Autor Tema: Registar  (Posjeta: 1514 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sarajevo

• Biser Galaktike
  • Spol: Muški
Registar
« u: 18.11.2015. u 12:01:05 sati »
Nedavno sam probao softver Registar (https://aurigaimaging.com/) i oduševljen sam. Program je super brz i dosta praktičan za stakiranje. Ima li još neko neka iskustva?

Ideja je bila da iskoristim i preeksponirane snimke, pa sam probao ovim redoslijedom:

1.  Obrada sirovih RAW snimaka u Adobe Camera Raw (pri čemu treba smanjiti hromatsku aberaciju, smanjiti vinjetiranje, uraditi sharpening, noise reduction, curves, contrast, vibrance), sinhronizacija istih i eksportovanje u .tiff format.

2.  Stakiranje snimaka u softveru Registar.

3.  Završna obrada u Photoshopu (White Balance, Non-Linear Stretch, Neutralize Sky Background, Flatten the Field (gradient Xterminator), Set the Black Point, Fix Cosmetic Imperfections, Enhance Mask Highlights, Enhance Shadows, Enhance the Color, Reduce Noise, Sharpen, Screen Mask Invert, High-Pass Filtering, Save for web (sa već definisanim ICC profilom). Ovdje sam radio i layer blending.

A sve zbog Andromedekoja je bila preeksponirana: http://www.astrobin.com/225508/

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
Odg: Registar
« Odgovori #1 u: 19.11.2015. u 01:06:25 sati »
Pa prilično je dobro ispala M 31 obzirom na sve. Prateće galaksije su nažalost izgorjele.
 :112:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Sarajevo

• Biser Galaktike
« Odgovori #2 u: 19.11.2015. u 20:34:51 sati »
Bice bolje,jos se ucim svemu

Offline ruka

• AstroPjesnik
« Odgovori #3 u: 21.11.2015. u 09:26:22 sati »
To košta 150 dolara i služi samo za stakiranje. To je skupo. U onom što izbjegavaš i tvrdiš da možeš bolje, za cca 200 eura dobiješ sve.  :sesir:

Offline Sarajevo

• Biser Galaktike
« Odgovori #4 u: 21.11.2015. u 18:03:23 sati »
To je tacno. Ali imam registar od ranije tako da me ne kosta nista.