Autor Tema: U potrazi za vedrim nebom  (Posjeta: 1739 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: U potrazi za vedrim nebom
« Odgovori #10 u: 05.06.2013. u 22:51:01 sati »
Ima ljudi koji ne briju na opremu nego zele samo nesto raditi.
Da bi se neke stvari radile ozbiljno, kada opremu jednom imas ona je samo sredstvo da se dodje do onoga sto je bitno, a to su rezultati.

Takvima nije bitno tko im slaze teleskop, zabavlja ih dobivanje rezultata i njihova obrada.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline gljiva

• Biser Galaktike
    • Astrobin - ssprohar's gallery
« Odgovori #11 u: 06.06.2013. u 06:39:42 sati »
Koliko sam te shvatio gljiva, oni u stvari prodaju parcelu vedrog neba.  :D
:106: Izgleda tako.
http://www.astrobin.com/users/ssprohar/
TELESKOPI: SkyWatcher ED-APO 80/600; Refractor 80/400; GSO RC/Carbon tube- 203/1624mm
MONTAZA: CGEM DX
KAMERE: Atik 1C; Atik 314EC; Atik 383LC; AlCCD5v;
DODATNA OPREMA: FF/FR x0.85;

Offline gljiva

• Biser Galaktike
    • Astrobin - ssprohar's gallery
« Odgovori #12 u: 06.06.2013. u 06:49:23 sati »
Nema šanse da dam svoju opremu da mi netko drugi sastavlja,održava i nadzire¸ma kako bio stručan. Oko toga uopće nema razgovora.

Nema mi puno smisla ni da se iznajmi vrijeme na tuđoj opremi pa se snima preko neta. U tom slučaju se sve svodi na obradu, lakše mi je onda uzeti HST-ove fotke i ne trebam se više baviti astrofotografijom.
Da, imao bi osjecaj da posao nije u cijelosti odraden.
Ali ako se radi nesto na znanstvenoj razini (ovisi o cijeni najma) to bi mogao bit vrlo dobar izbor.

Ima ljudi koji ne briju na opremu nego zele samo nesto raditi.

Da bi se neke stvari radile ozbiljno, kada opremu jednom imas ona je samo sredstvo da se dodje do onoga sto je bitno, a to su rezultati.
Takvima nije bitno tko im slaze teleskop, zabavlja ih dobivanje rezultata i njihova obrada.
Ili netko tko je konstantno u poslu (i/ili na putu zbog posla) i jednostavno nema vremena.
http://www.astrobin.com/users/ssprohar/
TELESKOPI: SkyWatcher ED-APO 80/600; Refractor 80/400; GSO RC/Carbon tube- 203/1624mm
MONTAZA: CGEM DX
KAMERE: Atik 1C; Atik 314EC; Atik 383LC; AlCCD5v;
DODATNA OPREMA: FF/FR x0.85;