Anketa

Ako vodite ravnom magistralnom cestom na kojoj trenutno nema nikoga, i iznenada naiđete na znak ograničenja brzine od 50Km/h bez ikakvog objašnjenja, što ćete ućiniti?

Usporit ću na oko 50Km/h
Usporit ću na oko 50 Km/h samo ako znam da na tom dijelu ceste ponekad može biti policije.
Malo ću usporiti i voziti brzinom od 60-70Km/h
Nastavit ću voziti prijašnjom brzinom

Autor Tema: Anketa za vozaće (i one koji to uskoro planiraju biti)  (Posjeta: 20516 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bacač

• AstroMudrac
  • Spol: Muški
    • Astronomija u Dubrovniku
Odg: Anketa za vozaće (i one koji to uskoro planiraju biti)
« Odgovori #20 u: 29.07.2014. u 14:55:30 sati »
Bio sam na praksi u firmi koja se bavi održavanjem semafora, pa znam da se radi na ukidanju treptanja zelenog svijetla baš iz tog razloga što će netko kad vidi da blica zeleno svijetlo stisnuti gas, a onaj ispred će počet koćit.
Iskreno mislim da je bolje kada postoji treptanje zelenog jer se tada nemože dogoditi "iznenadno" paljenje žutog svijetla što bi nekoga moglo uplašiti. :77: :shock:

Prav za prav ni meni nije jasna svrha treperenja zelenog svjetla. Jel to služi da ubrzaš ili da usporiš?  :kokice: Ako ubrzaš još ćeš se teže zaustaviti na žuto a ako usporiš možeš propustiti šansu da prođeš+trubljenje od pozadi.

Kod mene u gradu na najvećem raskrižju imaju semafori s odbrojavanjem. Pa da vidiš kako se turira zadnjih 5 sekundi crvenog svjetla. Neupućeni bi rekao da se radi o startu drag racinga.
SkyWatcher 150/750
CG5 ADM

Offline Steblaj

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #21 u: 29.07.2014. u 14:58:48 sati »
Zbog (ne) razumijevanja ovog pravila ja sam "naguzio" gospođu koja je 3 metra od semafora na žuto naglo zakočila a ja sam u isto vrijeme iza nje stisnuo gas. Na kraju balade mi je rekla da je možda mogla proći, a ja sam joj pristojno napomenuo da je mogla proći ona, ja, i vlak iza mene  :zubo:
Moja prva prometna je bila kad je lik prošao kroz žuto, ja naravno za njim.

Ali onda se on sjetio na pola raskršća sjesti na kočnicu, jer se htio vratiti u rikverc.  :218: :218:
SkyWatcher APO 100/900
TS APO 80/480
AZ-EQ6GT
Orion OAG Deluxe + ALccd5L-IIc
Canon 600d

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #22 u: 29.07.2014. u 15:04:09 sati »
Prav za prav ni meni nije jasna svrha treperenja zelenog svjetla. Jel to služi da ubrzaš ili da usporiš? 

Ubrzavati ne smiješ, kroz križanja je ionako ograničenje brzine 50km/h  :76:
Treperavo zeleno svjetlo meni je ponekad jedina indikacija koliko ima još do crvenog. I ima itekakvog smisla. Ali u Zagrebu više niti nema takvih semafora.
Jedina druga indikacija koliko još zeleno traje mogu biti pješački semafori paralelni tvom smjeru kretanja. U zadnje vrijeme neki prometni genij je odlučio da se stavljaju pješački semafori kod kojih se niti ne pali zeleno ako se ne pritisne tipka tako da taj (sada jedini) oblik indikacije otpada. Ukoliko mi ta genijalna individua ikad padne u ruke ne odgovaram za njegov fizički integritet.
Trolor

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #23 u: 29.07.2014. u 17:04:12 sati »
... imam snimku kad mi onaj veliki brzinomjer treperi i piše USPORITE  :zubo:
E to bi bilo fora vidjeti :286:
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #24 u: 29.07.2014. u 21:16:29 sati »
Zadnje dvije su bile nevjerojatno dobre.

E to bi bilo fora vidjeti :286:

Sad sam probao naći ali nisam uspio. Obeshrabren prekopavanjem 234 642 123 milijuna GoPro filmova dosadnih k'o proljev (svi izgledaju POTPUNO isto kad snimaš sa bicikla) svečano obećavam da ću navedenu snimku staviti čim ju nađem. Najvjerojatnije kad budem star kao Dag i sva radost života će mi biti pregledavanje tri života koja sam snimio kamerom  :mrgreen:
Trolor

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #25 u: 29.07.2014. u 21:19:11 sati »
Ja sam vrlo istanćan vozać. Obavezno zaustavom vozilo ćak i na izlazu ispred naplatnih kućica. Iako nema znaka stop. Jedino kada koristim ENC, onda se nekad provućem i bez koćenja.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #26 u: 29.07.2014. u 21:26:28 sati »
E tako i ja. I pazim što ima po cesti da ne probušim gumu na ćavao.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #27 u: 29.07.2014. u 22:28:55 sati »
Uvijek vozim po propisu ili u granicama tolerancije.
Čisto zbog kamera za koje nikad ne znam gdje ih netko može postaviti.

Inače da spomenem Belgiju.. Bruxelles je načičkan kamerama za mjerenje brzine. Svi se drže propisa. Kazne za prekoračenja mogu doseći vrtoglave iznose.
Na primjer, tunel u gradu, ograničenje 50 kmh. Čovjek je vozio 80 i nešto sitno. Dobio je 900 i nešto eura kazne. Zbog vožnje 30 više od dozvoljenog. Ali nisu svuda takve kazne. Za autocestu su manje.

U Belgiji također immaju toleranciju od 10% na ograničenje brzine.
Za razliku od Nizozemske gdje tolerancije NEMA. Ako se u Nizozemskoj voziš po autocesti i ako piše 120, onda se voziš DO 120 jer su također načičkani kamerama. Pogotovo onaj dio prema Njemačkoj, di hvataju zaboravne Nijemce. Ko njih često nema ograničenja pa se ovi nekad zaborave i nastave voziti ko u Njemačkoj.

Poznanik je u Nizozemskoj za brzinu od 129 na autocesti platio 35 eura. Ograničenje je bilo 120.
I nije on tvrdio da je vozio 129, nego mu je tako došlo u obrazloženju kazne. Piše fino, ograničenje je 120, a izmjerena brzina 129. I to je 35 eura bilo. I to na autocesti. Eto.

Osim za brzinu, Bruxelles je načičkan kamerama na križanjima koji hvataju prolaske kroz crveno. Moram reći da im žuto jako kratko traje. Ako uočiš da se upalilo žuto i ako na žuto kreneš u križanje, uslikat će te kamera jer ćeš na crvenom biti U križanju.
I možeš se "slikat", kazna stiže samo tako.
Te kamere za crveno su mi noćna mora. Jako jako pazim da ne idem na žuto na križanju.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #28 u: 29.07.2014. u 22:46:12 sati »
Ti si Human k'o neki belgijski garlic majke mi.
Jel ima išta pozitivno tamo?
Barem čokolada?
Išta?
Molim te....
Trolor

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #29 u: 29.07.2014. u 23:24:26 sati »
Ti si Human k'o neki belgijski garlic majke mi.
Jel ima išta pozitivno tamo?
Barem čokolada?
Išta?
Molim te....
Pa to je pozitivno. :)
To što se svi voze po propisu. I ja se vozim po propisu. :)
Samo da im to žuto malo dulje traje. :)