Autor Tema: Lov na meteoroloske radiosonde 2018  (Posjeta: 293 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ikuclja2

• Astronaut
  • Spol: Muški
Lov na meteoroloske radiosonde 2018
« u: 01.02.2018. u 05:10:43 sati »
Evo pokupljena Slovenka od 30.01. Sonda je pala oko150 metara jugoistocno od zadnjih kordinata u ogradjeno dvoriste, susjedno nije ogradjeno pa se "moglo" doci blizu. Sonda je bila iza kuca pa sam se vratil na cestu da dojdem sa prednje strane i da odradim diplomaciju ali od diplomacije nista jer nigdje nikoga osim dosadnog cucka koji nije prestajal lajati. Kad sam skuzil da se radi o vikend naselju isel sam na rizik u tudje neogradjeno dvoriste i sa stapom privukel sondu do ograde u pratnju onog dosadnog psa. Uglavnom sve je bilo na brzinu i u strahu da se netko ne pojavi jer bi onda bilo puno pitanja i objasnjavanja.
Evo i tri brzinske slike
« Zadnja izmjena: 01.02.2018. u 05:39:29 sati od ikuclja2 »

Offline plevak

• Astronom
Odg: Lov na meteoroloske radiosonde 2018
« Odgovori #1 u: 02.02.2018. u 14:34:35 sati »
Eh a ja moram da se pohvalim sa slovenkom koju nisam pokupio. Naime 01/02/ zaustavila se visoko na stablu , mislim sigurno više od 15m i nisam je nikakvim sredsvima koja sam ima kod sebe (a nisam imao ništa) mogao skinuti, te sam teška srca ostavio je da i dalje visi, a zadovoljio sam se nekoliko slika vinogorskog dijela Međimurja koje možete vidjeti na slijedećem linku, naravno i uz slike viseće sonde koja neće krasiti moju kolekciju.

https://yadi.sk/d/tJD_wQRF3S38PY

Offline 9a7aof

• Astronaut
« Odgovori #2 u: 09.02.2018. u 06:34:08 sati »
Pozdrav,
blizu mene već mjesecima ne padaju sonde pa sam malo gledao što bih sa ovima koje su doma i
pronašao  ovaj projekt:

Analog output of AFSK signal for VHF radios on PA4

Skinuo sam source, editirao config.h,  stavio svoj pozivni znak, kompajlirao u linuxu,
bin upucao sa STM programom iz windowsa...

Zalemio sam mikrofonski kabel na PA4  STM procesora (nožica 14).
Za tu prigodu je uništena slušalica kupljena kad i Baofeng (trebao mi konektor).
Na Baofengu sam uključio VOX, namjestio frekvenciju 144.800 i vratio se u mladost, u početke APRS-a i paket radija.

Prvi dojmovi o tako dobivenom aprs trackeru su povoljni, treba nekoliko minuta da se "novi" tracker sinkronizira na
GPS signal. Kad se jednom sinkronizira uredno radi.  Radi tipka za uključivanje i isključivanje sonde. Crvena led dioda
bljeska dok ne radi GPS, zelena kad je GPS u redu. Crvena dioda svijetli dok se generira AFSK signal.

Koristio sam stare baterije, tracker radi i kad napon baterija padne
ispod dva volta. Jučer su cijeli dan radile baterije od neke davno uhvaćene slovenske sonde.

Volio bih da još netko proba ovu modifikaciju (slikice), da usporedimo dojmove.

[71*
« Zadnja izmjena: 09.02.2018. u 13:03:58 sati od 9a7aof »

Offline plevak

• Astronom
« Odgovori #3 u: Danas u 01:49:46 »
Prijatelju već smo davno to isprobali, šteta što nisi u viber grupi pa bi bio u toku. Na žalost nitko se nije sjetio da to opiše na forumu. Lijepo radi, ja sam se čak i vozikao u autu tako da sam isprobao i malo dalje.  Znači praćeno je preko aprsisa.  Jedino što mene baš ne zanima tolko taj dio nego bi me zanimao više FW za sondu koji je sličan originalnom FW tako da može mjeriti sve vanjske parametre ali da se može mijenjati freq.  E to bi bila prava stvar. Također sam malo radio i sa onim softverom za CW pa i malo isprobavao ARDF. Eto, to je onako ukratko od mene, poz.