Autor Tema: Probajte novu astro web aplikaciju...  (Posjeta: 1990 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fritz75

• AstroMeteor
  • Spol: Muški
Odg: Probajte novu astro web aplikaciju...
« Odgovori #10 u: 27.03.2017. u 15:19:35 sati »
Btw. upravo sam nakratko provjerio (na poslu sam...) i u pravu si, M 37 nije među objektima. Nadopunit ću ga u bazi prvom prilikom. Također, neki objektima poput Veil Nebule ili Rosette nemaju svoju katalošku oznaku, ali se mogu pronaći preko naziva, a i prvi su po redu jer nemaju oznaku.

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • GSO Dobson s puno "Deep Sky Power"
    • Deepskypedia
« Odgovori #11 u: 27.03.2017. u 15:44:49 sati »
Veil Maglica ima više oznaka, kao i Rosetta.

http://deepskypedia.com/wiki/User:W - promatranja
http://www.flickr.com/photos/vedran-vrhovac/collections/72157624485391563/ - galerija skica i fotografija
Pentax K200D, K5 i nesto stakla
200/1200 Dob
300/1500 Dob

Offline fritz75

• AstroMeteor
« Odgovori #12 u: 27.03.2017. u 20:08:42 sati »
Ja kriv sry, bedak nisam sprobo s razmakom  [36*.
Svejedno M 35, 36, 37 recimo nema u katalogu a vrlo su pozeljni za promatranje, barem kod pocetnika koji ipak nekaj od DSO mogu "uhvatiti" na prvi pogled (uzevsi u obzir da znaju trazit po koordinatama  :zubo:).
Sad ja cjepidlacim malo ali mislim da za napredak nema pozitivnije stvari od kritike  :mrgreen:.

Zacko, dodao sam M34, M35, M36, M37, M38, M39 u bazu. Sve su open clusteri... Veil nebulu sam razdvojio na Eastern i Western, a obje se mogu pronaći pretragom "veil" ili "veil nebula" ili nešto slično. Ove ostale koji su bez kataloške oznake ću također nastojati razdvojiti na sličan način jer, kao što je naveo Acheron, ti objekti su zajednički naziv za više drugih koji ih sačinjavaju. Poput Rosette i ovih ostalih "skupnih". Doći će i to na red...

Htio sam ti samo reći da sam poslušao tvoj "problem" s pretragom bez razmaka pa sam pretrage nastojao učiniti još jednostavnijima i fleksibilnijima. Sada "M 31" uz sve one kombinacije od prije možeš tražiti još i kao "M31" ili "m31" (bez razmaka, case insensitive). Kako god, uvijek bi trebao dobiti M 31... :). Također, na kraju pretrage umjesto na klik gumbića s lupom dopušten je i Enter. Skužio sam da i mene malo živcira što nakon upisa teksta za pretragu baš moram kliknuti na gumb za pretraživanje jer ponekad bih, zbog brzine ili navike, htio jednostavno lupiti Enter pa da pretraga počne. Sad može i to... :)

Offline zackozgb

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #13 u: 27.03.2017. u 22:12:55 sati »
Ma svaka cast, taj enter nisam ni spominjo ali super da si pojednostavio i to :D.Eto dok si ti upiso sve to , ja sam te doticne objekte promatro  :mrgreen:.Danas spektakl nad ZG, siiiiiing 10/10, uspio sam ih sve pohvatat svojim malim refraktorchekom + jos nekoliko objekta pride  :zubo:.

Offline fritz75

• AstroMeteor
« Odgovori #14 u: 01.04.2017. u 19:34:11 sati »
Ako nekoga zanima, aplikacija nudi nekih novosti:

• u prognozama vremena (Ostalo - Vrijeme) sada postoje grafičke prezentacije pokrivenosti oblacima i vjerojatnosti za kišu te animirani prikaz satelitske snimke Europe
  • u NEO (Podaci - NEO) veličine i brzine pojedinih asteroida su prikazane linijskim grafikonom pa se na prvi pogled može vidjeti koja mrcina je najveća, a koja najbrža
  • u detaljima deep-sky objekta (Podaci - Deep-sky -- detalji, tj. gumbić s tri točkice pokraj svakog objekta) je visina odabranog objekta u idućih 12 sati prikazana linijskim grafikonom
  • u stilu deep-sky objekata dodana je funkcionalnost pregleda i pretraživanja Mjesečevih karakteristika (krateri, zaljevi, mora itd.), njih više od 9.000 (Podaci - Mjesec)

Offline igasparic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #15 u: 05.04.2017. u 08:31:11 sati »
Super. Isprobat ću kad stignem.  :215:

Offline fritz75

• AstroMeteor
« Odgovori #16 u: 05.04.2017. u 08:52:52 sati »
Super. Isprobat ću kad stignem.  :215:

Slobodno, bit će mi drago.. :)