Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
ASTRONOMSKA BRBLJAONICA / Odg: Chat
« Zadnji post od garlic u Danas u 18:48:27 »
More, sunce, obala ili bi rekli; gaće, šlape, šugaman i takujin - sve je što mi treba.

Ali ne možete više nikud bez nove vrste obuće....ijuju.. Croksice su the end.

2
A što ako se u vidnom polju nađe sjajna zvijezda i taman objekt?
Primjer takvih objekata su NGC 404 ili NGC 2024.
Kako će senzor reagirati na takve ekstremne situacije i hoće li krivo procijeniti ekspoziciju pa će ili zvijezda biti presvijetla ili maglica pretamna.

Pogotovo tipa The Blinking Nebula, možda računalo bi trebalo isprobati više settingsa. To me podsjeća na Event Horizon Telescope, sve je stvar pogođenog algoritma za rekonstrukciju točne slike akrecijskog diska Sagittariusa A*.
3
Fascinantno što sa 1 min ekspozicije se izvuče.

Sent from my iPhone using Tapatalk
4
PS: Zocky, ako nije problem, bi li mogao postat raw fotku (neobradjenu, kakva je izasla iz aparata), ovaj kadar m8 i m20? Interesira me usporedba.
Izvoli  :sesir:
5
Petre, otkrio sam uzrok tvojih muka.
Ova crna EQ6 montaža je obična EQ6 montaža, dok su bijele EQ6 montaže koja je popularna na forumu u biti EQ6Pro montaže.
http://tavcso.hu/index.php?o=termek&n=en&ke=heq6
6
RADIO SWL / Odg: Lov na meteoroloske radiosonde 2017
« Zadnji post od Hunter u Danas u 15:54:22 »
9A7AOF podnevna u tvom susjedstvu, čuje se kak dela na zemlji...samo šteta što je pala tam gdje je pala, ne gine ti diplomacija :286:
Dela na zemlji a možda i na krovu!
7
« Zadnji post od Predrag2 u Danas u 15:30:48 »
9A7AOF podnevna u tvom susjedstvu, čuje se kak dela na zemlji...samo šteta što je pala tam gdje je pala, ne gine ti diplomacija :286:
8
Meni super, pogotov M8 i M20.
Inace, uvijek kada promatram dobim zelju da okrenem starog Zorkija na taj kadar.

PS: Zocky, ako nije problem, bi li mogao postat raw fotku (neobradjenu, kakva je izasla iz aparata), ovaj kadar m8 i m20? Interesira me usporedba.
9
« Zadnji post od Hunter u Danas u 13:28:47 »
Eh, kad će već neka dalekometna prema istoku...
10
A što ako se u vidnom polju nađe sjajna zvijezda i taman objekt?
Primjer takvih objekata su NGC 404 ili NGC 2024.
Kako će senzor reagirati na takve ekstremne situacije i hoće li krivo procijeniti ekspoziciju pa će ili zvijezda biti presvijetla ili maglica pretamna.
Nece nikako... odnosno svakako, ali ne onako kako bi trebalo....
 Str: [1] 2 3 ... 10