Autor Tema: Lov na meteoroloske radiosonde 2017  (Posjeta: 21076 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline plevak

• Astronom
  • Spol: Muški
Odg: Lov na meteoroloske radiosonde 2017
« Odgovori #650 u: 25.11.2017. u 16:38:20 sati »
Evo ponovno i ja nakon male pauze. Budući da sam poslom išao malo na istok zacrtao sam si 3 arhivske i jednu jutarnju da usput potražim. Jutarnja je pronađena za par minuta goniometrijom a prekjučerašnja dnevna po gps koordinatama isto bez nekih problema. Budući da je to proteklo onako na brzinu pun elana krenuo sam i na treću koja je bila dosta daleko od ovih dviju koje su bile jedna od druge 3.5km zračne. Treća je bila u Gradini, (blizina VT) ali nju sam imao na 700m visine pa isprve nisam namjeravao da je potražim ali ipak odoh i uvidjeh da je teren bio dosta nezgodan - šikara i visoka trava pa nešto šume i potrošivši više od sat vremena podvih rep i odoh poslom koji sam morao obaviti. Nakon toga otišao sam do Mileta da mu dostavim obečanu Yagicu i nakon čašice razgovora uputih se doma. Budući da me put vodio opet pored jedne arhivske nisam previše razmišljao i krenuo sam na nju jer sam je imao na 300m ali je pala u šumu i to od 14.11-tog (noćna) - znači stara 11 dana, ali i tu sam ostavio dobar sat vremena i budući da mi se gps opasno ispraznio morao sam se vratiti da se ne izgubim u šumi. Sve sam prošao ali dosta je za to vrijeme napadalo lišća pa je možda ostala i skrivena a kod VT je možda pokupljena jer je ostao velik dio balona pa je bila vidljiva u slučaju da nije pala u šikaru kamo sam ja izračunao. Evo tako je protekao skoro cijeli dan uz prijeđenih skoro 300km.
https://yadi.sk/d/8h61b9gP3Q388i

Offline zoran7kk

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #651 u: 28.11.2017. u 19:26:23 sati »
Napokon.
Lijepi pozdrav ekipi sa foruma i gostima.
Kod mene je popadalo lišće u parku i ZG sondu čujem par minuta nakon lansiranja.
Jedna nepoznanica.
Nakon 7-8 km izgubim signal i oko 10 km se pojavi.
Stratosfera ?
Prema prediktoru ponoćna bi iz Udina nekoga mogla iznenaditi u Međimurju.
ZG leti po prediktoru debelo u HA.
Sondetraker više neradi ?
Sretan lov i lijepi pozrav.
73 FM 9A7KK
« Zadnja izmjena: 28.11.2017. u 19:32:13 sati od zoran7kk »

Offline plevak

• Astronom
« Odgovori #652 u: 29.11.2017. u 18:24:22 sati »
Pa po redu:
pozdrav
izgubiš signal valjda ak se sonda vrti  pa polarizacija ne odgovara
Ništa od izneneađenja u Međimurju
ST radi

Zoran aj pošalji mi broj mob-a pa te stavim u viber grupu, svi smo tamo!
73!

Offline zoran7kk

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #653 u: 29.11.2017. u 22:25:16 sati »
Pozdravljam vas.
Ja se ispričavam , ali nisam rekao razlog mojih ne javljanja.
Prvi problem mi je bilo lišće odnosno park koji mi zaklanja zapad tako da nisam mogao čuti ZG sondu .
Jedna osobna stvar . Bio sam u ZG u bolnici i kako sam se vratio evo postao sam malo aktivan na forumu.
Još da uključim KV postat ću i radio aktivan.HI
Lijepi pozdrav svima i sretan lov na sonde.
73 FM 9A7KK

Offline plevak

• Astronom
« Odgovori #654 u: 07.12.2017. u 22:20:30 sati »
Pokupljena OE danas ujutro u deželi od mene točno 19km. Magla da nožem možeš rezati ali to je bar dobro za kamuflažu. Bila je na dobrom i pristupačnom mjestu. Ima i video file u donjem linku:

https://goo.gl/maps/osaf9gUU2CA2
https://yadi.sk/d/U6xwvdtI3QPicz

Offline DarkoKZ

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #655 u: 07.12.2017. u 23:11:09 sati »
Ajme, da je video potrajal kojih 10min duže mislim da bi mi se malo zavintalo vu tintari ..
Ko da tražiš sondu sa "novim" F16-ALBarak u brišućem letu.  :shock:
Drugi put kamera na glavu a ne antenu !!  :287:
No, ja se posipam pepelom, nisam jučer napisal da sam pokupil austrijanku u ranu zoru, posle 9h
na dojavu Predraga i Krune, Ivan mi je kasnije prosljedio kml ali kad je već nađena.
Uglavnom, vrlo blizu ali zbog terena je nisam čuo doma, no teren nije bio problem jer je nisam čuo ni kad sam bio na 100m od nje.
A kad po sondu ideš prije jutarnje kave i rakije onda ništa ne napraviš kak treba.
Slike loše i premalo, ni gps trag od auta do sonde.
Ovaj mobitel očito ne voli boju sondi, sve nešto mutno..  :?
Uglavnom, sonda nije radila, našel sam je po crvenom padobranu i dosta dobroj zadnjoj lokaciji od Predraga,
kad sam je primio onda je proradila !!?? Valjda se baterije malo steple pri padu i sonda prestala raditi.
Par slika tu:
https://yadi.sk/d/zEKqM0NW3QRBMt
više drugi puta, nadam se..

Offline plevak

• Astronom
« Odgovori #656 u: Danas u 04:56:51 »
Čuj ja kad tražim onda antena ima stalno da je u pokretu. Nema tu mirovanja!