Autor Tema: What we still dont know  (Posjeta: 2468 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline deamon

• Astronaut
  • Spol: Muški
What we still dont know
« u: 05.05.2008. u 07:39:32 sati »
Nisam dugo već vidio dokumentarac od kojeg mi je mašta poletila...nadam se da će se još nekome svidjet.

http://video.google.com/videoplay?docid=-7044753105944203252&q=what+we+still+dont+know&ei=450eSJbAAoqM2AL2qIjKAQ&hl=en

Edit : bio je stavljen krivi link...ovaj gore je pravi
« Zadnja izmjena: 05.05.2008. u 07:42:23 sati od deamon »
e-mail : rigelcentaurus@gmail.com

msn : orionis@live.com

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
Odg: What we still dont know
« Odgovori #1 u: 05.05.2008. u 10:31:06 sati »
Prvih 20 minuta dokumentarca su i mene zadivili ali onda se počeo previše spominjati kreator ili neka viša bića. Na kraju gledanja mogu reći da je dokumentarac za mene kreacionistička propaganda.
Šteta, jer par ideja spomenutih u njemu su veoma dobre.

Offline deamon

• Astronaut
« Odgovori #2 u: 05.05.2008. u 16:14:44 sati »
Teško da religija stoji iza ovoga...samo su iznjeli jednu mogućnost između milijun ostalih.

A šta se mene osobno tiče, vjerujem računalu "Deep Thought" kada je reklo da je odgovor na sve 42 (Od "Vodiča za autostopere kroz galaksiju") lol

šala  :wink:

Ako nekoga zanima propaganda...evo link...pogledao sam ujutro...nije loše(traje puna 2 sata)..(dokumentarac je podijeljen u 3 dijela : Religija, Ratovi, Novac)

http://video.google.com/videosearch?sitesearch=&q=zeitgeist

Ima par gadnih scena u cijelom dokumentarcu tako da ne preporučujem onima slaba srca  :!:
Veze koje ima sa astronomijom su detaljno objašnjeni znakovi odnosno konstelacije te njihova implementacija u stvarnom svijetu...te tu i tamo koja civilizacija koja je znala neke stvari tisućama godina prije....)
« Zadnja izmjena: 05.05.2008. u 16:22:49 sati od deamon »
e-mail : rigelcentaurus@gmail.com

msn : orionis@live.com

Offline Delboy

• Zvjezdani Skakač
  • *
« Odgovori #3 u: 07.05.2008. u 23:04:35 sati »
Baš sam pogledao taj dokumentarac. Prvom, anti-kršćanskom dijelu mnogi zamjeraju izvore koji nisu navedeni i neke možda izmišljene činjenice koje upotpunjuju priču. Zapravo, cijela priča se vrti oko 25.12. kao datuma na koji su se rodili mnogi bogovi sunca prije Isusa. Naime na taj datum, nakon 3 dana prividnog stajanja, sunce se ponovno počinje dizati prema sjeveru, što se objašnjava kao uskrsnuće nakon 3 dana ili rođenje. Bibliolozi kao argument iznose da je Isus zapravo rođen 6.1., a novi datum je uveden promjenom kalendara. Također iznose da je Isus kao osoba zabilježen, te kako bibliju ne treba shvaćati predoslovno, na što ateisti na forumima klimaju glavom. Oni tvrde kako kroz povijest crkva stalno interpretira bibliju kako njoj paše (s čime se slažem, ali mislim da se danas ona ipak nastoji interpretirati u kontekstu dobra, ali postoje iznimke). Uglavnom, cilj 1. djela je negirati Isusovo postojanje, što po meni nisu uspjeli. Isus je zabilježen kao povijesna osoba i izvan Biblije, a koliko je do danas izobličeno njegovo učenje najvjerojatnije nitko neće saznati. Ko vjeruje/ne vjeruje -> u to se ne bi štel mešat.

