Autor Tema: Google Lunar X PRIZE i Hrvati!  (Posjeta: 18679 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Locutus

• AstroOdisej
  • **
  • Spol: Muški
  • eyes in the space
    • Luka Balkovic Photography
Odg: Google Lunar X PRIZE i Hrvati!
« Odgovori #30 u: 03.12.2010. u 11:34:24 sati »
Jutarnji je isto donio vijest o tome, kao i Index, zatim 24 sata također, vijest je objavio i Danas.hr, pa onda i Slobodna Dalmacija...

sada sam tek procitao donekle ovaj članak na Jutarnjem....pa ove nase novinare stvarno treba poslati u crnu rupu(čitaj: kanalizaciju), ajd shvatit cu ne shvacanje tehnikalija i astroloških rovera(wtf?!!!) al čovjeku ni ime ne znat napisati, to je sramota za ovu novinarku Sivanu (F)Able.

kazao je predsjednik Astronomske udruge Vidulini Marino Rumpić.

Offline Filip Lolic

• AstroOdisej
  • **
    • http://filiplolic.com
« Odgovori #31 u: 03.12.2010. u 11:57:48 sati »
al čovjeku ni ime ne znat napisati, to je sramota za ovu novinarku Sivanu (F)Able.

kazao je predsjednik Astronomske udruge Vidulini Marino Rumpić.

Isto tako piše i u Slobodnoj Dalmaciji, ne znam tko je "novinar"...
Newton 8" f6, GSO 8 RC
SkyWatcher ED80, SW 0.85 FF/FR
Modificirani hlađeni Canon 450D, 5D, Atik 16IC + Astronomik RGBHa, CLS filteri, KAI4022 mono kamera
Belt mod NEQ6 Pro
--- http://filiplolic.com ---
--- http://lumis.hr ---

Offline Fire

• Moderator
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #32 u: 03.12.2010. u 15:57:10 sati »
To je sve zato jer je HR daleko od svijeta. Ne po stručnosti ili radu nego po razmišljanju. Zavist je na prvom mjestu, a nitko da shvati da wineri rade po drugom principu. Nitko ne želi shvatiti bit.
Ovo za Mjesec je jedna mala utrka. Ima dosta kompanija koje su uključene i neće sve uspjeti. Ali i one koje ne uspiju uspjele su. One guraju one kompanije koje će uspjeti. To je zdrava konkurencija i tako se napreduje. Svatko radi što može i ako ne uspije ide radit nešto drugo, ali zna da je pokušao, da je vredniji od onog koji nije pokušao. I ni na čemu mu se nesmije prigovarat.
Samo neodgojen i primitivan čovjek neće cijeniti onog koji se trudi nešto napraviti. Posebno kad nečiji rad nikom ne šteti.
Ali mi smo društvo luzera i zato je situacija takva. Svi jedva čekaju da nekome nešto ne uspije. No zato, ako rad u ovakvom okruženju poluči uspjeh, onda će taj uspjeh biti neizmjerno velik. Ako ne uspije nek se gubitnici samo naslađuju jer to im je ionako jedino zadovoljstvo u životu.
Oni koji rade uvijek će moći biti ponosni na sebe.
Također se slažem sa ovime izrečenim, a i Danijelov post zvuči jako nadahnjujuće i inspirirajuće. :274:
Sada se sjetih jednoga dokumentarca koji je prije nekoga vremena bio na HTV-u.
Jedan lik iz ruralne unutrašnjosti Ukrajine, Vladimir Pilipenko, ima naoko suludu ideju napraviti podmornicu i sa njom zaploviti na pravom moru.
Ono što on radi vjerovatno ljudima sa strane djeluje kao da je lik lud...u najmanju ruku vrlo čudan jer nema veze sa morem ni sa mornaričkom strukom. :mrgreen:
On tu podmornicu gradi u nemogućim uvjetima sa nemogućim materijalom i nikada mu ne posustaje duha i volje da ju završi...i to mu uspijeva.
Evo nađoh jedan kadar na YouTube... :)
http://www.youtube.com/watch?v=rRMj0l-A_bE
U svakom slučaju zanimljiv dokumentarac, a posebno bi mogao biti inspirativan graditeljima bilo čega kada misle da su došli do nekoga zida iza kojega nema dalje.
Budem ga uplodao negdje pa postavim link za one koje zanima. :wink:

Offline Lord Spirit

• AstroMeteor
    • Moj blog
« Odgovori #33 u: 03.12.2010. u 17:55:48 sati »
Ovoliko od mene o nemogucem:

http://www.youtube.com/watch?v=dDnrLv6z-mM
"Djeluj prema onoj maksimi za koju mozes htjeti da postane opcim prirodnim pravilom"
E. Kant

