Autor Tema: Metafizika svemirskih letova  (Posjeta: 26348 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Accuphase

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Metafizika svemirskih letova
« Odgovori #280 u: 13.12.2014. u 03:09:44 sati »
I tako...

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #281 u: 13.12.2014. u 08:38:40 sati »
Todore jel te mogu pitati od kud ti ideja (osim Trolanja) da bi se mogao pokrenuti neki projekt u smjeru ostvarivanja putovanja brzinom od recimo 0,9999 c?
Mislim, jel ima ikakvo ozbiljno istraživanje o tome? Bavi li se itko ozbiljno time? Ali ono, ozbiljno. Da razradi matematiku u vezi toga.
Ne mislim jel gradi svemirski brod, nego jel se ozbiljno bavi istraživanjem u tom smjeru?
Ako imaš kakve (ozbiljne) web stranice, daj!

Pa mi smo jedna ozbiljna web stranica. Ovo je početak potrage za putem koji vodi na trag riješenju. Nek mi idemo 0.5c i možemo svašta tu po okolo. Pa ćemo onda pomalo dalje.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #282 u: 13.12.2014. u 11:09:45 sati »
Todore jel te mogu pitati od kud ti ideja (osim Trolanja) da bi se mogao pokrenuti neki projekt u smjeru ostvarivanja putovanja brzinom od recimo 0,9999 c?

Ne. Nemam linkove.
Krenuli smo u raspravu iz hipotetskih tvrdnji ako se sjećaš?  :76:
Nekih ozbiljnih linkova o stvaranju crvotočina do Andromede i prolasku kroz njih?  :zubo:
Ovo s matematikom ne razumijem, evo čekamo Accuphasea da se oglasi s akceleracijom relativističkih brzina pa da zaokružimo priču.

Nego kako sad ležim u krevetu onda mi je TV stalno upaljen. I naletio sam na neku emisiju na Discoveryju koja priča o toplinskoj smrti svemira. Pa kaže kako će na kraju sve crne rupe ispariti. To bi značilo da zapravo sve one priče o beskonačnom upadanju u crnu rupu padaju, jer nakon nekog vremena sve izleti van? To znači da u tom kontekstu singularitet ne treba ni spominjati jer on ne postoji? Ništa zapravo ne može upasti u crnu rupu jer nema dovoljno vremena. Po tome je crna rupa zapravo samo veliki vrtuljak koji te zahvati, vrti nekoliko kvadrilijuna godina (ovisno o veličini vrtuljka), samelje i ispljune. Ne zvuči tako strašno i mistično. Nešto kao kad te uhvati gladna Orca.
Kako se to uklapa u našu teoriju o crvotočinama?
Trolor

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #283 u: 13.12.2014. u 13:09:19 sati »

Nekih ozbiljnih linkova o stvaranju crvotočina do Andromede i prolasku kroz njih?

:218: :sesir:

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #284 u: 13.12.2014. u 13:12:24 sati »
Ja sam zapravo jedini ponudio trenutno moguće metafizičko putovanje do Andromede i dalje. Potkrijepljeno ozbiljnim linkovima.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #285 u: 13.12.2014. u 13:14:51 sati »
To sam propustio.
Kokain? LSD? Pain-killeri?
Ljubav?
Trolor

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #286 u: 13.12.2014. u 13:40:34 sati »
To sam propustio.
Kokain? LSD? Pain-killeri?
Ljubav?

[71*

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #287 u: 13.12.2014. u 23:53:50 sati »
Ne. Nemam linkove.
Krenuli smo u raspravu iz hipotetskih tvrdnji ako se sjećaš?  :76:
Nekih ozbiljnih linkova o stvaranju crvotočina do Andromede i prolasku kroz njih?  :zubo:
Ovo s matematikom ne razumijem, evo čekamo Accuphasea da se oglasi s akceleracijom relativističkih brzina pa da zaokružimo priču.

Nego kako sad ležim u krevetu onda mi je TV stalno upaljen. I naletio sam na neku emisiju na Discoveryju koja priča o toplinskoj smrti svemira. Pa kaže kako će na kraju sve crne rupe ispariti. To bi značilo da zapravo sve one priče o beskonačnom upadanju u crnu rupu padaju, jer nakon nekog vremena sve izleti van? To znači da u tom kontekstu singularitet ne treba ni spominjati jer on ne postoji? Ništa zapravo ne može upasti u crnu rupu jer nema dovoljno vremena. Po tome je crna rupa zapravo samo veliki vrtuljak koji te zahvati, vrti nekoliko kvadrilijuna godina (ovisno o veličini vrtuljka), samelje i ispljune. Ne zvuči tako strašno i mistično. Nešto kao kad te uhvati gladna Orca.
Kako se to uklapa u našu teoriju o crvotočinama?

Nisam ja bio taj koji je spomenuo crvotočinu. Ti si je spomenuo. I ne znam zašto je spominješ, al dobro.
Ja sam prije mislio na nešto ovakvo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcubierre_drive

Ne kažem da je to tu pred vratima, ali ono što mogu tvrditi i u što se mogu kladiti je da ako ćemo ikad do zvijezda i drugih galaksija, to će definitivno biti prije s nečim ovakvim, nego da ubrzamo nešto što ima masu na brzinu 0,99999999999 c.

Nitko ozbiljan se danas ne bavi čak ni u teoriji do ubrzavanja svemirskih brodova do brzine c. Osim čestica u akceleratorima, ali iz skroz drugih razloga.

Dok se na primjer ozbiljni fizičari bave Alcubierre pogonom. (S ovim nisam rekao da ga grade, ali ozbiljno se bave s time)

Koliko god zvučalo ludo, manje je ludo i puno vjerojatnije od ubrzavanja nečega na brzinu blisku c.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #288 u: 14.12.2014. u 11:04:01 sati »
Koliko god zvučalo ludo, manje je ludo i puno vjerojatnije od ubrzavanja nečega na brzinu blisku c.

Mislim, ovaj put za ozbiljno, razlikuješ činjenicu da je let relativističkim brzinama teoretska činjenica a alternative koje spominješ nisu?
Niti jedan fizičar se neće baviti relativističkim letom jer je to sada inžinjerski problem, teorija je razrađena i tu je. S druge strane, ovakvi teoretski pogoni dobro dođu za pokoji doktorat sa strane.
Trolor

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #289 u: 14.12.2014. u 13:43:52 sati »
Mislim, ovaj put za ozbiljno, razlikuješ činjenicu da je let relativističkim brzinama teoretska činjenica a alternative koje spominješ nisu?
Niti jedan fizičar se neće baviti relativističkim letom jer je to sada inžinjerski problem, teorija je razrađena i tu je. S druge strane, ovakvi teoretski pogoni dobro dođu za pokoji doktorat sa strane.
Dobro. Ti kažeš to, a ja ću opet samo ponoviti da koliko god to bio "samo" tehnički problem, prije ćemo "do zvijezda" nečim onakvim nego brzinama bliskim c.
Matematika nas u tome sprjećava.

Vjerojatno nema smisla dalje raspravljati jer bismo se samo ponavljali. :)

Edit:
Da budem jasniji, htjedoh u stvari reći da npr jedna NASA razmišlja o Alcubierre driveu bar kao o teoretskoj mogućnosti, dok nitko normalan ne razmišlja o putovanju svemirom brzinama bliskim c, ČAK NI KAO TEORETSKOJ MOGUĆNOSTI.
I to bez obzira koliko se tebi to činilo kao "samo tehnički problem".

Ne znam koliko sam bio jasan.
« Zadnja izmjena: 14.12.2014. u 13:50:46 sati od Human »