Autor Tema: Porijeklo života  (Posjeta: 27206 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Porijeklo života
« Odgovori #10 u: 25.12.2006. u 23:13:10 sati »
Ono s bakterijama su samo spekulacije,moguce,ali nedokazano.......
A sto se tice kometa,one prolaze i kroz perihel,blizak Suncu,tako da bi stanoviti
   bioloski spojevi mogli nastati i u takvom kratkom izlaganju visokoj temperaturi i zracenju......ovo mi nista ne znaci,moram pronaci originalna sluzbena izvjesca,
   novinari su kao igra pokvarenog telefona... :?
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #11 u: 27.12.2006. u 08:30:20 sati »
Baš ?itam ?lanak iz jutarnjeg i lijepo danas sa strane u rubrici "vremeplov" spominju (sada ve? razjašnjeno) "zagonetno" lice s Marsa...  :(
Trolor

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #12 u: 27.12.2006. u 08:33:51 sati »
Zato ja ne volim ove qvazi clanke iz dnevnog tiska,a i zadnje vrijeme i televizije..... :(
Deus non est !

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #13 u: 27.12.2006. u 14:33:31 sati »
Zato ja ne volim ove qvazi clanke iz dnevnog tiska,a i zadnje vrijeme i televizije..... :(

Prije nekog vremena nabavio sam nekoliko primjeraka Scientific American ?asopisa u pdf-u. Fantasti?no - od vrlo jednostavnih ?lanaka do krajnje stru?nih. Izvanredni specijalizirani primjerci o oceanima, inteligenciji i kozmosu. Progutao sam svaki redak.
Nakon toga me uhvatila manija pa sam kupio doma?i ?asopis Geo i National geographic. Ajme razo?aranja. Samo neuspio pokušaj konkuriranja Internetu šarenim sli?icama. Ne?u to više kupovati - osim kad imaju poster sun?evog sustava  :wink:
Odlu?io sam da pretplata na SA (hard copy, naravno) bude prioritet koji moram što prije realizirati.
Trolor

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #14 u: 30.01.2007. u 23:03:13 sati »
Ponekad i quazi potakne na raspravu koja onda urodi plodom. ovo govorim op?enito, za i izvan granica foruma.

Samo vidim da vi nemate nikakvi komentara.

Izgleda da moram neku tešku glupost napisati da se uklju?ite... :twisted:
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline Ubersoldat

• Astronom
  • Bottom*s Astronomy
« Odgovori #15 u: 18.06.2009. u 00:18:45 sati »
Ja sam za kreacionističku teoriju o vanjskoj kontroli nad razvojem i "evolucijom" živih bića. U gotovo u 99.999% slučajeve se radi o negativnoj mutaciji, dakle mutiranju tkiva,a time i pojavi efekta slijepog crijeva. Primjer je Černobil; hrpa prisilnih mutacija, a nitijedna pozitivna koja bi dovela do neke (barem male, ali opipljive) evolucije.

Životni oblici su pretjerano komplicirani da bi se nekontrolirano sami od sebe razvijali u smjeru suprotnom od 2.zakona termodinamike koji btw. vodi ka povečanu entropije.

utjecaj vanzemaljaca bi odmah odbacio jer su i oni , kao i mi stvorenja koja su nastala sličnim principom kao i mi!
Dalekozor; TS 10x50LE, Luger LR10x26

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #16 u: 18.06.2009. u 00:54:14 sati »
Ja sam za kreacionističku teoriju o vanjskoj kontroli nad razvojem i "evolucijom" živih bića.

niposto..cim zagrebes malo dublje u znanost ta opcija nema ni logike ni razloga..IMHO
  (koja vanjska kontrola - izjasni se do kraja)
     -morat ces dati malo kvalitetnije argumente od cernobila i termodinamike....
        zbog cega cernobil shvacas kao reprezentativni uzorak mutacija kao
        pogona evolucije.........zbog cega bi se ziva bica trebala razvijati u skladu
         drugog zakona termodinamike...pojasni malo zasto bi to bili valjani argumenti....

Deus non est !

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #17 u: 18.06.2009. u 08:39:46 sati »
Životni oblici su pretjerano komplicirani da bi se nekontrolirano sami od sebe razvijali u smjeru suprotnom od 2.zakona termodinamike koji btw. vodi ka povečanu entropije.

Svjestan si da današnja znanost nije supermarket pa da iz nje uzimaš one zakone koje bi ti htio i koji ti se sviđaju? Miješanje suvremene znanosti i kreacionizma (stvaranja života od strane "višeg" entiteta) postavlja neka jako neugodna pitanja i podrazumijeva neke jako kontradiktorne pretpostavke.

Ajd prvo razradi svoju tezu pa ćemo o tome...
Trolor

Offline deamon

• Astronaut
« Odgovori #18 u: 18.06.2009. u 09:18:02 sati »
Ja sam za kreacionističku teoriju o vanjskoj kontroli nad razvojem i "evolucijom" živih bića.

:110: , ja sam za palmino lišće u kombinaciji sa ananasom, kreirano uz utjecaj ni više ni manje nego vanjske kontrole.

Todor, da, kreacionizmu i ostalim srednjovjekovnim pitanjima nije mjesto ovdje na forumu.(u svoja 4 zida čovjek može da vjeruje u bilo što, ne protivim se..)
« Zadnja izmjena: 18.06.2009. u 09:21:43 sati od deamon »
e-mail : rigelcentaurus@gmail.com

msn : orionis@live.com

Offline Ubersoldat

• Astronom
  • Bottom*s Astronomy
« Odgovori #19 u: 18.06.2009. u 09:35:01 sati »
Ako predpostavimo da je živo nastalo iz neživog, tada se i to "živo" mora pokoravati zakonima prirode nežive materije.

Energija koja je pohranjena u raznim oblicima oko nas uvijek pokušava zauzeti niži ili stabilniji nivo. Iz tog razloga sam uzeo 2.zakon terodinamike koji govori o konstantnom porastu entropije(s) u svemiru ... i tu nema dileme!

Npr. Nekakav komad željeznig asteroida uvijek teži da poprimi stabilniji niži energetski nivo od onoga u elementarnom stanju. Prvo će prigrliti nikal iz tog istog asteroida i stvoriti leguru da bi si spustio ukupnu energiju entalpije(H), a onda će prigrliti bilo koji oksidans iz atmosfere planeta na koji padne sam asteroid ... dakle; teži ka svom raspadu(laički rečeno)

1. Fe(najnestabilniji oblik ... elementarno željezo)  
2. Fe + FeO (FeOx ... Wistit)  
3. FeO + Fe2O3 (ili Fe3O4 ... magnetit)  
4. Fe2O3 (najstabilniji oksidni oblik željeza ... hematit)

Slična stvar je i s npr. planinom; Izranja iz zemlje kao rub tektonske ploče i produkt unutarnjih energija koje posjeduje zemljina jezgra. Nestankom te energije, planina će prestati rasti i s vremenom će težiti da se pretvori u pijesak ... energetski daleko stabilniji nivo od same planine.

Gotovo identično se ponaša i sva ostala neživa materija, dok je sa živom slika sasvim suprotna. život pokušava doseći ne stabilniji nego što_nestabilniji oblik koji troši što više okolne energije.

Iako je za sam planet zemlju najzdraviji oblik života nekakav mikroorganizam, "evolucija" je dogurala čak do te mjere da je zemlja sama sebi stvorila parazita koji je u stanju crpsti i one energije koje su inače bile stabilno pohranjene ubrzavajuči kaos i još veću potrošnju.

Čovjek, iako je izvorno bio stijena željna da se ustabili, on ima sasvim suprotne namjene. Npr. mozak jednog Einsteina ili Tesle prirodi je u najmanju ruku suvišan, jer njegova snaga daleko nadilazi jednu normalnu razinu koja je potrebna da bi biće preživjelo, razmnožilo se, a ujedno ne previše opterečivalo okolinu. umjetnike da i nespominjem, oni su doslovce slijepo crijevo prirode ... njihov talent se debelo kosi s sveopćom štednjom koja vlada u prirodi.

Drugim riječima "Evolucija" se kreče suprotnim smjerom od 2.zakona termodinamike ... realno je očekivati da se tu radi o nekakvoj vanjskoj kontroli na tokove te energije, jer na kraju krajeva život nije ništa drugo negoli vrsta energije koja ima suprotan polaritet od svega ostalog.
Dalekozor; TS 10x50LE, Luger LR10x26