Offline ediglavas

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #34 u: 03.12.2010. u 18:23:35 sati »
To je sve zato jer je HR daleko od svijeta. Ne po stručnosti ili radu nego po razmišljanju. Zavist je na prvom mjestu, a nitko da shvati da wineri rade po drugom principu. Nitko ne želi shvatiti bit.
Ovo za Mjesec je jedna mala utrka. Ima dosta kompanija koje su uključene i neće sve uspjeti. Ali i one koje ne uspiju uspjele su. One guraju one kompanije koje će uspjeti. To je zdrava konkurencija i tako se napreduje. Svatko radi što može i ako ne uspije ide radit nešto drugo, ali zna da je pokušao, da je vredniji od onog koji nije pokušao. I ni na čemu mu se nesmije prigovarat.
Samo neodgojen i primitivan čovjek neće cijeniti onog koji se trudi nešto napraviti. Posebno kad nečiji rad nikom ne šteti.
Ali mi smo društvo luzera i zato je situacija takva. Svi jedva čekaju da nekome nešto ne uspije. No zato, ako rad u ovakvom okruženju poluči uspjeh, onda će taj uspjeh biti neizmjerno velik. Ako ne uspije nek se gubitnici samo naslađuju jer to im je ionako jedino zadovoljstvo u životu.

Baš tako!

Offline darthvader073

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #35 u: 03.12.2010. u 18:35:07 sati »
Sve čestitke i sve najbolje, i najvažnije, puno uspjeha u pothvatu! :hopla: :hopla: :hopla:

Offline ediglavas

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #36 u: 03.12.2010. u 19:04:02 sati »
No zato, ako rad u ovakvom okruženju poluči uspjeh, onda će taj uspjeh biti neizmjerno velik. Ako ne uspije nek se gubitnici samo naslađuju jer to im je ionako jedino zadovoljstvo u životu.

Još samo da dodam: uspjeh će biti veći a neuspjeh manje smetati ako o događajima budemo što realnije obavješteni!

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #37 u: 04.12.2010. u 10:21:20 sati »
hvala edi na dobrom prijedlogu!
pokusat cemo se posloziti tako da se redovno daju izvjesca o radu...
m
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline Fire

• Moderator
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #38 u: 04.12.2010. u 23:43:54 sati »
Obećah dokumentrac o luckastom graditelju podmornice.
Link za d-load
...kada ovo pogledate vjerovatno ćete poslije pomisliti da nijedan problem nije neriješiv (kad-tad, kako-tako). [44*

Offline MAK

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #39 u: 05.12.2010. u 01:52:50 sati »
http://www.tportal.hr/scitech/znanost/99496/Koliko-je-realan-hrvatski-rover-na-Mjesecu.html

Ovo je napisao čovjek na T-portalu.
Ne može se reći da nije pohvatao činjenice, a ne može mu se zamjeriti što je pitao i one koji frkću nosom.
To je možda jedini "nebrifirani" članak koji sam dosad našao. Ostali su ili debelo podmazani informacijama, a onda u mediju slijedi redukcija... A ovaj čovjek stvarno pita što ga zanima.

Nimalo ne smeta što se vidi i drugo mišljenje, ma kakvo ono bilo. Što bi rekao Will Pomerantz, dijetor svemirskih nagrada u X Prizeu, nije važna poruka, važna je frekvencija :-)

Darije je predložio jednu stvar, a nadam se da je nije zaboravio: da napravimo panel sa skepticima i da ga on daje live na Astroviziji. Predložio sam već to na forumu Skeptici, ali bih sad rado išao s konkretnim. Da ne bi bilo neravnopravnog razgovora, to bi trebalo biti PRIJE nego se u siječnju vratim iz Amerike, jer će se tada raspasti dobar dio njihovih argumenata ;-)
A to je za malo više od mjesec dana. Možemo li to napraviti friško iza Nove godine? Pa da to onda jako izreklamiramo, url, dan sat... pa da sugovornike ulovi malo trema.

Mislim da sam s druge strane dovoljan samo ja. Možda bih mogao imati i nešto friških ekskluzivnih stvari, čisto kao argumentaciju (pa da se to dalje prenosi - tome bi bila glavna svrha), ali najvažnije je što mene - ma što mislila o projektu - ta ekipa prilično respektira.

Što mislite?

A za inspiraciju pogledajte si ovo:
http://video.tedxcopenhagen.dk/video/910907/kristian-von-bengtson
« Zadnja izmjena: 05.12.2010. u 02:08:07 sati od MAK »