Autor Tema: IYA 2009 . - završeni projekti  (Posjeta: 26649 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Valent

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: IYA 2009 . - završeni projekti
« Odgovori #80 u: 26.04.2009. u 09:11:20 sati »
Bravo, čestitam!  :D

Offline pixel

• Važna Osoba
  • Jahač Kometa
    • UPZ Prototipus
« Odgovori #81 u: 26.04.2009. u 09:38:32 sati »
Ispričavam se što kasnim s izvještajem, ali da se zna da se i u Dalmaciji, točnije Solinu nešto radilo za 100 sati.

cut

Bas lijepi program!!! Vidim da je bilo odlicno! Samo tako naprijed!!!  :hopla:

Offline Ellie

• Astronom
  • Spol: Ženski
« Odgovori #82 u: 26.04.2009. u 09:49:34 sati »
Hvala svima! :) No odaziv nije bio prevelik, barem ne onoliki koliki sam ja htjela da bude. Mozda ocekujem previse, ne znam... Ali mislim da ljude nista ne zanima, opcenito cijelo podrucje znanosti... :(
Is anybody out there?

Offline Miro

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #83 u: 26.04.2009. u 11:13:21 sati »
Bravo Ellie lijepo prezentirano!!! Pohvale na trudu!
Celestron C-8 CG-5 CAM GO TO,TS 65mm f/6.5 Quadruplet Astrograph - 65mm/420mm  LVI - SmartGuider SG2
Refractor 60/700
Canon EOS 500D IS18-55

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #84 u: 26.04.2009. u 12:16:20 sati »
Hvala svima! :) No odaziv nije bio prevelik, barem ne onoliki koliki sam ja htjela da bude. Mozda ocekujem previse, ne znam... Ali mislim da ljude nista ne zanima, opcenito cijelo podrucje znanosti... :(

Pa realno gledajući ljudi uistinu nisu previše zainteresirani za astronomiju i odziv je uvijek tak tak. Ali i mali pomaci puno znače i oni koji dođu na ovakva okupljanja  više su nego zadovoljni. A među njima netko se i pokrene. Otkako je krenula MGA naglo je porastao broj članova ovog foruma. Dobro, uglavnom nisu aktivni, ali čitaju ove stranice   :286:   
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline fat_shaggy

• AstroNavigator
  • "Strah je ubojica razuma"
« Odgovori #85 u: 17.05.2009. u 12:18:54 sati »
Jucer, 16.5.2009. , u Puli, u Povijesnom muzeju Istre  s pocetkom u 18:30 odrzana su povodom Medunarodne godine Astronomije i “Noci muzeja – nebo muzejske noci” , dva predavanja i promatranje neba.
Predavanja su bila "140 godina Pulske zvjezdarnice" sa predavacima Damirom Šegonom i Lucianom Gržinićem i "101 godina Tunguske" koje je predavao Korado Korlević.
Nakon predavanja i gasenja rasvjete uslijedila su promatranja. Kao opremu za promatranje smo koristili Celestron 8( Vlasnistvo Astronomskog drustva Istra Pula) i Dobson otvora 300mm-vlasnistvo Edija Glavaša, clana ADIP-a i takodjer clana ovog foruma kojem idu sve pohvale jer je sasvim sam bio na tom teleskopu i bezbroj puta ponovio da gledamo Saturn. Za drugi teleskop smo bili zaduzeni  ja i Ivan Šimunjak (Obojica clanovi ADIP-a, i ovog foruma, s tim da Ivan jos ceka mail za potvrdu registracije :)).
Promatrali smo sa oba teleskopa Saturn. U planu je bilo sa dobsonom gledati i koji M, no to nije izvedeno zbog velikog broja ljudi koji su zeljeli pogledati Saturn na oba teleskopa.
Iako nismo imali nikakve statisticke podatke o broju ljudi koji su dosli na Kaštel, po nasim procijenama bilo je oko 250 ljudi, od kojih je vecina prvi put imala priliku pogledati kroz teleskop, a odgovarali smo i na pitanja ljudi koji su zeljeli znati razlicite stvari. Na primjer: “Koliko je Saturn udaljen?”, “Od kojeg je materijala Saturnov prsten?”, “Koliko je Saturn veci od Zemlje?”, pa cak i “To se stvarno ovako vidi ili ste vi zalijepili sliku?” :zubo:
Na kraju kada smo sa promatranjem zavrsili, bili smo veoma zadovoljni zbog odaziva i toga sto su ljudi zaista bili veoma zadovoljni sto su imali ovakvu priliku. Bilo je i mladih i starih, te su svi oni pogledali kroz teleskop diveci se udaljenome planetu, sto je ne samo usrecilo njih, vec i nas koji smo im pruzili ovu priliku. Ispricavam se na eventualnim pogreskama u tekstu, te vas uvjeravam da cu ih ispraviti.
Ovim putem zahvaljujem svima koji su omogucili da ovaj event postane moguc.

Sandi Šegota
« Zadnja izmjena: 17.05.2009. u 20:44:20 sati od fat_shaggy »
"Mudar čovjek oblikuje sebe, budala živi samo zato da bi umrla."-Frank Herbert
Celestron Powerseeker 80EQ

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #86 u: 17.05.2009. u 12:49:19 sati »
Stavite ovo u temu o MGA - zavrseni projekti.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #87 u: 17.05.2009. u 13:00:40 sati »
Sređeno

Offline fat_shaggy

• AstroNavigator
  • "Strah je ubojica razuma"
« Odgovori #88 u: 17.05.2009. u 13:15:52 sati »
Oprostite na pogresci sto sam postao na krivo mjesto.
Da ne pisem post samo za ispriku evo i kako je izgledao plakat: http://161.53.145.110/home/adip/Noc_muzeja/Plakat.jpg
"Mudar čovjek oblikuje sebe, budala živi samo zato da bi umrla."-Frank Herbert
Celestron Powerseeker 80EQ

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #89 u: 17.05.2009. u 13:20:10 sati »
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)