Autor Tema: IYA 2009. - izvješće  (Posjeta: 28719 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: IYA 2009. - izvješće
« Odgovori #30 u: 20.11.2010. u 13:29:58 sati »
Ljudi, meni je potpuno bezumno prikazivati se u boljem svjetlu nego sto jest. Da pojasnim:
reći da se nije radilo nista jednaka je neistina kao i reci da je SVE sto se radilo bilo u sklopu godine astronomije.

Pitanje: koga mislite prevariti davanjem krivih informacija?

Nikako se ne mogu poistovjetiti s takvim pristupom.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #31 u: 20.11.2010. u 14:24:57 sati »
reći da se nije radilo nista jednaka je neistina kao i reci da je SVE sto se radilo bilo u sklopu godine astronomije.

Upravo to je i moje mišljenje, zato sam što se tiče AD Beskraj naveo samo one stvari koje su organizirane baš povodom MGA.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #32 u: 20.11.2010. u 15:20:49 sati »
Evo, stao sam sa svime jer radim pet puta jedno te isto. Čekam da se dogovorite i uskladite. Ako uspijete, OK, ako ne uspijete, dižem ruke. Napišite KONKRETNO ono što treba ići.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #33 u: 20.11.2010. u 16:16:06 sati »
Ja sam samo izrazio misljenje.
Ti stavi sto hoces.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline D@rius

• Biser Galaktike
    • Astrovizija
« Odgovori #34 u: 20.11.2010. u 16:36:07 sati »
Ja sam za to da se napiše sve što se radilo u toj godini ...jer tako sam ja shvatio prvotnu zamisao. Istina je da bi što se mene tiče Astrovizija išla i u nekog "redovnoj" godini no dobro je imati izvještaje i za buduće godine pa neka to bude recimo tradicija da se svake godine nešto napiše...recimo kao kakav "zbornik". Evo mogu ja napisati i za ovu godinu...ali samo ako će se i drugi složiti. Hehe najlakše mi je ne napisati...jeli tako?.. :wink:
Dakle moj glas ide za izvješće....
Astrovizija - Vaš pogled u Astronomiju!

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #35 u: 20.11.2010. u 16:45:30 sati »
jesam za izvjesce
ono sto smo radili u 2009 je vecim dijelom bilo u skopu obiljezavanja IYA, i tu se slazem s danijelom
radim izvjesce od auv, slozim do roka

naravno u tome nece biti osobno gleduckanje dalekozorom, posjet frendovima pa gledanje troje djece u mjesec s teeskopom..no ostale stvari dio su IYA 2009

m
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #36 u: 20.11.2010. u 16:46:43 sati »
Ljudi, meni je potpuno bezumno prikazivati se u boljem svjetlu nego sto jest.

nije to ni bolje ni losije svjetlo...radi se o tome da se pokaze sto je ucinjeno
m
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #37 u: 20.11.2010. u 16:52:55 sati »
Ja sam samo izrazio misljenje.
Ti stavi sto hoces.

Ne, dosta je bilo, očito se ne možemo složiti paaa... ni oko čega. Ne znam je li itko pročitao ono na što sam dao linkove? I zato sada opet (re)diskutiramo o onome od prije dvije godine. Ako se ne možemo složiti da smo se ranije složili, ili se možda ipak nismo složili, oko bilo čega, onda nismo niti zaslužili bolje nego da u Završnom izvješću piše to što piše.

Žao mi je, ali morao sam pokušati. No, ako ne ide, onda ne ide, ja ne želim niti mogu bilo kome nametati bilo što, niti u izvješće želim "staviti što hoću". To nije moje izvješće.

Ovime prepuštam izradu našeg izvješća onome tko želi nastaviti (ima li takvih?). Ako se nađe tko će preuzeti, dat ću mu pregled radova povodom IYA za Viroviticu, jer u to sam siguran da je onako kako piše. Ako ne, prihvatit ću (nevoljko) stanje takvo kakvo je, i život ide dalje. Ionako smo o tome prikupili puno podataka koje smo i zabilježili tu na forumu i na Zvjezdarnici i po raznim webovima na Internetu, pa neka onaj koga to zanima, slobodno sam istražuje što smo i koliko radili.

