staru HDZ-ovu propagandnu mašineriju iz ICV-a koja je Virovitički dovela do toga da ga više nitko živ ne kupuje jer su ga pretvorili u partijsko glasilo. Doveli su nove ljude, snizili cijenu sa 7 na 5 kuna i omogućili onima koji nemaju novca da Virovitički besplatno čitaju na webu, odnosno u PDF-u. Odlučio sam im pripomoći da se te novine vrate narodu, zbog čega su i pokrenute.

Ako ima mjesta za znanost, odnosno astronomiju, a vidio sam da ih je ovaj materijal oduševio (uredništvo), zašto ne, rado ću pripomoći i po koji puta poslati par kartica teksta i po koju fotkicu. Naročito kada ima nekakav događaj zanimljiv za javnost. :286:
8
ASTRONOMSKA TRGOVINA / P: tražilo i ostale sitnice
« Zadnji post od Zac u Jučer u 19:30:46 »
Pozdrav svima,

Još jednom, nakupilo se nešto nepotrebnih ATM stvari, a ako nekoga zanima, neka se javi!

1. TS tražilo, potpuno novo, sa nosačem za Skywatcher refraktore i sl., 250 kn. To je ovo:

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p295_TS-Optics-Sucher-8x50---geradsichtig--schwarz-und-mit-justierbarem-Halter.html

2. objektiv za teleskop/tražilo 50 mm promjera, 300 mm žarišna daljina, 60 kn

3. objektiv za teleskop 50 mm otvor, 600 mm žarišna daljina, u kučištu, 80 kn

4.  akromatski objektiv otvor 60 mm, žarišna daljina 190 mm, AR slojevi, 80 kn

5. objektiv od dijaprojektora Patrinast 2,8/85 30 kn

6. objektiv za aparat za povečavanje Meopta Anaret 4,5/90 mm 50 kn

7. objektiv od fotokopirke, ca 300 mm žarišna daljina,  dobar kao mali teleskop, 25 kn

Pozdrav svima,

ŽAC

9
ASTROFOTOGRAFIJA / Odg: M42 iz Zagreba
« Zadnji post od petar u Jučer u 18:26:56 »
Obrada je koma zato što sam se žurio. A zvijezde su izdužene ili zato što fkuser visi ili je problem u kolimaciji.
10
« Zadnji post od galileo u Jučer u 18:05:47 »
Čestitam Danijele!   [71* :215: :112: :112: :112: :215: [71*
Imaš ti materijala za popunit' cijelo specijalno izdanje Virov'tičana, tj. ne samo za zadnju stranicu!
 Str: [1] 2 3 ... 10