Autor Tema: Mini AZ Gti GoTo montaža  (Posjeta: 304 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline antoon

• Mjesečar
  • *
Mini AZ Gti GoTo montaža
« u: 05.05.2018. u 13:29:15 sati »
Ovo je relativno nova montaža. U kombinaciji sa 127/1500 katadiopterom mogla bi biti dobra kombinacija i za početnike ali i za ostale...??
Ako je netko koristio ovu kombinaciju bilo bi dobro da podijeli iskustva o stabilnosti montaže..

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
Odg: Mini AZ Gti GoTo montaža
« Odgovori #1 u: 05.05.2018. u 14:05:41 sati »
Radi solidno, imas 2-3 sekunde vibracija dok se teleskop ne smiri. GoTo je precizan i cool stvar je sto se da aplikacija za montažu na mobu upariti sa SkySafarijem.

Nuznost koristenja moba za upravljanje je mana za deepsky promatranja, jer ekran previse svjetli i kvari adaptaciji na mrak. Montaza radi sa SynScan 4 kontrolerom pa se njega uvijek moze kupiti u budućnosti ako mob bude previse smetao.

U svakom slučaju bolja je od AZGT montaze.

Offline antoon

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #2 u: 05.05.2018. u 16:05:42 sati »
Znači ručni kontroler nije u paketu, to je još min +100E...!
AZ GoTo montaža se, koliko sam uspio pročitati na forumu, nije baš proslavila, ova je i dosta skuplja.
Predviđena je za kilažu do 5,5kg, a  onaj  Maksutov (127/1500) je tu negdje....

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #3 u: 05.05.2018. u 16:26:53 sati »
AZGT montaža ima previše lufta u sebi i onda su izražene vibracije. Kod ove AZMiniGT to je u velikoj mjeri smanjeno.
Najveća zamjerka montaži je što se ne isporučuje s kontrolerom.

Offline pilatus1

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #4 u: 05.05.2018. u 21:40:50 sati »
Mana svih AZ GOTO je da su noge slabašne i mini i klasična. Ja sam stavio glavu AZ GOTO na az4 i nema trešnji sa mak 127/1500. Napravio sam to sa jednom šarafom dikretno(improvizacija). Da se probušti prihvat za glavu staviti veći vijak i onda opet ušarafiti sa donjim dijelom glave i onda bi bila dobro čvrsta.  Sama glava AZ GOTO  je solidna i čvrsta ali na onim tankim nogama je strava.