[- ANKETE -] > ANKETE I ANKETICE

Donacije

(1/23) > >>

Danijel:
Dugo vremena sam razmišljao o ovome, odvagivao za i protiv, razgovarao s prijateljima i nakon večerašnjeg još jednog takvog razgovora, ipak se odlučio postaviti vam ovo pitanje.

Riječ je o domenama zvjezdarnica.com i zvjezdarnica.eu te o web hostingu na kojemu se nalaze te domene i stranice Zvjezdarnice s AstroForumom. U svih ovih godina sadržaji su narasli do te mjere da je na serveru/hostingu ostalo oko 200 MB prostora. Procjenjujem da bi taj prostor trebao biti dovoljan do kraja godine, ovisi o aktivnostima. Nakon toga, trebat će nešto napraviti.

Postoje tri opcije:
- prva, ugasiti stranice (jer kada se kvota popuni novih sadržaja više neće moći biti, u to ulaze i postovi na forumu),
- druga, brisati dio sadržaja (pitanje je što???) i
- treća, zakupljivanje većeg hosting paketa. Trenutno Zvjezdarnica leži na paketu veličine 1250 MB.

Vjerujem da vam se prva opcija najmanje sviđa. Druga opcija će samo kratkotrajno odgoditi problem, ubrzo će se opet ponoviti. Treća opcija bi na dulji rok riješila problem jer idući hosting paket nudi prostor od 2,5 GB mjesta za smještaj stranica i podataka.

Slični siteovi u svijetu pokrivaju troškove putem donacija od strane svojih korisnika. Zanima me kako vi gledate na to i imate li prijedloga u vezi toga. S obzirom da cijela Zvjezdarnica i domene financijski vise na mojim leđima, želio bih se, kao njihov vlasnik, na vrijeme pripremiti i razmotriti uz vašu pomoć, modele rješavanja ovoga problema. U tome sam potpuno bez ikakvog iskustva, čak mi je i jako neugodno postavljati pred vas ovaj problem, niti imam pojma kako se to zapravo radi vani. Znam da se vani donacije prikupljaju putem PayPala no čini mi se da se to za Hrvatsku ne može primijeniti. Dakle, slobodno diskutirajte, predlažite, iznosite svoja mišljenja.

Uspijemo li zajednički riješiti problem, Zvjezdarnica će dobiti nove potencijale i moći postati nešto više.

IceFisherman:
donacije .... ili  najti hosting firmu koja ti bu spremna sponzorirati stranice ... tj. dati besplatan hosting ( u tom slučaju je dobro imati poznanstva itd :) )

Krun0:
ja sam uvijek spreman donirati koliko mogu...no da vidimo najprije sto drugi misle,
   tj koliko nas ima i mozemo li rijesiti problem - tj.koliko treba sakupiti
 .....mozda nas u ZF upoznas s konkretnim brojevima  :?:

BTW...da li si razmisljao i o kakvim reklamama....da li mozda takav site moze dobiti
   kakvu potporu od drzave kao npr udruga....mozda da formiramo nesto takvo...
(ne mislim za sad ,nego ubuduce kao element odrzavanja)...
..ima tu svakakvog manevarskog prostora ,samo treba neko tko se u to razumije... :111:

inace najlakse je uplatiti na racun preko internet bankarstva...

IceFisherman:
btw ...( valjda sam  dobro očital gde je zvezdarnica hostana :/ ) ... za  usporedbu i malo promisliti ...

http://www.plus.hr/hosting/sprint/sprint200/

vs.

http://www.totohost.hr/linux_hosting.php

... jedino neznam kolko mesečno imaš bandwidtha ?

Danijel:
Samo da napomenem, nema govora o tome da Zvjezdarnicu mičem s Plusa. Napravio sam to samo jednom i prokleo dan kad sam to napravio. Plus je vrhunska tvrtka s kojom se družim od početka i prezadovoljan sam njihovim uslugama i ne želim to mijenjati. Dosta mi je ovakvih http://groups.google.hr/group/hr.comp.www/browse_thread/thread/789d156b27b00365 Sve sam to već prošao i vjerujte mi, s takvima ne želite imati posla. (Nije bila riječ o Totohostu).

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju