Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
ASTRONOMSKA TRGOVINA / Odg: P: Torba
« Zadnji post od Bobo u Danas u 11:33:24 »
Još par fotki, ima dodanu mini torbicu za manji objektiv plus jednu za neke sitnice.
2
ASTRONOMSKA TRGOVINA / P: Torba
« Zadnji post od Bobo u Danas u 11:32:34 »
Možda će nekome biti zgodno, imam torbu za fotoaparat ili idealno za manji maksutov. Unutarnja dimenzija 30x18 cm (cca). 127mm mak ne stane, ali bi možda stao manji. Razni pretinci sa strane, jedan od njih ima držače gdje bez problema stanu obični okulari tipa plossl, pa i nešto širi (vidi fotke).

Cijena 100kn, nekorišteno.
3
Ekipo pozdrav,

Sinoc sam uspio napokon nakon dosta pokusaja dobiti guiding odnosno prosao sam fazu kalibracije i ušao u fazu gudinga. Međutim nakon nekog vremena mi javlja poruku da moram povecati trajanje RA  odnosno max RA duration ??
Našao sam u Alogritham tabu neku funkciju povecanja max duration RA i povecao sam i na 9000 i onda nakon nekog vremena javi porukom(prevodim) napamet, iako ste povecali duzinu phd i dalje nije u mogucnosti pratiti ili tako nesto.....
Ima netko ideju sto da napravim?

Hvala!
4
NAJAVE DOGAĐAJA / Odg: Predavanja - Hrvatsko prirodoslovno društvo
« Zadnji post od Sabina u Danas u 09:05:40 »
U četvrtak, 19. travnja 2018. s početkom u 18:00,u Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5, Zagreb, održati će se predavanje Galileo i Crkva – četiristo godina prijepora.
Predavanje će održati dr. sc. Đuro Drobac.

http://www.hpd.hr/

Nisam sigurna hoću li doći.
5
ASTROFOTOGRAFIJA / Odg: M33 iz Višnjana
« Zadnji post od Vragoder u Jučer u 23:20:51 »
Raskošno i fascinantno! [71* :215: :215: :215:
6
NAJAVE DOGAĐAJA / Odg: 10 dana astronomije 2018.
« Zadnji post od Danijel u Jučer u 20:50:28 »
Žalim te ljude na današnjem predavanju, ova se ne gasi, već skoro dva sata priča o životu Nikole Tesla i životima svih oko njega. Ljudi buju zatukli Tonija. :zubo:
7
« Zadnji post od Beorn u Jučer u 15:57:25 »
Pogledat ću ga naknadno. Ne stigoh jučer.
8
« Zadnji post od Danijel u Jučer u 15:46:53 »
Pratio sam Koradovo predavanje putem CARNet-a. :286:
9
ASTROFOTOGRAFIJA / Odg: M33 iz Višnjana
« Zadnji post od ediglavas u Jučer u 14:18:45 »
Vidiš, imaju i oni svoje em objekte. Tko zna kako ih zovu? :89:
10
ASTRONOMSKA TRGOVINA / P: 310 mm F/6 zrcalo
« Zadnji post od Zac u Jučer u 12:40:26 »
Parabolično zrcalo promjera 310 mm i debljine 50 mm, izrađeno od zerodura, žarišna daljina 1830 mm. Zrcalo je realuminizirano i ima potpuno novi Hilux sloj (98% refleksivnosti, ako je vjerovati Orion-u, UK) prodajem za 3600 kn. Sretni kupac dobija i drvenu kutiju za prenašanje. Preferiram preuzimanje kod mene (Zagreb) jer bi slanje poštom moglo koštati (s kutijom je težina ca 14 kg, samo zrcalo je oko 9,5 kg). Uz zrcalo po želji kupca poklanjam i nosač zrcala u 9 točaka i dijelove za komplet dopson (u funkciji, treba malo doraditi).

Pozdrav svima,

ŽAC
 Str: [1] 2 3 ... 10