Autor Tema: Predloženi SF filmovi  (Posjeta: 83179 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Odg: Predloženi SF filmovi
« Odgovori #1040 u: 25.04.2017. u 17:10:48 sati »
Ja mislim da taj film nije istina. :287:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
« Odgovori #1041 u: 26.04.2017. u 09:13:45 sati »
Neki dan sam kao predigru u kinu vidio kako dolazi neki SF ljubić.
 Dečko se rodio na Marsu među prvim doseljenicima, vratio se nazad i zaljubio. Ali mu je vrijeme ograničeno jer je rođen u niskoj gravitaciji i ne može dugo na Zemlji preživjeti. Ljubav ili život.
Tko voli nek' izvoli.  :286:
Ja mislim da ima boljih SF ljubića.  :204:
 :zubo:

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
« Odgovori #1042 u: 26.04.2017. u 09:37:22 sati »
Ja mislim da je svaki film ili roman ljubić.  [36*
Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm

Offline lonewolf21

• Carski forumski astroknjižničar
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #1043 u: 23.06.2017. u 01:05:05 sati »
Nije film al neznam kud bi sa ovim.  [36*

Prije nekog vremena netko je tražio gdje bi se mogla pogledati serija "The Cape" ( aka "Countdown X" , aka "Alarm im All" )
Pa evo ja slučajno naletio na YoBiTou, malo lošija kvaliteta al zato kompletna sezona  :286:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVOs4v7O0HLHxHwzorzM1WeZJa2Sn73Gr&spfreload=10
https://www.youtube.com/watch?v=nDV8Vaz7ymI
« Zadnja izmjena: 23.06.2017. u 01:10:06 sati od lonewolf21 »
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.

45°13'01" N 17°44'28" E
SmogyBoy dobson 250mm (skoro gotov), Telrad finder
Hyperion 13mm, TSSP 20mm, TS Planetary HR 4mm, TS Barlow 1,5x-2x

Offline Miro1

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #1044 u: 04.07.2017. u 22:22:26 sati »
Nije SF, ali je zgodan filmić o astronomima amaterima.

https://youtu.be/yKDjSCx-8g8

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teleskopi: Mališa - SkyWatcher ED80 APO Black Diamond, SkyWatcher 200p
Dalekozor: TS 10X50
Montaža: Skywatcher EQ6Pro SynScan
Kamere: QHY8c, Canon 600D, QHY5L-IIc

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
"JASTOG / Lobster" (2015.) - Mogu li se emocije definirati zakonima?
« Odgovori #1045 u: 09.07.2017. u 15:20:09 sati »
LOBSTER nije SF film ali je film fantastike. Začinjen takvim morbidnostima od kojih mi se digla kosa na glavi. Nikad u životu nisam pogledao takav film koji jezu promiče sasvim mirno i bezdušno. Ovo nije film za svakoga, dugo traje a kad pomislite da je muci kraj...dođe još veća. Muzika u filmu je genijalna i prati radnju...od nje vam neće biti bolje nego ćete se još jače pokriti ispod dekice...
Film nije loš, fotografija odlična....ali je pun neočekivanih i šokantnih događaja koje režiser promiče na neshvatljivo lak način. Tarantino je mala beba za ovog grčkog režisera...radi se o novom žanru.

"Dobitnik čak tri nagrade na ovogodišnjem prestižnom filmskom festivalu u Cannesu (među kojima je i nagrada žirija) i nominiran za nagradu Zlatna Palma, novi film priznatog grčkog redatelja Yorgosa Lanthimosa je ljubavna priča radnjom smještena u blisku budućnost gdje prema zakonu Grada svi samci bivaju uhićeni i smješteni u Hotel. U Hotelu svi imaju isti zadatak: u roku od 45 dana pronaći odgovarajućeg partnera. Ako to ne uspiju, bivaju pretvoreni u životinje prema vlastitom izboru i pušteni u Šumu. Glavni lik filma je očajni Muškarac koji iz Hotela bježi u Šumu gdje žive Usamljeni te se, suprotno pak njihovim zakonima, zaljubljuje u jednu pripadnicu njihove družine... "

http://movielandgroup.blogspot.hr/2016/02/recenzija-jastog-lobster-2015-mogu-li.html
« Zadnja izmjena: 09.07.2017. u 15:23:23 sati od garlic »
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline Miro1

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #1046 u: 13.07.2017. u 18:53:03 sati »
Nova serija koja se zove Salvation. Student otkrije asteroid koji bi za 6 mjeseci trebao udariti u Zemlju. Phil Plait je bio znanstveni savjetnik, pa moža i nešto pametno ispadne. Jučler je emitirana prva epizoda.

