Anketa

Jesu li ljudi bili na Mjesecu?

Jesu
47 (83.9%)
Nisu
9 (16.1%)

Ukupno Glasova: 56

Glasanje završeno: 19.10.2011. u 12:08:26 sati

Autor Tema: Jesu ili nisu?  (Posjeta: 25815 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beri

• AstroMaster
  • Biser Galaktike
  • *
  • Spol: Muški
  • Mrzim žarulje
    • Scopemaking
Odg: Jesu ili nisu?
« Odgovori #110 u: 09.09.2011. u 07:17:32 sati »
Ajmo ovako pogledat stvari :
Sjetimo  se vremena kada se sljetalo na Mjesec i političke klime... SAD vs CCCP...
I recimo da su Ameri to sve režirali u nekom studiju.... a Rusi skužili da radio signali ne dolaze s Mjeseca, da ne vide letjelice u teleskopima i sl
Neznam baš da bi se oni tada usudili režirat takvu farsu i riskirat da budu otkriveni od strane CCCP-a ili Kine.... A budite sigurni da bi oni to dobro iskoristili za diskreditiranje trulog kapitalizma....
TS 15x70 dvogled
bez teleskopa :(
Kamera #15 Hrvatske Meteorske Mreže

http://www.scopemaking.net

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #111 u: 09.09.2011. u 07:48:27 sati »
Neznam baš da bi se oni tada usudili režirat takvu farsu i riskirat da budu otkriveni od strane CCCP-a ili Kine.... A budite sigurni da bi oni to dobro iskoristili za diskreditiranje trulog kapitalizma....

Meni se čini da argument Rusa nije uvjerljiv. Što ako su se Ameri i Rusi međusobno držali u šahu? Možda ni Rusi uopće nisu išli u svemir? Možda su poslali ljude pa imali katastrofu? Možda su parapsihološkim moćima koja su intenzivno istraživali poslali svoje astralne projekcije pa su zaglavili tamo i ne znaju se vratiti. Sada njihova tijela bez duše hodaju uokolo po Zemlji i tvrde da Ameri nikad nisu bili na Mjesecu dok njihove duše na Mjesecu vrebaju vanzemoljce da bi se uselile u barem kakva-takva tijela.
To meni ima logike.
Trolor

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #112 u: 09.09.2011. u 07:49:37 sati »
Dobro, moze li meni netko objasniti na drugoj fotografiji koju sam postao, zasto je vidljiva razlika izmedju zooma sa moje strane i zooma od strane NASA-e?

Najvjerojatnije objasnjenje je da su oni imali originalni file,  a ti si uvecavao sliku sa njihovog website-a, koja je u jpg formatu i koja je dakle, komprimirana..
JPG format nije loss-less (kao na primjer BMP, TIFF ili RAW) -  originalna informacija se gubi konverzijom u jpg i kad povecavas originalni ili rezultirajuci format, ne mozes dobiti isti rezultat. To dakako ovisi od faktora komresije u jpg.  Ako je kompresija bila intenzivnija, vise informacije je izgubljeno i razlika ce biti vidljivija.
Uostalom, mozda su oni jos malko dodatno podesili kontrast i osvjetljenost na zoom-u da se detalji bolje vide - i eto ti razlike.
« Zadnja izmjena: 09.09.2011. u 07:56:10 sati od bojan »
Amater

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #113 u: 09.09.2011. u 08:22:43 sati »
Meni se čini da argument Rusa nije uvjerljiv. Što ako su se Ameri i Rusi međusobno držali u šahu? Možda ni Rusi uopće nisu išli u svemir? Možda su poslali ljude pa imali katastrofu? Možda su parapsihološkim moćima koja su intenzivno istraživali poslali svoje astralne projekcije pa su zaglavili tamo i ne znaju se vratiti. Sada njihova tijela bez duše hodaju uokolo po Zemlji i tvrde da Ameri nikad nisu bili na Mjesecu dok njihove duše na Mjesecu vrebaju vanzemoljce da bi se uselile u barem kakva-takva tijela.
To meni ima logike.

Konačno nešto što ima smisla!   :mrgreen:
...be open minded, but don't be stupid...

Offline yoda

• Galaktička Zraka
  • Sve vas volim
« Odgovori #114 u: 09.09.2011. u 08:28:10 sati »
To meni ima logike.

:hopla: :hopla: :hopla: :mrgreen:
GSO 200/1200
superplossl 25mm-plossl 10mm-TSSWM 6 mm
TS10x50LE

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #115 u: 09.09.2011. u 08:31:21 sati »
Ok, pronašao, treba zarotirati sliku za 180 stupnjeva...    :hopla:

Za 900 je dovoljnno, da ti svjetlo dođe odozgo!
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Tvrtko

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #116 u: 09.09.2011. u 08:48:23 sati »
Dobro, moze li meni netko objasniti na drugoj fotografiji koju sam postao, zasto je vidljiva razlika izmedju zooma sa moje strane i zooma od strane NASA-e?

Prvo i osnovno, kao što je rečeno NASA je imala sliku u originalnom formatu, bez jpeg kompresije. A kao drugo postoje daleko bolji algoritmi povećavanje fotografija nego što ih koristi Paint.Net.. Malo je smiješno uspoređivati rezultate koje je dobila profesionalna svemirska agencija koristeći originalne materijale sa rezultatima koje je dobio amater, koristeći amaterski besplatan software povećavajući komprimiranu smanjenu sliku sa interneta..
Da imaš originalni format pa koristiš Photoshop i Bicubic Smoother algoritam za povećavanje, dobio bi daleko bolji rezultat.

Offline orion69

• AstroOdisej
  • **
« Odgovori #117 u: 09.09.2011. u 08:58:02 sati »
Za 900 je dovoljnno, da ti svjetlo dođe odozgo!

Meni nije...  :?
...be open minded, but don't be stupid...

Offline tonii

• Jahač Kometa
« Odgovori #118 u: 09.09.2011. u 10:42:44 sati »
Prvo i osnovno, kao što je rečeno NASA je imala sliku u originalnom formatu, bez jpeg kompresije. A kao drugo postoje daleko bolji algoritmi povećavanje fotografija nego što ih koristi Paint.Net.. Malo je smiješno uspoređivati rezultate koje je dobila profesionalna svemirska agencija koristeći originalne materijale sa rezultatima koje je dobio amater, koristeći amaterski besplatan software povećavajući komprimiranu smanjenu sliku sa interneta..
Da imaš originalni format pa koristiš Photoshop i Bicubic Smoother algoritam za povećavanje, dobio bi daleko bolji rezultat.
Ok. Ako smatras da je to razlog, da li je NASA pustila u opticaj originale slike?

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #119 u: 09.09.2011. u 11:00:19 sati »
Ok. Ako smatras da je to razlog, da li je NASA pustila u opticaj originale slike?

Ne, nego one iz "Rata zvijezda".  :lol:

Sorry Tonii, nisam mogao izdržati.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.