Autor Tema: OLIMPUS C-900 ZOOM  (Posjeta: 666 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoran7kk

• ZvjezdoZnanac
OLIMPUS C-900 ZOOM
« u: 20.03.2017. u 19:30:49 sati »
Pozdravljam ekipu sa foruma.
Ja sam da drugom kraju koji se bave radio tehnikom.
Nalazim se u Baranji na kraju svijeta , sjeverno od Osijeka na samoj granici do minskih polja.
Problem mi je što nemam nikog ni za neke elementarne stvari pitati koje su nekome možda glupo jednostavne , ali meni su problem.
Imam stari OLIMPUS C-900 ZOOM (CAMEDIA)
Radi se o :
 -gdje se nalazi IC zaštitni filter (na CCD-u ili na objektivu (sa koje strane)) ?
 -ja bi volio skiniti tu IC zaštitu i ISPRED objektiva staviti PROPUSNI IC filter ili UV
jer bi volio probati tako nešto .
Da li je klasičan film lajka format osjetlljiv na IC i UV svjetlo?  Danas više ni nema CB filmova tako da u obzir dolazi samo Kodak.
Znači filter na objektiv , duža ekspozicija i na razvijanje.
Klasičan skener predpostavljam da nije osjetljiv na IC i UV kod skeniranja filma jer mislim da oni CCD-i nemaju zaštitu.
Molim pomoć.
Možda je već bilo tako nešto pa mi je dovoljna navigacija gdje da idem i gdje je to i tako nešto opisano.
Nisam znao gdje i kako početi pa evo tema je tu i bio bi zahvalan na svakom dobrom savjetu.
Puno uspjeha i lijepi pozdrav .
73

« Zadnja izmjena: 20.03.2017. u 19:32:57 sati od zoran7kk »

Online zackozgb

• ZvjezdoKrilac
  • **
  • Spol: Muški
Odg: OLIMPUS C-900 ZOOM
« Odgovori #1 u: 20.03.2017. u 23:22:08 sati »
Pozdrav ja sam imo Camediu 535, nakon kaj mi je krepo sam otvorio da vidim kaj mogu izvuci iz njega.Sami filter sam izvadio on ti se (BAREM U OVOM MODELU) nalazi tocno ispod, odnoso unutar zoom mehanizma, tocno iznad CCD-a.Nije ljepljen vec sjedi na nekakvoj gumici.NJega sam si iskoristio za web kamericu.
Ako milsis otvarat, odma pripazi jer neki data kablovi su ti doslovno polotani (nisu na konektorima) i nakon kaj ih otpojis da bi opce mogao doci do filtera, povratka vise nema :(.
Ponavljam opet, to je za moj model, ali vjerujem da imaju Camedie opcenito slican dizajn.Same sheme koliko sam trazio po netu (nisam puno jer nisam iso ga slozit, vec izlesinarit  :zubo:) nisam niti nasao.
Sretno s projektom, svakako  :76:.

Offline zoran7kk

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #2 u: 20.03.2017. u 23:54:00 sati »
Odlično. :sesir:
Hvala na brzom odgovoru zackozgb . [71*
Jedna ideja mi je pala na pamet.
Bez memorije kamera neće ni pogledati u mene. HI
Da li postoji mogućnost blesirati memoriju nekom drugom (polotati) i ovo te posebno molim. Ili nešto napraviti da radi BEZ memorije , BEZ NJE NEMA TEORIJE.
Kako to čudo spojiti na PC ili još bitnije na laptop ?
Nadam se da te neću "zatrpati" pitanjima jer si se samo ti javio.
Ima tu velika ekipa sa velikim iskustvom.
Eto to su mi pitanjpa MOLIM tko je voljan pomoći.
Ja sam na drugom djelu foruma u radio tehnici.
Hvala i lijepi pozdrav iz Baranje.
 :sesir:

Online zackozgb

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #3 u: 21.03.2017. u 00:41:28 sati »
Jos jednom napomena, ravnam se po svom modelu, pa nadam se da imaju isto sucelje te dve kamerice.
Nadam se da sam te ok shvatio, tebi treba kartica?Tvoja koristi Olympus XD karticu?
Ako je tako imam ti ja jednu od 128 Mb, Na komp ju mozes spojiti putem mikro usbkabla za prijenos slika/videa i Windows7 ju cita kao plug n play (pohrana), netrebaju ti nikakvi driveri ni software.Napomena, snima filmice u nekakvom Quicktimeu, vise od  pola programa koje ja koristim ni ne citaju taj format pa je potrebno konvertirat u AVI ili MPEG .
Neznam kaj bi ti s njom radio pa mozda ti samo JPEG ok bude.
Ako je to to kaj te muci - kartica, onda mi posalji privatnu poruku i poslat cu ti ja karticu i kabel, imam viska.

Online zackozgb

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #4 u: 21.03.2017. u 00:43:12 sati »
Btw, nis nema frke za odgovor brzi, sjedim i cekam da mi Jupi dodje na moju stranu zgrade pa ubijam vrijeme na forumu  :106:

Online zackozgb

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #5 u: 21.03.2017. u 00:54:14 sati »
OK, naso sam spec. od tvoje kamerice, tvoja ni ne snima filmice vidim samo JPEG i TIFF (vrlo zanimljivo).Nazalost koristi SmartMedia kartice i moja ti ne pase a nema niti USB izlaz :(.
Sve u svemu, ako oces kaj s njom delat, moras si nabaviti karticu i USB adapter da bi opce mogo spojit karticu na komp.Ak imas relativno noviji printer, pogledaj na njemu dal ima ulaz za kartice, neki imaju na sebi, cak i za tvoju karticu.

Offline zoran7kk

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #6 u: 22.03.2017. u 11:58:59 sati »
Pozdrav.
Hvala na info.
Imam karticu , ali mislio sam da se to čido može nekako prepraviti .
Izvući van žice pa neka druga memorija ili USB.
dRUGI PROBLEM JE KAKO SPOJITI FOTO SA pc-JEM.
pROBLEM JE ŠTO IMA DVIJE BANANE 2,5 I 3,5 MM i napajanje.
kAKO ODAVDE POVUĆU SIGNAL U pc ODNOSNO LAPTOP.
Ups , velika slova. Sori.
73

Online zackozgb

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #7 u: 22.03.2017. u 20:46:06 sati »
Vec sam ti odgovorio, karticu u adapter pa adapter u komp za prijenos a za povezivanje ako mislis direkt, neznam dal mozda neka graficka ti podrzava video ulaz pa spojis i pitanje je dali ce ti software koji bi koristio opce citao kamericu, neznam iskreno...na kraju kad sve to skup nabavis, sry ali jeftinije bu ti doslo kupit noviju polovnu kamericu (imas ih gro po 100 Kn) koja ima USB i video output  :111: