Autor Tema: GlupotekA  (Posjeta: 404697 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • www.advega.hr
Odg: GlupotekA
« Odgovori #6550 u: 09.01.2018. u 23:41:27 sati »
Dečki ovaj ste posao odlično odradili. Jako me čudi da je Šprajc blokirao Lovru, totalno neprofesionalno. A za komentare na Indexu nemam riječi. Al ako malo pogledate članke na Indexu (bilo kojeg sadržaja), uvijek ispod ima tonu idiotizma. Kao da taj portal nekom mističnom silom privlači takve ljude  :zubo:
« Zadnja izmjena: 10.01.2018. u 00:12:05 sati od Zocky »
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline mrworf

• Moderator
  • AstroBrbljavac
  • *
    • Youtube
« Odgovori #6551 u: 10.01.2018. u 00:03:27 sati »
.... uvijek ispod ima tonu idiotizma. Kao da taj portal nekom mističnom silom privlači takve ljude  :zubo:

Nije samo index, na svim portalima je tako, evo baš na telegramu čovjeku pokušavam dokazati da postoji ISS, ne vjeruje u moju fotku  :218:
« Zadnja izmjena: 10.01.2018. u 00:12:15 sati od Zocky »
-SW 250/1200, ED80, Skalamerija 300mm F5 APO EQ6 Pro
-Okulari 1.25": 6mm gold line, barlow 2.5X GSO, barlow 5X, 28mm 2" okular
-Canon 1100D sa Magic Lanternom
-ASI 120 MC Guiding
-EF 50mm F1.8, 18-55mm, 70-300mm

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #6552 u: 10.01.2018. u 00:13:17 sati »
...evo baš na telegramu čovjeku pokušavam dokazati da postoji ISS, ne vjeruje u moju fotku  :218:
:122:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #6553 u: 10.01.2018. u 01:30:15 sati »
Baš je ubojit. :115:

Usput jel možda netko zna, jel Davor preživio ovu gripu .
Sumnjivo mi je tu nešto,  nema ga niti za čut. A nema ni Bojana? Nešto mi  tu nije vedro ?

Tu sam ja, tu....  jos.
Jos se oporavljam od proslave NG (previse dobrih stvari u zivotu :wink:)
« Zadnja izmjena: 10.01.2018. u 04:14:59 sati od bojan »
Amater

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #6554 u: 10.01.2018. u 04:00:36 sati »
Nije samo index, na svim portalima je tako, evo baš na telegramu čovjeku pokušavam dokazati da postoji ISS, ne vjeruje u moju fotku  :218:

Ja sam odustao od dokazivanja bilo čega takvim ljudima. neka vjeruju u što god žele, ne mogu se boriti s glupostima, previše ih je, baš kao i glupana. U takvoj borbi ne mogu pobijediti, a potrošim gomilu energije da bih ih zabavljao. Nisu vrijedni moje pažnje. :211: :220:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #6555 u: 10.01.2018. u 04:20:09 sati »
Ja sam odustao od dokazivanja bilo čega takvim ljudima. neka vjeruju u što god žele, ne mogu se boriti s glupostima, previše ih je, baš kao i glupana. U takvoj borbi ne mogu pobijediti, a potrošim gomilu energije da bih ih zabavljao. Nisu vrijedni moje pažnje. :211: :220:

I ja sam umoran od toga... ali ako dopustimo da glupst radi sto hoce, nece biti dobro ni za koga.
Citam na FB sto se dogadja u Cro... Uzas jedan.....
Ima toga i tu u AU u izobilju... i ne treba odustajati od borbe - bas zato jer ih ima previse, i jer su preglasni.
Ako ih ne mozes razuvjeriti, treba ih ismijavati (naravno, sa argumentima). Ja ne vjerujem u (toliku) slobodu sbodnog izrazavanja, sve mora ipak imati svoje granice.
Amater

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #6556 u: 10.01.2018. u 05:13:41 sati »
Ma sve sam ja to prošao. Razuvjeravao sam, dokazivao, pobijao, ali sve što sam postigao jest da sam bio čudak. Nikada nikoga nisam mogao razuvjeriti jer ljudi imaju predrasude i skloni su vjerovati umjesto znati. Puno je lakše vjerovati nego nešto o tome naučiti.

