Autor Tema: Select Modify - Highlights; Expand - Feather odabir u PS-u  (Posjeta: 2005 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Boski

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Select Modify - Highlights; Expand - Feather odabir u PS-u
« u: 21.02.2015. u 09:23:41 sati »
Pozdrav svima,

Naime imam jedan problem. Prilikom odabira highlights opcije smanjim highlightse toliko da mi u selekciju ne uđe središte galaksije. U završnoj obradi opet malo korigiram zvijezde, eventualno smanjim ili povećam saturaciju, dodam malo blura i tako. E sad, najčešće prilikom te završne obrade ne uspijem zahvatiti sve zvijezde a da mi se ne selektira i centar galaksije ili središnja linija na npr. M82. Postoji li opcija za isključivanje pojedinih dijelova odabira i kako to napraviti, probao sam sve živo ali ne znam kako?

Hvala.

Lp,

Boski  :sesir:
Teleskop: SW ED80 Apo
Montaže: HEQ5 Pro, EQ3 (na prodaju)
Dalekozori: Pentax 10x50 PCF WP II
Kamere: Qhy9c, Qhy8c (na prodaju), Qhy5 II mono
Fotić, objektivi: Nikon D5300; 18-55 mm, 50-200 mm, Samyang 16mm f/2.0
http://www.astrobin.com/users/Boski/

Offline ruka

• AstroPjesnik
Odg: Select Modify - Highlights; Expand - Feather odabir u PS-u
« Odgovori #1 u: 21.02.2015. u 10:15:15 sati »
Da pitaš kak se to u Pixinsightu radi rekao bi ti da je lako. Ali u fotošopu postoji vjerojatno način. Trebaš napraviti nekako masku za galaksije pa onda selektirati zvijezde. A kako se to radi ja nemam pojma.
Međutoa, ako snimiš korektan materijal, na dobrom tamnom nebu bez lp-a, stakiraš to kako treba onda netrebaš te čarolije i šaranja. Jednostavno obradiš u par koraka sve zajedno i dobiješ dobru sliku a smanjiš si mogućnost grešaka u obradi, onih koje bodu oči. Dakle, prvo dobar materijal a onda je sve dalje lako.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #2 u: 21.02.2015. u 10:37:28 sati »
... Postoji li opcija za isključivanje pojedinih dijelova odabira i kako to napraviti, probao sam sve živo ali ne znam kako?

Lijevo u alatima imaš lasso. Klikni ga. Zatim gore u prostor za FEATHER upisi mali broj, npr 1. To velicina blura po rubu.
Sada drzi stisnut ALT (tako ce se ono što označiš lasom oduzeti od dosadašnje selekcije) i lijevim mišem označi što želiš maknuti od selekcije. Zatim pusti ALT.
Ako pogriješiš, u history se vrati natrag taj korak. Ili stisni CTRL+z, to radi istu stvar.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Online Boski

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #3 u: 21.02.2015. u 10:49:20 sati »
Gospon Dag - moj heroj!!!  :sesir:

:115:
Teleskop: SW ED80 Apo
Montaže: HEQ5 Pro, EQ3 (na prodaju)
Dalekozori: Pentax 10x50 PCF WP II
Kamere: Qhy9c, Qhy8c (na prodaju), Qhy5 II mono
Fotić, objektivi: Nikon D5300; 18-55 mm, 50-200 mm, Samyang 16mm f/2.0
http://www.astrobin.com/users/Boski/

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #4 u: 21.02.2015. u 11:00:25 sati »
Druže Boski, živjela revolucija!
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)