Danijel has spoken. Haug! :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 20.11.2010. u 16:54:40 sati od Danijel »

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #38 u: 20.11.2010. u 17:32:54 sati »
Boom astronomskih događanja je upravo bio zbog IYA!

Koliko bi knjižnica i prostora zvalo ili prihvatilo predavanja da nije bila IYA? Znam po razlici u broju predavanja koja sam držao te godine i ove...

Koliko bi gostovali na radioemisijama i HTV da nije bila IYA? Jel nas tko zvao ove godine da gostujemo?

Iz tog razloga ne mislim da je potrebno išta previše izbacivati. Ne prikazujemo se boljim nego što jesmo, jednostavno je takva priroda nas kao naroda. Astronomija je bila IN pa su nas svi tražili... I zato smo tako uspješno i organizirali toliki broj događanja. A ne da se lažno predstavljamo.

I prestanite pljuvati profi astronome samo zato jer nisu na našem forumu. Zvjezdarnica Zagreb je prošle godine imala skoro svake, ove svake druge srijede ima popularno-znanstvena predavanja za građanstvo i to besplatna. Imaju razne stupnjeve tečaja astronomije za građanstvo, organiziraju Ljetnu školu astronomije svake godine 7 dana (ove bilo 40-ak djece), išli su na astronomsku olimpijadu u Ukrajinu i osvojio Marko Kovačević diplomu za treće mjesto (III Diploma), guraju projekt e-škole astronomije, sudjeluju u svim manifestacijama zajedno sa HAD-om sa svojim teleskopima te uz to guraju svoje znanstvene radove. Spominje li itko njihova imena ikad? Sva imena koja su se u svijetu proslavila zadnjih godina imaju korijen svog obrazovanja iz astronomije na Zvjezdarnici Zagreb. Isto tako preko njih (Zvjezdarnica Zagreb) je organiziran i tečaj astronomije na Sveučilištu za treću životnu dob pri POU u Zagrebu, a s njima sam i u nekoliko škola bio na predavanjima i promatranjima za djecu. Stoga molim lijepo informirajte se prije kritika!

http://www.zvjezdarnica.hr/

Nemojte biti ne fer prema ljudima koji također rade ali se medijski ne eksponiraju (iako je svako predavanje najavljeno u Večernjem listu i imaju dobru internet stranicu) i nisu prisutni na našem forumu!
« Zadnja izmjena: 20.11.2010. u 18:02:16 sati od Frank »
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #39 u: 20.11.2010. u 17:35:15 sati »

Ne, dosta je bilo, očito se ne možemo složiti paaa... ni oko čega. Ne znam je li itko pročitao ono na što sam dao linkove? I zato sada opet (re)diskutiramo o onome od prije dvije godine. Ako se ne možemo složiti da smo se ranije složili, ili se možda ipak nismo složili, oko bilo čega, onda nismo niti zaslužili bolje nego da u Završnom izvješću piše to što piše.

Žao mi je, ali morao sam pokušati. No, ako ne ide, onda ne ide, ja ne želim niti mogu bilo kome nametati bilo što, niti u izvješće želim "staviti što hoću". To nije moje izvješće.

Danijel, ako diskutiramo, ne znači da se moramo složiti. Svako neka napiše što god želi da ide u izvješće. IMHO, ne radimo izvešće za godišnju skupštinu astronomskih društava pa da na osnovu svega što smo radili za tu godinu žicamo lovu za sljedeću, već mislim (kao i Dag) da bi trebalo izdvojiti ono dodatno što se radilo povodom godine astronomije. Ja sam tako napravio za AD Beskraj, ostali neka pišu što žele. Tak je svejedno zapravo. Pa vidi izvješće Italije, niš nisu nabrajali nego onak općenito napisali sve + procjenu budžeta i ljudi koji su sudjelovali.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.