[- ASTRONOMIJA -] > DSS - DEEP SKY STACKER

Canon RAW problem?

(1/4) > >>

Medo68:
Pozdrav,

danas sam pokušavao obraditi materijal koji sam jučer snimio i ustanovio da sve Canon RAW datoteke prilikom uvoza u DSS imaju manju rezoluciju od standardne? Kako sam snimao RAW+jpeg, probao sam sa jpeg datotekama i tu nema problema :shock:
Na priloženom screenshoot-u vidi se razlika u rezoluciji kod iste fotografije. Gdje griješim?

Zocky:
Provjeri postavke kvalitete slike u izborniku. Noviji modeli imaju opciju da snimaju i manje RAW datoteke, RAW-m i RAW-s, pa je možda tu problem.

Medo68:
Podešen je standardni RAW, rezolucija je ok u drugim sw (preglednici slika) samo u DSS kod importa dobijem manju sliku.
Samo za info slika u DSS nije smanjena na manju rezoluciju nego odrezana?! I to samo u RAW (CR2) formatu.
Radim na laptopu sa 2Gb rama, možda je to problem? Sutra se vraćam doma pa ću probati na jačem PC-u, pucam u prazno ali nemam pametnijih ideja, sve kombinacije sam prošao. Idem još po webu kopati, možda sam nešto propustio.

Zocky:
Znači kad datoteku otvoriš u nekom pregledniku slika, rezolucija je normalna, a u DSS-u je smanjena bez da si išta dirao?
Da li si možda uz RAW otvorio i JPEG datoteku?

mrworf:
Medo, znam ja taj problem, canon je malo promjenio format, pa ti treba deep sky stacker 3.3.4. i to će ti riješti problem, i ja sam imao isti problem sa canon 1100D.  :76:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju