Autor Tema: Ljudski mozak  (Posjeta: 43054 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
Odg: Ljudski mozak
« Odgovori #130 u: 25.06.2008. u 09:35:51 sati »
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Nele

• AstroPripravnik
  • **
« Odgovori #131 u: 25.06.2008. u 23:48:45 sati »
Za to što rekoh, postoje direktni dokazi :)

Offline deamon

• Astronaut
« Odgovori #132 u: 26.06.2008. u 01:11:33 sati »
ja sam mislio da je ova tema davno otišla već u filozofiju... :twisted: (ovu odluku sam donio u suprotnosti sa "osclilirajućim prostorom  te u potpunom skladu sa elementima mene kao prijamnika na ovom forumu" lol
« Zadnja izmjena: 26.06.2008. u 01:24:13 sati od deamon »
e-mail : rigelcentaurus@gmail.com

msn : orionis@live.com

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #133 u: 26.06.2008. u 06:00:58 sati »
Za to što rekoh, postoje direktni dokazi :)

Na koje specificne dokaze i relacije se to odnosi  :?:
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Nele

• AstroPripravnik
  • **
« Odgovori #134 u: 26.06.2008. u 10:39:08 sati »
Nisam siguran da bi trebalo nastaviti o ovome, jer može ljudima da se ne dopadne. Otud bismo mogli razgovarati jedino preko privatnih poruka; ne bih da pravim ljudima probleme.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #135 u: 26.06.2008. u 10:57:19 sati »
Eh, ovdje se moram uključiti i ja. Odmah da neke stvari postavimo na svoje mjesto:

- Nele nije Krešo!
- Nele nije poput Kreše!
- Sve što tvrdi, spreman je i dokazati (za razliku od Kreše).
- Nele je obrazovan čovjek (za razliku od Kreše).
- Nele dobro zna što govori (za razliku od Kreše).

Eto, znam da se prvo trebate uvjeriti i da se Nele na neki način treba dokazati, no ne gledajte ga s visoka i s nepovjerenjem :251:
Priznajem, ni meni neke stvari nisu jasne, kao uostalom niti sve o čemu se na forumu raspravlja, a li takav sam, ograničen i ne mogu učestvovati u svim raspravama jer ih ponekada ne razumijem niti mogu dokučiti tako visoke sfere. Mnogi od vas su iznad mene i ja se ne petljam tamo gdje mi nije mjesto. No, nisam blesav. Nele je možda u žaru rasprave o radio astronomiji propustio predstaviti se u rubrici Novi članovi predstavite se pa o njemu ne znate ništa, možda bi to trebalo ispraviti :76:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Aleksandar

• AstroBrbljavac
  • *
    • Amaterska Astronomija
« Odgovori #136 u: 26.06.2008. u 12:00:37 sati »
Slobodna volja sama po sebi ne postoji. U pitanju je sveoscilujuć prostor koji nas okružuje i njegova vibratorna priroda čiji smo deo. Mi smo samo prijemnici, najjednostavniji rezonatori, koji ne čine ništa drugo, do da primaju oscilacije sredine i prihvataju ih kao slobodnu volju.
@danijel:upravu si valjda za ovo gore ali ipak ovaj deo mi je nesto naj najgluplje sto sam cuo,i jos gore ako obrazovan covek to misli.pre sam spreman da verujem Kresinim teorijama nego ovome..
Skywatcher 130/900
Optisan 60/600
TS-10x50

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #137 u: 26.06.2008. u 12:09:49 sati »
Hehe, pa pusti čovjeka da objasni :D
Svatko ima pravo na svoje mišljenje...

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #138 u: 26.06.2008. u 12:18:27 sati »
Eh, ovdje se moram uključiti i ja. Odmah da neke stvari postavimo na svoje mjesto:

- Nele nije Krešo!
- Nele nije poput Kreše!
- Sve što tvrdi, spreman je i dokazati (za razliku od Kreše).
- Nele je obrazovan čovjek (za razliku od Kreše).
- Nele dobro zna što govori (za razliku od Kreše).
......................................

Ma dobro, dobro, nismo mi tako zločesti, nećemo gristi  :D. Svi su nama dobrodošli  :103:, Izjava je samo stilski tako simpatično podsjećala na Krešu  :mrgreen: NHF.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Jmix

• AstroPripravnik
  • **
« Odgovori #139 u: 10.06.2009. u 03:28:49 sati »
Narode procitao sam prve 2 stranice (procitacu sve cim stignem) tako da bi rekao :
Poceli ste pricu o Ljudskom mozgu ,dosli do AI i primera beba itd.Primeri su extra lepo objasnjeni (Svaka cast).
Ja sam dosao na ovaj forum preko nekokg sajta gde je bilo reci da ce se covekov mozak smanjiti,Tako da bi rekoa nesto za ovo zajedno sa komentarima prve 2 stranice:Ljudi su zivotinje koje imaju svest, svi mi radimo iste funkcije kao zivotinje u smislu "razmnozavanje,opstanak itd" dakle razlkuje nas svest tj da smo svesni trenutne situacije i trenutnog poteza.Nas mozak moze biti slican sa AI ali isti nikad,samo zbog te svesti koja nas razlikuje od AI i zivotinja mi "kreiramo svoje poteze,odluke,emocije itd".Neko je spomenuo da AI ce biti svestan (ispravite me ako gresim) kada bude poceo da misli o svome opstanku i o svojoj smrti.Tu bi se slozio samo u delu za opstanak jer naravno da i zivotinja koja nema svest ima urodjeni instinkt za opstanak,ali da AI dodje do zakljucka da treba da opstane treba mu razlog zbog cega treba da opstane sta je njegova uloga,da stvara novog sebe?boljeg,razvijenijeg ili da uzme neki uzor "Bog" kao kod nas najsavrsenije bice slicno nama.Znaci da nece imati svoje JA ali moze da kreira iz priemera i dobijenog znanja bar mislim...O svojoj smrti e za to neznam kako bi dobio do znanja i kako bi reaguvao..mozda uradio neku kopiju sebe neki beck up sa dodatkom da taj beck up uradi beck up?Ili se ponovo vracamo na opstanak?Takodje se slazem,neko je spomenuo da bi pomocu AI posto bi mu dali sva znanja iz svih oblasti mogao da uradi napredak u razvoju u ljudskom razvoju- tu se slazem,sve je to ok ali takodje je neko spomenuo da on to nemoze ( nesecam se razlog zbog cega) tako da bi dodao svoj, razlog je isti -nema svest,nemoze "Hmm,nesvidja mi se ova plastika brzo se lomi kako bi mogao da je usavrsim da bude savrseno laka a savrseno nelomljiva.."sam AI da to uradi nebi mogao da mu neko postavi zadatak onda bi naravno sa svim znanjem...Inace posto sam uleteo ovde 3 ujutru skrenuo bi na temu ako je nema (izvinite sto nisam procitao ostale stranice) "Kako uneti informacije u nas mozak?"Izvinite na pravopisnim greskama..

"Ako nista ne traje vecno,dali vecno traje vecno?"