Autor Tema: Metafizika svemirskih letova  (Posjeta: 24290 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
  • Majstor Svjetlosti
Odg: Metafizika svemirskih letova
« Odgovori #290 u: 15.12.2014. u 14:54:24 sati »
Nitko ozbiljan se danas ne bavi čak ni u teoriji do ubrzavanja svemirskih brodova do brzine c.

Kolko neozbiljnih ljdudi u ovoj temi :zubo:
.............:HrAstro:. - http://www.hrastro.com/..............

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #291 u: 15.12.2014. u 15:15:29 sati »
Kolko neozbiljnih ljdudi u ovoj temi :zubo:
Vidiš ti to. ;)

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #292 u: 16.12.2014. u 17:33:49 sati »
Popustila mi temperatura, pa nisam siguran da mogu ovu temu ostaviti na zaključku na kojem je ostala.  :zubo:
Zaključak je bio (na stranu rasprava zašto bismo uopće išli) koliko se sjećam da ćemo do zvijezda prije
a) LSD-om
b) čudnovatim i mističnim pogonom koji koristi "negativnu" masu (ovo valjda ni autor "pogona" ne zna što bi trebalo biti)
c) otvaranjem "crvotočina" (zapravo rupa u matematičkoj konstrukciji)

nego koristeći postojeću dokazanu i pokazanu teoriju.
Ah, obožavam dokumentarce s Michio Kakuom i Morganom Freemanom i knjižice "prvih X vremena svemira" (gdje je X proizvoljno malen broj izražen u marketinški prikladnim jedinicama vremena). Naravno, suprotno gotovo svim mišljenjima na ovom forumu očito je koliko su takvi "dokumentarci" i "popularnoznanstvene" knjige učinile štete među modernim generacijama  :zubo:
Mislim, tahioni su valjda ispali iz mode? Oni su isto negativni, iracionalni i nemam pojma kakvi već rezultati a mogli bismo njima ići puno brže nego ovim konstruktima. To je bio hit kad sam ja bio mali  :zubo:
Trolor

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #293 u: 16.12.2014. u 20:01:57 sati »
Popustila mi temperatura, pa nisam siguran da mogu ovu temu ostaviti na zaključku na kojem je ostala.  :zubo:
Zaključak je bio (na stranu rasprava zašto bismo uopće išli) koliko se sjećam da ćemo do zvijezda prije
a) LSD-om
b) čudnovatim i mističnim pogonom koji koristi "negativnu" masu (ovo valjda ni autor "pogona" ne zna što bi trebalo biti)
c) otvaranjem "crvotočina" (zapravo rupa u matematičkoj konstrukciji)

nego koristeći postojeću dokazanu i pokazanu teoriju.
Ah, obožavam dokumentarce s Michio Kakuom i Morganom Freemanom i knjižice "prvih X vremena svemira" (gdje je X proizvoljno malen broj izražen u marketinški prikladnim jedinicama vremena). Naravno, suprotno gotovo svim mišljenjima na ovom forumu očito je koliko su takvi "dokumentarci" i "popularnoznanstvene" knjige učinile štete među modernim generacijama  :zubo:
Mislim, tahioni su valjda ispali iz mode? Oni su isto negativni, iracionalni i nemam pojma kakvi već rezultati a mogli bismo njima ići puno brže nego ovim konstruktima. To je bio hit kad sam ja bio mali  :zubo:
Znači, zdravoseljački rečeno, ti baš nikako ne želiš do zvijezda OTR-om, nego si baš zapeo da hoćeš STR-om? :)

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #294 u: 16.12.2014. u 23:27:13 sati »
To je bio hit kad sam ja bio mali  :zubo:

Progres. Sad je hit ovo sto je Human spomenuo. Nasa radi na mogucem eksperimentu a tvorac teorije kaze da su smijesni.  :112: