Autor Tema: Gubitnici! OBAVEZNO PROČITAJTE!  (Posjeta: 13828 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Odg: Gubitnici! OBAVEZNO PROČITAJTE!
« Odgovori #10 u: 08.04.2012. u 22:21:19 sati »
Postoje neke granice koje nije uputno prelaziti. Obično kada se ljude upozori na njih, oni ih poštuju. No, uvijek postoje i oni kojima one ne znače išta pa ih svako malo prelaze i ispituju strpljenje Administratora. Bonobo je jedan od njih. U ovome slučaju bonobo je točno znao što radi, a znao je i koje ga posljedice čekaju zbog toga. Na nekoliko je mjesta spominjao svoje izbacivanje s foruma. Dakle, znao je. I unatoč tome opet je svjesno radio to što nije trebao, svako malo bi provocirao i izazivao. Želio je da ga Administrator izbaci s foruma. Za njega je to bila igra živaca. OK, ako voli takve igre, može se sada igrati negdje drugdje.

I još nekoliko riječi o njegovim "grijesima" ovdje. To je za one koji se vole prisjetiti, ali i za one koji bi to pokušali kasnije. Kada vas moderator ili administrator upozori da nije u redu to što pišete ili radite na forumu, onda ga poslušajte, nemojte mu protivrječiti, prepirati se s njime ili istjerivati pravdu! Ne govori on vama to zato što hrani svoj golemi ego ili trenira strogoću. Barem oni koji su ovdje duže znaju da toga ovdje nema. No, bez obzira koliko ste u pravu, to nije garancija da ste i zaista u pravu. Pravo i pravda su dva različita pojma. To što imate pravo reći svoje mišljenje ne znači automatski da ga smijete zloupotrebljavati i ignorirati sva upozorenja koja dobijete. Bez obzira koliko bili u pravu. Ovdje niste sami, tu se nalaze i drugi ljudi koji također imaju pravo biti zaštićeni od kojekakvih opetovanih izjava koje im nisu ugodne ili im izazivaju osjećaj neugode boravka na ovome forumu. Pogotovo kada se takve rasprave o jednome te istome pokušavaju otvarati na više mjesta na forumu i u njima počinje prevladavati pljuvačka atmosfera. To neću tolerirati. Moj je zadatak to spriječiti ovako ili onako, po svaku cijenu. To sam dužan napraviti kako bi ovo mjesto i dalje bilo ugodno za boravak svima koji žele nekakvu normalnu, pristojnu komunikaciju i raspravu. Oni koji se tome ne mogu prilagoditi, bez obzira koliko bili u pravu, ovdje neće raditi nered.

Bonobo je toga bio jako dobro svjestan no odlučio je to ignorirati i testirati moje živce, svako malo prelaziti onu granicu, ispričavati mi se i zatim opet sve ispočetka. Više neće. Dao sam mu priliku da se prilagodi, no nije ju iskoristio. Imao je svoj trenutak slave, a sada je vrijeme da se opet sve vrati u stanje u kojemu ovaj forum jedino može nesmetano funkcionirati. Bio sam to dužan osigurati svim članovima koji se na njemu druže i radit ću to i ubuduće. Bez obzira tko je u pravu, a tko nije.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #11 u: 02.12.2014. u 21:08:17 sati »
Nakon dvije i pol godine, ponovo pišem u ovoj temi. Povod je troll, neki čudak pod imenom Weitter Duckss koji se odlučio poigrati s astroforumašima uveseljavajući ih svojim postovima. Nije ih uspio napisati puno, samo pet, a već nakon trećeg je svima postalo jasno o kom se radi.

Pustio sam ih da se igraju s njime dan-dva, a tada je došlo vrijeme da počistimo nered koji je izazvao. Moderatori su pospremili postove u GlupotekU, a ja sam čudaka uputio da se igra s nekime drugime na nekom drugom mjestu. Zabava je završila, vraćamo se uobičajenim raspravama na Astroforumu. Ovo je više radi evidencije nego radi slanja poruke dotičnome. Ionako ju ne bi shvatio...

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #12 u: 07.11.2015. u 01:33:33 sati »
Što napraviti s čovjekom kojemu ukažete povjerenje, date mu priliku da se adaptira i uključi u život forumske zajednice, a on nakon nekog vremena "pukne" i odluči napraviti štetu? Date mu drugu šansu? Ne. Izbacite ga s foruma po kratkom postupku. Tu je sudbinu doživio Accuphase, čovjek koji nikako da shvati da njegovo ponašanje ima granice i da nakon toga više nema što tražiti ovdje, potrošio je sav bonus koji mu je bio dodijeljen. Čovjek jednostavno ne trpi kritike i ne može prijeći preko nekih stvari. Upravo sam ga uhvatio kako masovno briše postove koje pisao, uspio ih je obrisati (barem on tako misli) par stotina no nije uspio posao dovršiti do kraja. On je izletio s Astroforuma, a postovi su vraćeni na svoje mjesto. Meni je to par klikova mišem, njemu je to karta za odlazak odavde. Zauvijek. A šteta, imao je izgleda da se ugodno i ravnopravno smjesti ovdje i druži s astronomima. Nije uspio, dobio je :marš:

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #13 u: 08.11.2015. u 23:59:49 sati »
Nismo dugo čekali da nam se pojavi stari/novi isfrustrirani lik, ovaj puta pod imenom Annunaki989. Misli da je pametan i da će se ovdje moći igrati do mile volje. Čak se predstavio da je iz Rijeke. Jedino mu baš ne leži hrvatski jezik. A da, i voli koristiti klijent za rotiranje IP adresa pa je čas iz Njemačke, čas iz Nizozemske, čas... Valjda misli da je faca il ne daj bože kao neki haker. Jer ako se time hvali, uzalud mu trud, nisam ostao impresioniran. :121:

No, moderator(i) ovdje savršeno dobro rade, a ja dođem na kraju i prikratim mu muke, mahnem svojom metlicom i za tili časak, forum je opet čist. Doduše na žalost naših veseljaka na forumu jer su ga jedva dočekali pa da ga malo grickaju sa svih strana. To su rijetki trenuci kada mogu bez ustručavanja nekoga gricnuti, uštipnuti, kvrcnuti, opaliti mu čvrgu, a da im nitko ništa neće zbog toga. Treba ih razumjeti jer ovdje nema mjesta takvima, pa ponekada tu i tamo zaluta pokoji, na opće oduševljenje ovih naših šaljivaca. :218:

Ali, moj posao je da držim forum u ispravnom stanju i kad-tad im moram ubiti igračku. Tako je završio i gorespomenuti jadnik. Čekamo ga da dođe opet, naravno pod drugim imenom jer ovaj se sigurno više nikada neće vratiti. Pojeo ga je Nubiru, na Kostelčevu veliku žalost.
:zubo:

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #14 u: 15.05.2017. u 17:15:10 sati »
I tak, otišao je i slavkec. Zanimljiv lik. Dođe, registrira se, obeća da će biti dobar, ali težak i da će trolati po forumu. Damo mu šansu, i nije nas iznevjerio. Zbilja čovjek uživa biti troll. Izdržao gotovo tri puna dana. Nešto je malo napisao, istina nema veze s vezom, ali čovjek si dao truda. Imam osjećaj da obožava pisati i nadmudrivati se sam sa sobom. Vjerujem da mu nije dosadno u životu jer se druži sam sa sobom u nevjerojatnim dijalozima. Podsjetio me na Sheldona iz Teorije velikog praska kada je sam sa sobom i u sebi razgovarao pa izrazio žaljenje što ga prijatelji ne mogu pratiti u njegovu umu jer sve pršti od nevjerojatnih dijaloga i doskočica...

No, Sheldon je zapravo zanimljiv i zabavni lik. Slavko nije. Daleko je od zanimljivog. Njegov je ukus staromodni. Staromodne teorije uspoređuje s najnovijim znanstvenim spoznajama i trudi se sam sebi valjda, dokazati kako su one odbačene zapravo superiorne novima i što ja znam, sve nešto tako, nepovezano, ni za glavu, ni za rep. Ne zna se čak niti flejmati s forumašima. Izvali nešto i ne diskutira o tome, ne odgovara na pitanja, ne trudi se opovrgnuti izrečeno, ne zna obraniti ono što je napisao, ne razumije se u znanost, ne kuži kako stvari funkcioniraju. Umjesto toga, prosipa nepovezane rečenice koje je iskopirao tko zna otkuda. Nije čak niti loši haiku. Doista zbunjujući lik, kako za mene tako i za sebe.

Uopće ne reagira na neke verbalne podražaje, nije ga briga ni za što drugo, pa čak niti za ono što je napisao jer da ga je briga, napisao bi nekakvu suvislu rečenicu o tome što pokušava objasniti. Ali ne, on je tu došao, kako je napisao, da se odmori. Pazite, da se odmori. Od čega? Godina? To je istina, ima on pozamašno breme na svojim leđima, ali kad se čovjek dođe odmoriti, onda ne bunca bez veze, nepovezano. Osim ako ga nije lupila sunčanica ili neka još gora boljka. Tko zna. Tri se dana odmarao i vrijeme je došlo da naš slavkec ode dalje. A meni ostane da počistim smeće koje je za sobom ostavio. A što ću, to mi je posao. Slavko nas nije ičime zadivio, nije izrekao ama baš ništa po čemu ćemo ga pamtiti. Osim da je bio umoran. Okrijepili smo ga i ispratili, kako i dolikuje. Njegova potraga za mjestom koje će ga razumjeti i prihvatiti se nastavlja. Sretno slavkec, živ bio!
[10*