[- ASTRONAUTIKA -] > RADIO SWL

Lov na meteoroloske radiosonde

<< < (208/208)

Danijel:
Ja sam svojevremeno za vokac koristio RG-213, podigneš kabl i on uredno stoji na vrhu. :218:

9a7aof:

--- Citat: zoran7kk - 31.12.2016. u 01:31:45 sati ---RG-58 ili RG-6 za satelitsku ?

--- Kraj citata ---

RG58 je dobar za kratki val, na UKV frekvencijama ima veliko slabljenje, RG6 je  pravi izbor
za prijem sondi.

Nevezano uz kablove, danas sam usnimio skoro pa školski let zagrebačke sonde, kakav uspon, takav i pad.
Pala je tamo negde kod Topuskog, zanimljiva je putanja leta, start na 195 metra a pad na 868 metara.  :106:

[privitak je izbrisao admin]

Hunter:
Štovani,
Vidim da nema novih postova, pa me zanima ima li još koga da se bavi ovim sportom, pošto sam se ja zainteresirao. Zanima me kakva je danas situacija sa ZG sondama, ja ih pratim pomoću programa APRSIS i vidim da sonde prestaju emitirati kada u poniranju prođu nekih 20 km visine. Neki komentar?
Mladen, 9A5BMK

DarkoKZ:

--- Citat: Hunter - 02.03.2017. u 15:35:40 sati ---Štovani,
Vidim da nema novih postova, pa me zanima ima li još koga da se bavi ovim sportom, pošto sam se ja zainteresirao. Zanima me kakva je danas situacija sa ZG sondama, ja ih pratim pomoću programa APRSIS i vidim da sonde prestaju emitirati kada u poniranju prođu nekih 20 km visine. Neki komentar?
Mladen, 9A5BMK

--- Kraj citata ---

Ima ima, ne pratiš dobro !

http://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?topic=12402.0

:sesir:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju