Autor Tema: Crno srce Australije  (Posjeta: 8147 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline McPingvin

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
  • Reus usitas
    • www.playomania.com
Odg: Crno srce Australije
« Odgovori #20 u: 18.05.2011. u 01:05:44 sati »
hrpa nesitih nesita
:lol:

Neeeeeegooooooo... Sjećam se takvog jezera iz knjige o čudesima svijeta. Ah, evo ga!

http://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Eyre
Ribe koje žive u njemu su navedene u članku. Kako prežive apsolutni izostanak vode? Po podacima koje imam rekao bih da ne prežive. Salinitet užasno raste hlapljenjem vode, što znači da je ikra ta koja preživljava suhi dio godine. Kako, ne znam. Nisam biolog ni ribolog :)

Dokumentarac koji si gledao je ovaj, pretpostavljam: http://www.bbc.co.uk/nature/programmes/tv/wilddownunder/virtual08.shtml

Nadam se da sam ti barem malo pomogao. Samo se ti nama i dalje vrti ;)
Sky Watcher Maksutov 127/1500, 25 i 10mm okulari
Sky Watcher EQ5 GOTO
Pentax K-x (18-55, 50-200, 35-70 macro)
BPC 7x50

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #21 u: 18.05.2011. u 09:09:16 sati »
:lol:

Neeeeeegooooooo... Sjećam se takvog jezera iz knjige o čudesima svijeta. Ah, evo ga!

http://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Eyre
Ribe koje žive u njemu su navedene u članku. Kako prežive apsolutni izostanak vode? Po podacima koje imam rekao bih da ne prežive. Salinitet užasno raste hlapljenjem vode, što znači da je ikra ta koja preživljava suhi dio godine. Kako, ne znam. Nisam biolog ni ribolog :)

Dokumentarac koji si gledao je ovaj, pretpostavljam: http://www.bbc.co.uk/nature/programmes/tv/wilddownunder/virtual08.shtml

Nadam se da sam ti barem malo pomogao. Samo se ti nama i dalje vrti ;)

Hvala , mnogo hvala. Nije baš neka tema za visoku rapravu ali  se mora priznat da se samo  od sebe nametnilo ovakvo jedno interesantno pitanje . Zna san  ja , odma ko će znat o ribama i ribetinama i ako triba o ovima pustinjskin , ma ko to može  bolje znat nego naš Pingvin , priplovija je on za ribon uzduž i popriko sve oceane a kamoli di neće  tamo neku malu pustinjicu.. Šta se mene tiće, ja san ti više ovako za komarćicu , frartrića ,lignjicu i srdelu svakako da se podrazumijeva  pripremljenu na gradele , al ovo drugo mi je stvarno nepoznata tema.       A kako bi bilo da Vas strpan u niki kombi i dovućen jedan vikend u Split, pa da utvrdimo više ovo gradivo sa tim čudom od ribe.  :hopla: :hopla: :hopla:
Veliki rotirajući svima.  :hopla:
« Zadnja izmjena: 18.05.2011. u 09:16:33 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #22 u: 18.05.2011. u 09:16:03 sati »
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #23 u: 18.05.2011. u 09:18:01 sati »
A gledaj, s ovim uvodom prije poziva bojim se da ti ni londonski doubledecker nece biti dovoljan a kamoli kombi.  :lol:
http://www.google.hr/search?q=doubledecker&hl=hr&client=firefox-a&hs=2rb&rls=org.mozilla:en-GB:official&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-nHTTbTDH86N-waylMy3Cg&ved=0CDgQsAQ&biw=1920&bih=976
Ka bog , taman iman parkig za ovog crvenog . Baš je lip.
Nek samo rotira...

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
« Odgovori #24 u: 18.05.2011. u 10:36:32 sati »
Odlično Pingač, iako mi je malo neobično da kavijar preživi 20 godina na suhom (ko nekakav virus), ali život je čudnovata stvar.

E, Đeno za tebe je jedna specijalna riba koja preživljava puno duže:
http://www.imdb.com/title/tt0095159/
Pa ti rotiraj od sriće :hopla:

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #25 u: 18.05.2011. u 11:05:16 sati »

Ajme meni šta je ova dobra , mislin na ovu ribu šta drži onu malu ribicu iz Australije. Ajme meni koji lipi komad ribe.
Ovaj primjerak sto posto ne hrče. E ako si mislija kad dođeš da ti ovo nabavin , da se nisi malo pribacija, ne ,ne ovo je samo za gazdu. :hopla: :hopla: :hopla:
Nek samo rotira...

Offline McPingvin

• AstroBrbljavac
  • *
  • Reus usitas
    • www.playomania.com
« Odgovori #26 u: 18.05.2011. u 13:33:57 sati »
Odlično Pingač, iako mi je malo neobično da kavijar preživi 20 godina na suhom (ko nekakav virus), ali život je čudnovata stvar.
Svake godine se dešavaju poplave, ali svega nekoliko puta u stoljeću zbilja ogromne.
"Typically a 1.5 m (5 ft) flood occurs every three years, a 4 m (13 ft) flood every decade, and a fill or near fill a few times a century. The water in the lake soon evaporates with a minor or medium flood drying by the end of the following summer."

@Đeno - ma drago mi je što mogu pomoći. Kažem, nije ni meni taj mehanizam u potpunosti jasan, ali po ovom što vidim jezero postoji godinu dana, sumnjam da u potpunosti presuši. Da, onda je jako slano, ali ne znam kako se ikra ponaša u tim uvjetima.
O ribama bi se dalo... Iako preferiram lososa, a još više pravu mesinu :D
Sky Watcher Maksutov 127/1500, 25 i 10mm okulari
Sky Watcher EQ5 GOTO
Pentax K-x (18-55, 50-200, 35-70 macro)
BPC 7x50

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #27 u: 18.05.2011. u 14:09:27 sati »
Svake godine se dešavaju poplave, ali svega nekoliko puta u stoljeću zbilja ogromne.

O ribama bi se dalo... Iako preferiram lososa, a još više pravu mesinu :D
I ja isto , nema ptice do prasice , međutim da ne bi bilo iznenađenja V A A A N E S U , nedam. :hopla:
Nek samo rotira...

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #28 u: 18.05.2011. u 15:56:58 sati »
I ja isto , nema ptice do prasice , međutim da ne bi bilo iznenađenja V A A A N E S U , nedam. :hopla:

Vanda :lol:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #29 u: 18.05.2011. u 19:16:41 sati »
Vanda :lol:

Slovo gori , slovo doli glavno je daje nedamo..Bit je suštne stvari , svih stvari od svih stvari da je ne damo. Ola šta sam ga zamrsija. :hopla:
Nek samo rotira...