Anketa

Ako vodite ravnom magistralnom cestom na kojoj trenutno nema nikoga, i iznenada naiđete na znak ograničenja brzine od 50Km/h bez ikakvog objašnjenja, što ćete ućiniti?

Usporit ću na oko 50Km/h
Usporit ću na oko 50 Km/h samo ako znam da na tom dijelu ceste ponekad može biti policije.
Malo ću usporiti i voziti brzinom od 60-70Km/h
Nastavit ću voziti prijašnjom brzinom

Autor Tema: Anketa za vozaće (i one koji to uskoro planiraju biti)  (Posjeta: 20925 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Anketa za vozaće (i one koji to uskoro planiraju biti)
« Odgovori #30 u: 30.07.2014. u 10:52:28 sati »
Meni kao čistokrvnom balkancu to je grozno   :gah:
Bio ja u Švicarskoj. Široka cesta, 4 trake u svakom smjeru. Startam na semaforu, piše ograničenje 90km/h i ja normalno ubrzam do ravno 90km/h. Kad shvatim da se izdvajam iz ešalona švicaraca koji iza mene voze 80 na sat. Mislim si ja WTF? Onda se sjetim da to nije balkan pa lagano usporim i priključim se ešalonu. Katastrofa. Nikad više u Švicarsku.

:D
Formula 1 je jedino što gledam na televiziji. Naravno u zadnje vrijeme sve stanice koje prenose F1 imaju geoblocking pa zacrne ekran. Trenutno njemački RTL prenosi ali kad i oni ukinu onda prelazim na internet streamove. Makar ekipa se žali da je jako teško naći stream u zadnje vrijeme. I onda kažu da gledanost opada zbog tko-zna-čega a ne zbog politike prijenosa  :zubo:

Bio sam nekoć davno fan Ferrarija sve dok nije nastupila sumrak saga sa Schumacherom. Otad navijam za underdogs makar je i takvih sve manje. Sve su tvorničke momčadi. Trenutno zapravo najviše uživam što Alonso radi s kantom od auta i razočarano gledam kako se Raikkonen srozava. Malo me nervira što malom Hamiltonu opraštaju svakakve stvari za koje bi drugi dobili kazne, kako Rosberg nije materijal za prvaka IMHO i naravno kako iznimno simpatični Ricciardo rastura u Red Bullu  :hopla:
Inače za fanove F1 fantastičan dokumentarac iz '50-tih o Spa Frankorchamps

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7xWL0wCfIFU[/youtube]

Formule kroz promet idu na stazu, ljudi ispijaju kaficu 3 metra od bolida koji jure 300km/h, psi na cesti. Nevjerojatno iz današnje perspektive.
Nisam vozio po Svicarskoj, al cujem da su jos vece kazne nego u Belgiji.
Sto se balkanskih gena tice, imaju ih i Nizozemci. ;)
Kod kuce svi voze po propisu do 120, ali kad udju u Njemacku vole i oni (neki) potegnuti koliko ide. ;)
Svi imamo balkanske gene kad nema kontrole. ;)

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #31 u: 30.07.2014. u 11:08:56 sati »
Ja kad idem u Zagreb odvezem se po propisima do željezničkog kolodvora, tamo propisno parkiram, zaključam auto (crveni) i premjestim se kod garlica u vlak i onda vozimo ko luđaci da za dva sata budem u Zagrebu. Tamo presjedam na tramvaje, vozim se Kameo taxijem, prašinjarim pješice i slično. :286:

:278: Ja se uopće ne vozim z autom...stoji kod zgrade na parkirališću.

Jel bi netko kupio Peugeot 206 star 5 godina a prešao samo 23 tis km? Stanje - MINT. Motor 1,4 bencin  :D, prvi vlasnik, nepušeno u autu...NO SMOKING
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #32 u: 30.07.2014. u 11:11:08 sati »
E tako i ja. I pazim što ima po cesti da ne probušim gumu na ćavao.

:218: :218:
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline Renato

• AstroBrbljavac
  • *
  • "Budi svoj bez obzira što ti drugi govore"
« Odgovori #33 u: 30.07.2014. u 14:13:01 sati »
Što se kamera tiće ima ih sve više i u BiH. :twisted:
U svakom gradu imaju barem jednu a nekad i više, dok opet policije i nema kao prijašnjih godina.
Na cijelom putu od Šamca,Doboja,Zenice,Bugojna,Livna samo tri patrole, a prije par godina ih je znalo biti i više od 10, a kamera nigdje dok ih sada ima na svakom koraku.
Pošto svake godine idemo prko Bosne na more znam kakvo je stanje bilo prije 10g, a kakvo je danas i doživili smo stvarno svašta.
Sječam se jednom vozili smo se u koloni od 5 auta i jedimo je naš imo Hrvatske tablice.:205:
Naiđemo na policisku patrolu sa radarom i policajac izađe na cestu i ispruži plaicu.Istodobno je svih 5 auta počelo usporavati jer nitko nije znao koga želi zautaviti.Svi smo usporili a policajac prstom pokaže na nas koji smo bili 3. ili 4. auto u koloni i pokaže da stanemo sastrane.Kad smo stali moj tata je otvorio prozor, a policajac kaže:"Gospodine jel znate da ste vozili 7 km/h brže od ogranićenja. :gah:
Odgovor je glasi nešto u stilu:"Ali i drugi su vozili tako ja sam ih pratio."
Policajac:"Ali gospodine jas sam zaustavio vas a ne njih."
Hahahahaha!
Takvih i sličnih iskutava sam se naslušo.
Ali ako se pazi onda nema straha.Prednost je naravno kad godinam ideš istim cestom odma znaš di vole stajati policajci.
Refraktor 60/700
Zenith 7X50
“Podignite uvis oči svoje... Izaija 40:26

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #34 u: 01.08.2014. u 16:22:17 sati »
O F1 se dalje može raspravljati u kafiću  :286:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline Lagonda

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #35 u: 01.08.2014. u 17:55:15 sati »
A to sve ovisi. Nekad sam lijen i spava mi se i slusa klasika i onda se vozim ko puz. Drugi put sam sav nabrijan i onda volim stisnuti. Ne ludujem. Iz aspekta zakona, ludujem. Jer svako prekoracenje je prekrsaj. E sad, u stvarnosti pratim promet. To mi je bitnije nego apsolutno shvacanje znaka. Neki su toliki papci pa ne zele preteci policijski auto koji se vozi 50 a dozvoljeno je recimo 70. Svi stvore kolonu kao ludi. To je samo dokaz da uopce nemaju pojma o voznji.
Sto se tice brzine, malo sam iznad ogranicenja. Ne 100% vremena naravno, ali ako je ogranicenje 70, a svi voze 80 ili 90, vozim se i ja tak. Naravno, gustoca prometa je opet ta koja ti ogranicava. Kao sto je netko spomeuo, pretjerivati na 10km nema smisla. Iako, gust je osjetiti kako auto vuce. :) Neki to ne vole. Neke to ne zanima. Razumijem i to.
Stisnem tamo gdje imam osjecaj da "mogu". Dakle, ne u guzvi (iako je bilo par puta ludog manevriranja samo da se maknem od kretena koji misli da vozi skije), ne u centru grada... Ako je neka avenija, svi mi tamo malo stisnemo gas. Ali velim, razlikujem prekoracenje brzine od idiotskog ludovanja. To dvoje ne bih strpao uvijek u isti kos.
AC? Tamo sam vozio koliko sam mogao. Dosta puta. Kad prodjes tu fazu, onda skuzis koliko strusis litara goriva i koliko spalis gume radi tih par minuta brzine. Ne isplati se.
AC u Njemackoj, tamo da. Ne bas mksimum, ali drzati tempo od 170-200 se isplati ako se putuje 1000+ km. Bolje nego cmoljiti 120. :)
Dio krivnje lezi i u jakom autu. Tesko je voziti a ne stiskati. :mrgreen: :218: :cslj:
Prodal sve... Sad samo uzivam...

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #36 u: 24.08.2014. u 12:24:48 sati »
Što se kamera tiće ima ih sve više i u BiH. :twisted:
...

Sječam se jednom vozili smo se u koloni od 5 auta i jedimo je naš imo Hrvatske tablice.:205:
Naiđemo na policisku patrolu sa radarom i policajac izađe na cestu i ispruži plaicu.Istodobno je svih 5 auta počelo usporavati jer nitko nije znao koga želi zautaviti.Svi smo usporili a policajac prstom pokaže na nas koji smo bili 3. ili 4. auto u koloni i pokaže da stanemo sastrane.
...
Zato su kamere bolje u odnosu na policajca koji zaustavlja pored ceste.
Kod kamere nema korupcije, nema lokalnih šerifa koje nitko ne kažnjava...
Mislim, naravno da je moguće, ali daleko manje ima nego inače.

Offline Renato

• AstroBrbljavac
  • *
  • "Budi svoj bez obzira što ti drugi govore"
« Odgovori #37 u: 18.12.2014. u 11:11:36 sati »
Treba mi jedna informacija pa sam odučio ovdije postaviti pitanje da sada ne otvaram drugu temu bez razloga.
Zanima me dali u BiH postoi neki zakon o mladim vozaćima kao RH?
Dali je odranićena snaga motor koji mladi vozać smije koristiti?
Ukratko:Smije li netko tko ima 18 godina voziti auto snage 100kW u BiH.
Ako neko ima informaciju bio bih zahvalan da mi kaže.

EDIT:Idem na put pa bih volio znat.
Refraktor 60/700
Zenith 7X50
“Podignite uvis oči svoje... Izaija 40:26

Offline Boski

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #38 u: 18.12.2014. u 12:52:36 sati »
Treba mi jedna informacija.....

Ne vrijedi, samo ponesi one crvene od 10Eur, jedino oni vrijede  :zubo:

Šalim se, nemam pojma.
Teleskop: SW ED80 Apo
Montaže: HEQ5 Pro
Dalekozori: Pentax 10x50 PCF WP II
Kamere: Qhy9c, Qhy5 II mono
Fotić, objektivi: Nikon D5300; 18-55 mm, 50-200 mm, Samyang 16mm f/2.0
http://www.astrobin.com/users/Boski/

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #39 u: 18.12.2014. u 13:56:03 sati »
A kako mladi vozač misli doći do BIH sa autom preko 100kW? Sa vučnom službom?