Autor Tema: Kontrola teleskopa sa Andoid moba?  (Posjeta: 2304 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
Kontrola teleskopa sa Andoid moba?
« u: 05.11.2015. u 05:35:16 sati »
Zelim interno skuplati OnStep controller 2 (za arduino akrticu, kontroller radi samo na android mobile, i to, kako izgleda, samo via BT) sa nekakvom sky chart app, tako da imam kompletan GoTo samo na android tabletu. Necu laptop, prevelik je.. ali ako bas moram imati laptop onda ostajem pri SoundStepper-u, koji radi sasvim OK.
Stellarium mobile app ne moze upravljati teleskopom (barem ja ne znam da moze..)
Sky Safari moze i hoce, ali kosta..
Da li je netko uspio u necem takvom?
Amater

Offline m a r k o

• Jahač Kometa
  • Spol: Muški
Odg: Kontrola teleskopa sa Andoid moba?
« Odgovori #1 u: 05.11.2015. u 20:55:26 sati »
Ne znam za povezivanje ali ti mogu preporučiti Sky Safari. Meni je on jedina karta neba koju koristim i jedina android aplikacija sa približno dovoljno zvijezda da pokaže na ekranu ono što se vidi u finderu pa i okularu četiristotke.

Kupio sam stari samsung note koji ima AMOLED ekran pa se slika može sasvim dovoljno zatamniti. Koristim pro verziju koju sam iz revolta "ukrao" nakon što prelazak sa verzije 3 na 4 nije bio besplatan nego si morao ponovo kupiti aplikaciju. Pa nisam. To je bilo zato što se aplikacija preselila iz jedne firme u drugu ali sve jedno nije fer. No da mi treba nova instalacija, kupio bih Pro verziju bez razmišljanja. Kad pomislim koliko dođe vrhunski atlas sa zvijezdama do 18 mag. i koliko je aplikacija praktičnija za korištenje... Dobre stvari koštaju.
Preporuka.
Svemir je puno veći od Zemlje i puno veći od Sunčevog sustava i puno veći od naše galaksije i dugujemo sebi da to primjetimo. - John Dobson

Offline Sarajevo

• Biser Galaktike
« Odgovori #2 u: 06.11.2015. u 19:57:28 sati »
Ja bas neki dan kontam ima li neka opcija da se koristi tablet umjesto laptopa pri vodjenju teleskopa...

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #3 u: 06.11.2015. u 21:08:37 sati »
Pa evo, ima taj OnStep.. radi na Arduino kartici.
http://www.stellarjourney.com/index.php?r=site/equipment_onstep
Medjutim, ako zelim imati samo jedan komad hardware-a za kontrolu, tada je ogranicenje sto handpad radi samo na android-u preko BT, i to onda povlaci za sobom Sky Safari (jer radi na Androidu i kontrolira skop).

Ja sam inace navikao na CdC (Windows) i na normalni handpad, preko zice...
I najveci problem (za mene) je sto ta aplikacija izgleda nece startati RA motor bez da se "pokrene" iz CdC (via ASCOM).

Moje sadasnje rjesenje je cisti H/W.. driveri za motore su u montazi, lap sa CdC je u kuci..
Kad sam totalno lijen pa mi se ne da nositi lap van u dvoriste (GoTo mi rijetko treba kad radim od doma), imam jedan mali procesor montiran u konektoru, koji svakih 15ms generira puls za RA motor, i montaza s time radi u manualnom modu... bez hand-pad-a.
Ako hocu GoTo, donesem lap. Tada imam sve sto trebam, a kao handpad radi jedan jednostavni game-kontroler.

Rjesenje sa OnStep nudi handpad na mob-u preko BT.. i to je sasvim OK za mene.
Ako hocu GoTo (bez dodatnog hardware-a) treba pokrenuti Sky Safari na istom mobu ( ili nesto drugo sto zna LX200 protocol) koji onda mora komunicirati sa montazom preko USB (jer je BT zauzet sa hanpad).
Ovog casa ne znam da li Sky Safari moze raditi preko BT.

Ovaj weekend cu sve to imat na hrpi (bez Sky Safar zasad), pa cu vidjeti..

Amater

Offline Sarajevo

• Biser Galaktike
« Odgovori #4 u: 07.11.2015. u 10:09:30 sati »
Nista nisam skonto

Offline bojan

• AstroMudrac
  • Amater
« Odgovori #5 u: 07.11.2015. u 21:16:30 sati »
Ja jesam..

OnStep android BT  kontrola radi nepouzdano... ne zelim biti u situaciji da u 2 ujutro moram podizati cijeli sistem za tri preostala frame-a..

Ostajem pri SoundStepper rjesenju (http://soundstepper.sourceforge.net/)
Amater