Naglasak Zeitgeista nije zapravo na nepostojanju boga, već na moći obmanivanja koju religija ima i ideji o nekolicini obitelji koji drže sve konce u rukama (bankari -> npr. Rockefeleri).
Nevjerojatno je mnogo dokaza da je Američki vrh izveo napad na WTC i nakon svjedočenja ljudi koji su bili na mjestu zbivanja, sve je očitije što smo možda popušili. Ovaj dio je mnogo vjerodostojniji od prvog. Naravno, opet je malo vjerojatno da će običan puk saznati istinu. 

Glavna ideja filma: moćnici insceniraju napad i onda se obogaćuju na ratu. Obskrbljuju obje strane, a u interesu je da rat što dulje traje (npr. Vijetnam). Terorizam je sredstvo zastrašivanja i nije tehnološki razvijen kako se prikazuje (financira ga Američki vrh), a rat protiv nečega čega nema traje najdulje.  Na kraju će skupina moćnika manipulacijom stvoriti globalnu uniju u kojoj će moći svakoga nadzirati pomoću potkožnih čipova. 

Uglavnom svakako pogledati dokumentarac, ali nikako ne slijepo slijediti sve što je u njemu. Dobro bi bilo pronaći na internetu što ljudi s kredibilitetom misle o pojedinim iznesenim idejama.
« Zadnja izmjena: 07.05.2008. u 23:12:23 sati od Delboy »

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #4 u: 08.05.2008. u 08:34:58 sati »
-kroz povijest crkva stalno interpretira bibliju kako njoj paše
-nije zapravo na nepostojanju boga, već na moći obmanivanja koju religija ima
-nekolicini obitelji koji drže sve konce u rukama
-skupina moćnika manipulacijom stvoriti globalnu uniju

-ja nisam gledao dokumentarac,
no ove izjave odgovaraju istini s velikom vjerojatnoscu....

Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #5 u: 19.08.2013. u 18:09:23 sati »
Teško da religija stoji iza ovoga...samo su iznjeli jednu mogućnost između milijun ostalih.

A šta se mene osobno tiče, vjerujem računalu "Deep Thought" kada je reklo da je odgovor na sve 42 (Od "Vodiča za autostopere kroz galaksiju") lol

šala  :wink:

Ako nekoga zanima propaganda...evo link...pogledao sam ujutro...nije loše(traje puna 2 sata)..(dokumentarac je podijeljen u 3 dijela : Religija, Ratovi, Novac)

http://video.google.com/videosearch?sitesearch=&q=zeitgeist

Ima par gadnih scena u cijelom dokumentarcu tako da ne preporučujem onima slaba srca  :!:
Veze koje ima sa astronomijom su detaljno objašnjeni znakovi odnosno konstelacije te njihova implementacija u stvarnom svijetu...te tu i tamo koja civilizacija koja je znala neke stvari tisućama godina prije....)

Da se nadovežem, u vezi filma Zeitgeist (ovaj link gore ne radi više). Uspio sam naći vremena i pogledati ga jer mi ga je više ljudi preporučilo. Moj dojam je takav da bih ga slobodno svrstao ruku pod ruku sa serijalom Ancient Aliens. Hrpe tvrdnji za ovo ili ono, a nigdje nikakvog dokaza. Ono o religiji na početku mi je bilo baš dosadno jer nisam klinca kužio. Ukratko - teški bullshit [67*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #6 u: 20.08.2013. u 09:47:44 sati »
U principu postoji razlika...aliens su teski bullshit....a ovi drugi mada je stil isti jadni I traljavi ipak dotice neke probleme koji su prisutni.....moguce da je namjerno izabran takav stil jer ljudi su vec u potpunosti isprana mozga I jedino takav kvazimarketinski stil dopire do njih....pogotovo na zapadu....mi jos imamo malu prednost koja se polagano topi.....kritickog I objektivnog buntovnog razmisljanja....zaostatak odgoja u socijalizmu....u kapitalizmu se takav nacin razmisljanja dobrovoljno sve vise gubi imho :)
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.