Autor Tema: 9. planet  (Posjeta: 3705 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Orlin

• ZvjezdoKrilac
  • **
  • Spol: Muški
Odg: 9. planet
« Odgovori #30 u: 17.10.2017. u 11:42:30 sati »
Kako misliš? Pitao sam tipa koji traži 9. planet da li su obradili podatke od zadnjeg promatranja, tj. da li ga nisu našli, a on je odgovorio da se podaci još obrađuju.
Ali vidio sam da piše o podacima i o nekom putovanju na Hawaii, što nisam razumio kako je povezano s 9. planetom.

Offline tsestan

• AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: 9. planet
« Odgovori #31 u: 17.10.2017. u 12:14:29 sati »
Ali vidio sam da piše o podacima i o nekom putovanju na Hawaii, što nisam razumio kako je povezano s 9. planetom.
Ma traže ga sa Subaru teleskopom koji se nalazi na Havajima. Do sada su imali dva putovanja. U prvom ga nisu našli. Sada obrađuju podatke od drugog putovanja. Sa oko 5-6 termina sa teleskopom bi trebali proći cijeli dio neba gdje pretpostavljaju da se skriva. Nadam se da se zaista skriva i da će ga naći :D

Ovo ti je njihov blog u kojem detaljno objašnjavaju teoriju i potragu. Redovito odgovaraju na pitanja (ako nisu povezana sa Nubiruom :D) pa im možeš i postaviti pitanje.

http://www.findplanetnine.com/

Inače ako te zanimaju planeti imaš na Curseri besplatno fantastičan tečaj od Mike Browna (drugi dio dvojca koji traži deveti planet) "The Science of the Solar System" koji je puno bolji i detaljnije od bilo čega što možeš naći na youtubeu.
203mm Dobson DRACO-8 Skywatcher FLEX
Bytrek 8x45