[- ASTRONOMIJA -] > SVJETLOSNO ONEČIŠĆENJE

Javna rasvjeta.......

(1/3) > >>

Krun0:
Evo moram da se požalim,od toliko muke [08*..........ovi naš lokalni lopov "?itaj-politi?ari" dosjetili se originalne ideje da sad pred kraj mandata naprave nešto ?ime se mogu hvaliti na predizbornim skupovima........i tako je po?ela instalacija javne rasvjete u mojoj op?ini....koja zapravo nikome ne treba,elektra trlja ruke ,a mi ?emo dobivati nove ra?une............interesantno je zapravo da se nitko ne želi primiti rješavanja pravih problema.....vodovod npr..................
I tako oni nagovaraju lokalno stanovništvo...zanimljivo usredoto?uju se ve?inom na stare i neškolovane ,a izbjegavaju one s malo pameti....vjerojatno je onima prvima lakše prodati ma?ka u vre?i.
Na jednom djelu ve? je to sve skupa instalirano.....ima dosta ku?a sa stupom i svjetiljkom ispred same ku?e...tako da ljudi moraju spuštati rolete da mogu spavati.....a cjela brda svjetle kao betlehem......
Ako to instaliraju u mojem kraju...sugurno ne?u mo?i izdržati bez borbenog dejstvovanja...(danijel nije ništa ?uo  [22*)

Ma pameti moja (?itaj njihova) gdje si...dok oni iz gradova bježe od svjetlosnog zaga?enja....ovi naši lokalni seljaci žele biti gra?ani ......misle da ?e ih
 uli?na rasvjeta prosvjetliti......eto toliko da se malo izjadam......... [56*

HrAstro:
ja imam u blizini bjelovara (10ak km) vikendicu.. sve ovo što ti opisuješ se kod mene odigralo prije kojih 5 god.. sre?a je u tome kaj se uli?na rasvjeta gasi u 23h i onda tek dolazim ja na svoje

al bjelovar se širi i to se fakat osjeti.. ovo kak sam prije kojih 5 god. vidio i kak je sada
neusporedivo!!!  :(

Krun0:
Kad bi se bar ovi moji genijalci dosjetili gasiti u 23h...
Nadam se da ?e postaviti fotosenzor (bilo bi super na neki stup u mojoj blizini) pa ?u probati namjestiti laser.

Dark Lord:
Budite sretni da ste dobili rasvjetu, radi se jednostavno o nekoj razini razvijenosti sredine, i kakve su to gluposti o dodatnom pla?anju rasvjete itd. Trošak za struju pla?at ?e se iz prora?una lokalne samouprave, u koji ti ionako uzimaju porez imao ti rasvjetu ili ne.
Super je što ste ju dobili, nisu to nikakve predizborne smicalice, ve? jednostavno ostvarenje ranije planiranih projekata koji su sada došli na red za realizaciju, pa ne želiš valjda da ti životna sredina ostane u srednjem vijeku...
Budi zahvalan što se ostavruju razvojni projekti u tvom kraju, neznam koja je stranka tamo na vlasti, nije bitno za temu, ve? pozdravi svaki projekat koji se realizira, jer bolje je da se novac utroši na razvoj nego da se niša ne radi... [61*

Krun0:
Nemoj se ljutiti ali ja imam drugaciji pogled na to......a i znam tocno sto se dogadja u mojem kraju...vjeruj mi to nije nikakav napredak.......to je cisto ruralan kraj,bez nocnog prometa i bez kriminala...to svjetlo nece nikome donjeti nikakvu korist...osim povecanja svjetlosnog zagadjenja.....
a sto se tice placanja ...povecava se komunalna naknada...................
zdravo seljacki -"skupila se grupa lokalnih seljaka koji bi pravili iz sela grad"...dok pravi problemi ostaju netaknuti...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju