Autor Tema: IYA 2009 . - završeni projekti  (Posjeta: 26649 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: IYA 2009 . - završeni projekti
« Odgovori #40 u: 05.04.2009. u 22:11:15 sati »
Vazno da ste sretno stigli doma, s onim svim zapaljivim materijalom  u autu ... :lol:

A kak tvoje varivo  :mrgreen: :?:
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #41 u: 05.04.2009. u 23:34:47 sati »
Eto, da bude zabilježeno. I u TM se provodilo '100 sati astronomije' ne samo s predavanjima nego se i gledalo u nebo. Ništa masovno, ali onih dvadesetak koji su došli na predavanje bacili su pogled kroz Tal 125 mm refraktor. S obzirom na uloženi trud da se postigne što veći LP, moglo se vidjeti samo Mjesec i Saturn. Srećom ovaj poslijednji uvijek izmami 'aaaah'.
Ipak, zahvaljujući dobrom kontrastu kod refraktora i opranom nebu moglo se pogledat i kroz veliko povećanje (170X) pa se vidjelo da Saturnov prsten još uvijek nije crta nego elipsa. Šteta samo što je cibonin toranj sagrađen baš ispred Oriona tako da potencijalni astronomi nisu mogli vidjeti i neku maglicu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #42 u: 05.04.2009. u 23:56:49 sati »
A kak tvoje varivo  :mrgreen: :?:
Apsorbirao sam ga cim sam stigao u bazu. Bez obzira na otiske svih tvojih tenisica.  :wink:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Danko

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #43 u: 06.04.2009. u 09:14:20 sati »
Pogledajte moj video zapis iz Zagreba na stranicama mga2009. Mozda nije previse profesionalno ali docarava ugodaj, donekle.
|  Prof. dr. sc. Slobodan Danko Bosanac  |  R. Boskovic Institute, Bijenicka c. 54, Zagreb, Croatia  |  Tel: +385 1 456 10 38  |
|  web: www.irb.hr/users/bosanac  |  email: bosanac@irb.hr  |  web: www.astronomija.hr  |  email: bosanac@astronomija.hr  |

Offline jasa

• AstroPripravnik
  • **
    • Moj stari astro homepage...
« Odgovori #44 u: 07.04.2009. u 00:47:42 sati »

Stavio sam neke slike + report od Bobe na stranice MGA2009.

Ako jos netko ima slike neka mi posalje na jasa@wsurf.net ili neka mi posalje link pa cemo i te slike uvrstiti u galerije.
Takoder bi bilo ljepo da mi i od ostalih dogadaja saljete slike tako da nam galerija nije prazna na siteu MGA2009.

Pozdrav
J.

Offline Rajko

• AstroOdisej
  • **
    • Astronomska udruga Danica Ogulin
« Odgovori #45 u: 08.04.2009. u 12:05:38 sati »
Mali astronomi Društva Naša djeca Ogulin, priredili su promatranje za javnost u subotu, 04.04.09. u vremenu od 20-23h. Na žalost, vrijeme je bilo oblačno, s jakom kišom i grmljavinom, pa je sve odgođeno za nedjelju. Cijeli je dan bilo poluoblačno, ali smo se mi unatoč tome okupili na stadionu NK Ogulin. Uspjeli smo čak dogovoriti s Elektrom da nam ne pali javnu rasvjetu, i čekali da li će se razvedriti. U jednom trenutku je izgledalo da će se razbistriti, postavili smo mali teleskop (80/800) i počeli gledati Mjesec zajedno s dvadesetak znatiželjnika. Uskoro smo i Mjesec mogli vidjeti samo kroz oblake, a jedan posjetilac je na nebu izbrojio i šest zvijezda! :twisted: Još malo smo čekali i naposljetku spremili i taj mali teleskop i otišli kući. Naravno, za sat vremena je nebo bilo kristalno vedro, ali je već bilo prekasno za povratak. Obećeli smo ljudima da ćemo se uskoro ponovo naći, jer je zainteresiranih stvarno dosta.
Celestron 8 XLT na CAM GoTo
Philips ToUcam PRO II
DFK 21AF04.AS
TS 15x70

Offline Danko

• Važna Osoba
  • AstroNavigator
« Odgovori #46 u: 08.04.2009. u 17:44:42 sati »
Oduvjek sam govorio da drustva kao sto je Ogulinsko igraju izuzetnu ulogu za sirenje ljubavi prema astronomiji i znanju medu mladima. Treba im pomoci, ako je zatraze. Da ste barem slikali pa da se postavi na stranice MGA2009 ili Zvjezdarnice.
|  Prof. dr. sc. Slobodan Danko Bosanac  |  R. Boskovic Institute, Bijenicka c. 54, Zagreb, Croatia  |  Tel: +385 1 456 10 38  |
|  web: www.irb.hr/users/bosanac  |  email: bosanac@irb.hr  |  web: www.astronomija.hr  |  email: bosanac@astronomija.hr  |

Offline Ivo

• Astronom
    • ANONYMUS
« Odgovori #47 u: 09.04.2009. u 11:12:20 sati »
Sorry što kasnim, evo konačno i mojih fotki od subote...
http://picasaweb.google.com/balonja/100SatiAstronomije#
Nadam se da se nitko neće naći uvrijeđen zbog komentara  :oops: :roll: [63* :116:

p.s. nisam stigao popraviti boje pa je sve u žutom tonu...
Tasco 50/600, Zenit 11, Canon EOS 350D, lopata, šarafciger, kombinirke...

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #48 u: 09.04.2009. u 11:23:22 sati »
"Bilo je tu i muzejskih primjeraka, a ni teleskop nije puno mlađi :)"

Ne postoji smajlić s dovoljno nepristojnim cerekom koji bi opisao moj izraz lica. Zato neću staviti niti jednog. Smajlija.
Trolor

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #49 u: 09.04.2009. u 11:35:44 sati »
 :93: Ne znam da li su bolje fotke ili komentari.  :93:  :218: :93:
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.