http://www.imdb.com/title/tt6170874/
Teleskopi: Mališa - SkyWatcher ED80 APO Black Diamond, SkyWatcher 200p
Dalekozor: TS 10X50
Montaža: Skywatcher EQ6Pro SynScan
Kamere: QHY8c, Canon 600D, QHY5L-IIc

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #1047 u: 28.07.2017. u 13:29:09 sati »
Trebate pogledati "dokumentarac" Houston, we have a problem slovenskog redatelja Žige Virca koji priča priču o jugoslavenskom svemirskom programu. Film je zabavan za onoga tko ga zna gledati, seže i u SF sferu.
Zamimljivo je da je ogromna masa ljudi film shvatila kao pravi dokumentarac, ali ulogu tajanstvenog jugoslavenskog fizičara Ivana Pavića odradio je glumac Božidar Smiljanić. Cijela priča je fikcija, čak protkana sa duhovitim detaljima. Navodno su u prvu jugoslavensku raketu lansiranu u stratosferu stavili svinju. Svinja se sretno vratila na Zemlju ali su je poslije fizičari ispekli na ražnju i tako uništili dokaz, ha, ha.

https://youtu.be/Q_oQFplWs_g

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #1048 u: 28.07.2017. u 17:12:03 sati »
Gledao sam ga. Dobar za razbibrigu i isprdavanje s lakovjernima, teoretičarima zavjera, "Mišakovcima" i sličnima. Ekipa je dobro odglumila, autor je dobro "izvagao" mogućnosti i prikazao ih dosta uvjerljivo. Ako se isključimo od stvarnosti za vrijeme gledanja, užitak je za gledati ga. :106:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #1049 u: 28.07.2017. u 17:46:55 sati »
Tom slovenskom redatelju skinem kapu do poda jer je priča izvrsno napisana. Netko izvan tih vremena i tadašnje jugoslavije olako će progutati udicu.

Čak je i glumac Božidar Smiljanić u jednom razgovoru rekao:

Rekli ste da imate 80 filmskih uloga, no u filmu “Houston, imamo problem” uopće niste navedeni kao glumac. Ima dosta onih koji su još uvijek uvjereni da je to dokumentarni film, da je Jugoslavija stvarno imala svemirski program te da ste vi u stvari Ivan Pavić?

Kad su me Slovenci nagradili za ulogu u tom filmu, na platnu je pisalo Ivan Pavić alias Božidar Smiljanić. Nije bilo drugog načina i to je Žiga Virc odlično napravio. Da se razumijemo, u filmu nije bilo ni jedne riječi pisanog teksta, pa smo Branka Selić, koja je glumila moju kćer, i ja dobili samo priču u kojoj je pisalo tko smo i u kojem smo odnosu. Sve ostalo smo improvizirali pred kamerama. Zaista neobično, ali i vrlo korisno iskustvo. Općenito, kamera ne voli glumu jer se to vidi. Ili jeste taj lik ili niste, nema druge. Tu je bilo apsolutno poistovjećivanje s Ivanom Pavićem. Po reakcijama ljudi, to mi je i uspjelo.

Da vam je uspjelo, govore i brojni primjeri ljudi koji su vas ispitivali o svemirskom programu?

Haha, moram se ispričati prekrasnim ljudima koji su me zabavljali, ali i poučili koliko vrijedi neke stvari raditi. Supruga i ja smo otišli u kino pogledati film, i nakon što su se svjetla upalila, čovjek ispred mene se okrenuo i pitao me: “Oprostite, gospodine, mogu li vas pitati zašto se prije niste vratili iz Amerike.” I tu je sve počelo. On je bio toliko uvjeren da sam ja stvarno Ivan Pavić da smo i pola sata govorili o Pavićevom životu. Na kraju se okupilo i desetak ljudi koji jednostavno nisu mogli prihvatiti da sam ja glumac. Jedna je Amerikanka plakala nad mojom sudbinom, a djevojka mi je rekla: “Gospodine Paviću, moram se slikati s vama.”

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/kultura/imam-pacemaker-pet-stentova-i-odrezali-su-mi-obje-noge-da-ne-mogu-nikom-pobjeci-no-dobri-duh-zagreba-ostao-je-zivjeti-u-meni-1126911 - www.vecernji.hr
« Zadnja izmjena: 28.07.2017. u 17:49:34 sati od garlic »