Dolaskom interneta, ljudska se glupost počela nevjerojatno širiti. Glupana je bilo i prije ali nisu imali medij kojime bi širili gluposti. Sada imaju taj medij pa su sretni ko prase u blatu. Jednostavno su dobili igračku po svojoj mjeri. A gdje najviše obitavaju? Pa na portalima. Ali ne bilo kakvim. Samo na onima koji im dopuštaju da se tamo igraju i koji im daju gorivo za njihove eskapade.

Na Zvjezdarnici ih na primjer nema. Ne zato što bih ih ja iscipelario odavde, nego zato što ovdje nemaju ništa čime bi se igrali. Ovo je drugačije igralište od onoga koje njima paše. Tu ne mogu širiti glupost niti tu ima ikoga tko je zainteresiran igrati se s njima.

Dakle, stvari su jasne. Znanost i pseudoznanost su jasno odijeljene i oni koji su zainteresirani za znanost neće se družiti s njima. A oni se, pak, ne mogu družiti s nama jer su - glupani. Pametan se može praviti glupim, ali glupan se ne može praviti da je pametan. Može eventualno samo - pametovati. :mrgreen:

I tako, portali i novinske kuće na kojima stoluju razni Šprajci su ekipirani tako da daju ljudima ono što ljudi žele. Ne da im daju istinu, nego ono što masa želi vidjeti, čuti, čitati. Od njih na kraju krajeva i žive, zarađuju svoje plaće. A tu se našla novinarka koja je slučajno snimila nešto o čemu nema pojma što je i eto zlatne prilike da se napravi balon ni iz čega. Snimila je NLO-e koji to nisu i kad se pojave oni koji im to ukažu i razotkriju tajnu, naravno da su im time pokvarili igru. Nije njima stalo do istine nego do senzacije koja će im dovući pažnju konzumenata njihovih proizvoda. Napokon se o njima počelo pisati, napokon on imaju priču o nečemu što nitko drugi nema, i onda se pojavi mrworf i sve im upropasti. Pa naravno da ga je Šprajc banao.

Ne zato što im je rekao istinu nego zato što im je upropastio igru koju su pokrenuli. Briga njih što je to na slici, možda su stvarno leteći tanjuri i tepsije sa svim kuhinjskim inventarom, a možda je samo refleksija od LED lampe. Uopće nije bitno. Važno je samo to da su imali medijski škandal koji im je privukao ljude. Ovi su pak komentirali, teoretizirali, napuhivali i sve što oni već rade u takvim prilikama. Briga Šprajca & Co. za sve drugo. Imali su medijsku pozornost oko stvari koje nitko drugi nije imao jer je to snimila SAMO njihova novinarka. A zašto su to pokrenuli? Iz samo jednoga razloga - nisu imali ništa bolje tog trenutka. Sezona "kiselih krastavaca" se to zove.

Pa kad nemaš pravu vijest, onda ju napravi od onoga što imaš. Napuši balon. Šareni balon da ga svi vide i primijete i maši njme. Uvijek postoje muhe koje će se za to go*no uhvatiti. I to im redovito uspijeva. Kad balon pukne i na svjetlo dana izađe istina, koga više briga? U međuvremenu će se pojaviti nešto novo i ovoga se više nitko neće sjećati. Krug je zatvoren i priča počinje ispočetka. Zato se ja na to više uopće ne obazirem jer nemam dovoljno energije boriti se protiv tog stroja koji ima golemi kapacitet proizvodnje - gluposti. Koga zanima znanost i istina, doći će na Zvjezdarnicu, koga to ne zanima, igrat će se negdje drugdje. A zalutale ću uvijek otpraviti u pravom smjeru. Sa zadovoljstvom. :marš: :mrgreen:

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #6557 u: 10.01.2018. u 06:57:21 sati »
Ma daj...
Samo si malo umoran od svega toga ali proci ce... Znam ja tebe, nedas se ti zaustaviti samo tako :wink:
Amater

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #6558 u: 10.01.2018. u 07:17:34 sati »
Ma tu moram biti fer i korektan, al zato na Facebooku, mjestu gdje nema puno finih ljudi kao ovdje, ne mogu šutit i tada znam eksplodirati i nakititi ih bez zadrške. Nekada sam sebi idem na živce tamo, al jednostavno ne mogu prešutjeti neke stvari. Mnogi su me zbog toga odfrendali ili ja njih. Al to je tako, kad si u divljini - podivljaš. :zubo:

Offline Predrag2

• Zvjezdani Skakač
  • *
« Odgovori #6559 u: 10.01.2018. u 07:22:31 sati »
Trebaš ih jače  :marš: ako odlete dovoljno visoko možda vide da je zemlja okrugla. :mrgreen: