Autor Tema: Psihologija dugih svemirskih putovanja  (Posjeta: 17153 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ruka

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
Odg: Psihologija dugih svemirskih putovanja
« Odgovori #40 u: 14.12.2014. u 09:22:47 sati »
Ma uvijek sam sumnjao da Saruman ima neki poremećaj ličnosti.
 :112:

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #41 u: 14.12.2014. u 09:34:35 sati »
Dakle, isti fizikalni zakoni će vrijediti ovdje i negdje u Andromedi ili još dalje.

Jel nije bila neka ekipa prije godinu-dvije tri koja je iz dva mjerenja izmjerila nešto što baca sjenu na ovu tvrdnju? Ne možemo eksperimantalno potvrditi ali nešto su mjerili. Što ako se to pokaže točno? Što ćemo onda? Što? :?

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #42 u: 14.12.2014. u 10:01:51 sati »
Jel nije bila neka ekipa prije godinu-dvije tri koja je iz dva mjerenja izmjerila nešto što baca sjenu na ovu tvrdnju? Ne možemo eksperimantalno potvrditi ali nešto su mjerili. Što ako se to pokaže točno? Što ćemo onda? Što? :?
Da je to stvarno bilo onda bi to odjeknulo kao oni neutrini što su (kao) brži od brzine svjetlosti. Za njih se na kraju pokazalo da je greška u mjerenju bila.

No kad bi se pokazalo da ne vrijede isti fizikalni zakoni negdje drugdje, to bi bila revolucija. Za sad to još nije tako. Za sad, koiko znamo, vrijede jednaki fizikalni zakoni svuda.

A ako se potvrdi da negdje drugdje vrijede drukčiji fizikalni zakoni, onda umjesto da znanost zabije glavu u pijesak (kao što to rade neke druge interesne skupine) revidirat će postojeće postulate i prilagoditi ih novim činjenicama.

To naravno nije loše. Puno je gore zabiti glavu u pijesak. Ali moramo jednu stvar imati na umu. Ne smije se znanost "okretati" kako se kome sprdne, jer onda nemamo granice u izmišljanjima. Ako bi to bilo tako, onda netko može reći da postoje i mali leteći medvjedići, a znanost bi morala "prilagođavati" postulate tome. I u takvom sustavu, tko bi bio taj koji bi nekome tko izmišlja smio reći da izmišlja?
Ovako, u ovakvom načinu, smije se nekome tko sere i izmišlja reći da on sere i izmišlja.

Uzmi samo analogiju s astrologijom. Nju najviše "vole" ovdje na astro forumu. Isto pitanje bi se moglo postaviti u vezi nje. "Čuo sam da neka istraživanja pokazuju da je točna, a da astronomi u stvari nisu u pravu! I što ako se potvrdi da je astrologija točna, što ćemo onda? Što? Što?"
Tko će se tad ispričavati baniranim astrolozima?

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #43 u: 14.12.2014. u 10:07:02 sati »
Vidi se da je Todor bolestan. I Human i Dag su Saruman. Ja sam si super  :204:
Tko za tko bi bio tko da je neki drugi film išao. Npr. Planeta majmuna ili Brokeback mountain?

:218:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #44 u: 14.12.2014. u 10:13:04 sati »
...
Uzmi samo analogiju s astrologijom. Nju najviše "vole" ovdje na astro forumu. Isto pitanje bi se moglo postaviti u vezi nje. "Čuo sam da neka istraživanja pokazuju da je točna, a da astronomi u stvari nisu u pravu! I što ako se potvrdi da je astrologija točna, što ćemo onda? Što? Što?"
Evo na primjer ja sam strijelac i to mi nitko i nikakva znanost ne može osporiti.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #45 u: 14.12.2014. u 10:19:24 sati »

Još uvjek se radi na tome i oko toga su suzdržani dok se ne potvrdi ili ne opovrgne a ako sam upućen dobro to se još nije desilo.
Komparacija ti je uvredljiva.

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #46 u: 14.12.2014. u 10:21:06 sati »
Evo na primjer ja sam strijelac i to mi nitko i nikakva znanost ne može osporiti.

Ne, Ti si Saruman. Mogli bi ti i Human gostovati u Kviskoteci. Fali vam još osoba c koja je isto Saruman.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #47 u: 14.12.2014. u 10:24:05 sati »
Još uvjek se radi na tome i oko toga su suzdržani dok se ne potvrdi ili ne opovrgne a ako sam upućen dobro to se još nije desilo.
Komparacija ti je uvredljiva.
Komparacija sama po sebi nije uvredljiva.
Uvredljivo je nešto tvrditi bez da se da ikakav argument za to i pri tome očekivati da to drugi prihvate.
Upravo to rade astrolozi.
I upravo to rade oni koji tvrde ne vrijede svud isti fizikalni zakoni.

E TO je uvredljivo, a ne analogija.

Edit:
I uvredljivo je iz posta koji je cjelina i govori o jednom (dakle u postu se ne piše o više stvari) izvući jednu rečenicu i na nju odgovarati. Jedna rečenica izvučena iz cjeline je izvlačenje iz konteksta.
« Zadnja izmjena: 14.12.2014. u 10:26:46 sati od Human »

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #48 u: 14.12.2014. u 10:25:51 sati »
Kažeš da statistika nije argument?

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #49 u: 14.12.2014. u 10:25:59 sati »
...
E TO je uvredljivo, a ne analogija.

Tak je, ipak je ovo digitalija gdje se sad družimo. :287: