[- PLAVI PLANET -] > RAZVOJ ČOVJEKA

Postanak vrsta - čovjek

<< < (42/43) > >>

adri:

--- Citat: stipe - 19.05.2014. u 01:05:16 sati ---To je sve zakon prirode i protiv toga se ne moze. Potrebno je barem milijun godina da se svi losi instinkti u ljudi svedu na minimum. Zasad je tako kako je. Ne mogu svi ostvariti pravo na parenje, zamislite kako bi bilo da moze, namnozili ko bi nas se i vise nego sto nas trenutno ima i tko bi to prehranio. Ja mislim da priroda ima racunicu kome ce dominacija biti jaca strana, a kome ne. Treba se pomiriti sa tim da dio muzjaka moraju ostati samci dok mange uzivaju. To je "tako" i idemo dalje, bez suza.

--- Kraj citata ---

To je uredu, i tu nemam nista protiv. Ali problem koji me muci je potencijalno kocenje znanosti radi te pohlepe, a to nam onda uskracuje mogucnost brzeg napretka zbog nagona te nekolicine.

stipe:
Tako ti je to. Ti mozes samo gledat i mirit se sa tim jer kad pokusas nesto opeces se jer su ti nagoni koliko god losi bili dio su prirode i sila koja "pomice planine". Bez obzira sto bi tim losim djelovanjem ljudi u nagonima uzavreloj krvi sutra mogli izazvati unistenje civilizacije. s tog aspekta cine se nevaznim i ljubav i dobrota i red i mir kada ne mozes iskorijeniti vandale koji prave nerede iz zabave čak. Pogledajte samo huligane sa utakmica i one mulce sa niti 15 godina sto su kod nas u Splitu na gay prideu dizali ruku za fasisticki pozdrav i bacali kamenje. Oni su nezaustavljiva sila za koju ljudi kazu da su "jednostavno takvi" mireci se sa tim, jer misle oni su ludi, pusti ih, ako ga krivo pogledas i tebe ce kamenom u glavu. Na taj nacin ih se samo pusta da i dalje prave nerede. Nekima su davali 100 kuna da odu tamo samo da naprave nerede jer im krv toliko vri da samo traze povod. Da li takav krnjavi, neuredni, neobrijani huligan sa pivom i cigarom u jednoj i kamenom u drugoj ruci zna ista o znanosti? :218: :218: :218:

adri:
Da. Nebi se moglo reci da takav zna nesto o znanosti.
Ali ovo o  znanosti sam mislio na price o supresiji boljih izvora energije  i pogonskih sustava. Sad, ja ne znam koliko je to tocno, no vjerujem da nesto istine u tome ima.
Ali kako kazete, sta je tu je. Najvise sto mozemo uciniti je aktivno ukljuciti se u tu znanost i promicati ideje naprednije civilizacije.

stipe:
Cinjenica je da je nafta trebala davno izaci iz upotrebe, ali kako bi se onda imalo monopol i prodavalo oruzje u ratovima za naftu? :evil:

Acheron:

--- Citat: stipe - 19.05.2014. u 23:16:49 sati ---Cinjenica je da je nafta trebala davno izaci iz upotrebe, ali kako bi se onda imalo monopol i prodavalo oruzje u ratovima za naftu? :evil:

--- Kraj citata ---

Nafta je jako jeftin izvor energije koji nam je omogućio ubrzani razvoj. Treba je izbaciti iz upotrebe, ali tek kad imamo dovoljno dobru alternativu.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju