Autor Tema: R.I.P. Windows XP  (Posjeta: 10748 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: R.I.P. Windows XP
« Odgovori #40 u: 12.06.2014. u 01:06:12 sati »
Yes,ovo spada u rubriku "Mali čovjek protiv korporacije" ali mislim da korporacija baš neće biti sretna zbog ovakvog ponašanja. :287:
Da, to je uvijek bila borba. Onaj tko prodaje nastoji što više zaraditi, a onaj tko kupuje nastoji što jeftinije proći.
Isto tako mali čovjek nije sretan ovakvim ponašanjem korporacije koja je ukinula podršku za proizvod koji je mali čovjek legalno (pretpostavimo) kupio.

Piše u tekstu da nema garancije da korporacija neće "zakrpati" ovu mogućnost nekakvom sljedećom sigurnosnom zakrpom. Tada to više neće raditi, sve dok netko ne nađe neku drugu mogućnost.

Nije li to opasno po vindoze? Ak se potrgaju gubiš garanciju na njih.
Kao što kaže blackhole, nema više ni podrške ni garancije na XP. Ako ti se nešto s njima poremeti, pa makar i ne radio ništa na njima, "korporacija" ti više ništa ne garantira.
Naravno, osim ako nemaš POS kasu ili bankomat, jel.. Za njih support traje do 2019. godine.

Iskreno, nisam probao ovu promjenu u registry-u jer više nemam XP. No vjerujem da radi jer su vijest prenijeli brojni IT portali. Trebalo bi probati na nekakvoj virtualnoj mašini pa vidjeti. Ili na nekoj mašini koje nije šteta. U svakom slučaju, prije bilo kakvog petljanja po registry-u preporuča se prvo napraviti backup za slučaj havarije.
No to se preporuča i prije svakog normalnog, legalnog "korporacijskog" security updatea. Vjerujem da se malo tko toga drži.
« Zadnja izmjena: 12.06.2014. u 01:08:57 sati od Human »

Offline robinjo

• Mjesečar
  • *
  • Spol: Muški
Odg: R.I.P. Windows XP
« Odgovori #41 u: 13.06.2014. u 17:48:08 sati »
Pozz

Kako je prestala podrska za xp ,ostao mi stari lap pa sam se igrao malo s linuxom. Citajuci forum vidim da ima finih programcica za Canon, zato vracam nazad xp ( je nemoze gurat win7) i uravo napravih ovu caku s registry-em i uredno skida update. Pretpostavljam stari, ono sto je bilo dostupno do navedenog datuma za istek podrske. A dalje kako bude. Vidjet cemo.

:sesir:
« Zadnja izmjena: 13.06.2014. u 17:53:00 sati od robinjo »