Autor Tema: Koja je najracionalnija metoda istraživanja Svemira?  (Posjeta: 27666 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Accuphase

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Koja je najracionalnija metoda istraživanja Svemira?
« Odgovori #20 u: 16.03.2015. u 00:00:39 sati »
Only for Stojka...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2fm5hsSgLaY[/youtube]

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #21 u: 16.03.2015. u 06:17:20 sati »
Stojko, gadjas potpuno krivi problem ako zelis nahraniti gladne i ispraviti nepravdu usredotoci se npr. na vojne proracune koji su 100-200 put veci od znanstenih, a ne sluze nicemu civilizacijski korisnome....bilo kakav korak u pozitivnom smjeru zahtjeva radikalnu promjenu u razmisljanju i nacinu zivota, promjenu ekonomskog i drustvenog poretka....a ne pretakanje nekih sredstava iz supljeg u prazno....ne postoje gladni zbog nedostatka resursa na zemlji... postoje zbog naseg "Nacina zivota".....
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Stojko2511

• Astronom
« Odgovori #22 u: 16.03.2015. u 07:44:24 sati »
Ne gađam krivo nego tjekom ove rasprave ste meni pripisali stvari koje uopće nisam naveo.
Uz zakljucak i prestanak moje rasprave ponavljam: nisam za prekid istraživanja kako bi se poboljšao moj životni standard nego zagovaram to da se za konkretnije istrživanje svemira treba napraviti nešto revolucionarnije od novih pogona s kojima šaljemo sonde i koje nas ne vode nikamo.  Možemo vidjeti jako daleko(ili davno) a  doći do Mjeseca i to nam je doseg.
SkyWatcher 130/900 Newton EQ2

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #23 u: 16.03.2015. u 07:50:59 sati »
Ne gađam krivo nego tjekom ove rasprave ste meni pripisali stvari koje uopće nisam naveo.

Još par stranica toga i priznat ćeš. Tako inkvizicija funkcionira  :zubo:

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #24 u: 16.03.2015. u 08:00:42 sati »
I dalje mislim da probleme adresiras na krivi nacin....ako zelis promjenu treba popraviti uzrok.  Revolucionarno rjesenje nece doci samo po sebi ili filozofiranjem....a kvaliteta razvoja tehnologije i ciljevi svemirskih programa uglavnom ovise o ljudima koji manipuliraju novcima....a njihov interes je prvenstveno profit...gledajuci drustvo u cjelini trenutni pogled u buducnost ne seze dalje od vrha nosa IMHO
Deus non est !

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #25 u: 16.03.2015. u 08:32:57 sati »
I dalje mislim da probleme adresiras na krivi nacin....ako zelis promjenu treba popraviti uzrok.  Revolucionarno rjesenje nece doci samo po sebi ili filozofiranjem....a kvaliteta razvoja tehnologije i ciljevi svemirskih programa uglavnom ovise o ljudima koji manipuliraju novcima....a njihov interes je prvenstveno profit...gledajuci drustvo u cjelini trenutni pogled u buducnost ne seze dalje od vrha nosa IMHO

Dobro, to je srž problema. Stojko priča o nečem drugom, raspodjeli toga što se ima unutar programa.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #26 u: 16.03.2015. u 08:39:21 sati »
Još par stranica toga i priznat ćeš. Tako inkvizicija funkcionira  :zubo:
:)

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #27 u: 16.03.2015. u 08:53:12 sati »
Ovdje rijetko tko čita što je prije napisano.
JA sam spominjao prvi rješavanje gladi itd itd, i to samo kao primjer da to ne funkcionira.
Ako povežemo naslov teme i ono što Stojko govori, onda po mom mišljenju ima pravo. Ovo nije NAJRACIONALNIJI način.

Između ostalog mislim da je dio problema i u političarima koji više ne razmišljaju dugoročno jer im to nije u interesu, već samo u okvirima nekoliko godina koliko traje mandat. Zato teško prolaze veliki projekti. Između ostalog.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #28 u: 16.03.2015. u 09:44:36 sati »
Raspored unutar programa je isto tako pod teskim uticajem politike i onih koji raspodjeljuju novac.....ima nekih nelogicnih programa..no u principu nikad unaprijed ne znas do cega ces doci u kojem programu.....
Deus non est !

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #29 u: 16.03.2015. u 09:53:11 sati »
Ili radis ono za sto dobis novac ili ne radis nis....a traziti revolucionarne korake dok projekte odredjuje kratkovidni profit je malo utopisticki..
Deus non est !