Autor Tema: P: Lacerta UWAN 16mm 82°  (Posjeta: 411 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline m a r k o

• Jahač Kometa
  • Spol: Muški
P: Lacerta UWAN 16mm 82°
« u: 26.06.2014. u 15:38:10 sati »
Prodajem širokokutni okular brenda Lacerta fokusne dužine 16mm i 82° prividnog vidnog polja. 1200 kn

Mogao bih reći kratko "Okular je izvrstan" ali ne mogu ne nahvaliti ga. Pogled u njega je opušten a široko vidno polje daje dojam uronjenosti u Svemir pri svakom pogledu. Daje jako oštru sliku, prema rubovima također i dobro se slaže i sa brzim i sa sporim teleskopima. To znači da su i slike planeta i Mjeseca oštre a pri tome su i boje i detalji fantastični. Prije nabavke binoviewera on mi je bio glavni okular za promatranje planeta, kombiniran sa barlowom, makar sam u koferu imao i "planetarne" okulare međutim bili su, eto, lošiji.

Dečki iz mađarskog Teleskop-centra kažu na svojoj stranici da ima odlične antirefleksivne premaze i da su primjetili da se kroz njega u odnosu na usporedive okulare vide za 0.5 magnitude tamnije zviezde. Nisam ga uspoređivao sa drugim sličnim okularima ali se slažem da ima odlične premaze.

Kontaktirati me možete na PP, marko1004985 [at] yahoo točka com i 098/9098767.
Svemir je puno veći od Zemlje i puno veći od Sunčevog sustava i puno veći od naše galaksije i dugujemo sebi da to primjetimo. - John Dobson