Autor Tema: Lov na meteoroloske radiosonde  (Posjeta: 93388 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Blagus

• Zvjezdani Skakač
  • *
    • Blagus.info
Odg: Lov na meteoroloske radiosonde
« Odgovori #30 u: 17.02.2016. u 12:55:46 sati »
Još nema odgovora na moj mail, ali ako su ga vidli i stvarno zbog toga eksperimentiraju, vratio mi se tračak nade u državne institucije :)

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
« Odgovori #31 u: 18.02.2016. u 06:08:34 sati »
Kakva je bila danasnja nocna ?
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline DarkoKZ

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #32 u: 18.02.2016. u 08:43:41 sati »
Nisam pratio jer je budilica bila podešena na 04:30 pa sam moral malo odspavati.  :278:
Uglavnom nešto se pokrenulo ali sad su DZMZ zasipali e-mailovima sa svih strana što je možda dobro ali možda i kontraproduktivno,
ovisi tko je sa druge strane, naravno.
Bilo bi jako dobro kada bi se netko od njih javio na forumu ili da samo jedan od nas preuzme komunikaciju sa njima.
Vidim da su stranici kontaktirali DHMZ po istom pitanju, pa da nebudemo malo predosadni.
Vaisala softver za prikupljanje podataka sa sode ima mogučnost pokretanja korisničkih skripti i ekipa u češkoj je napravila jednu skriptu
koju bi netko trebao testirati, u našem slučaju DHMZ ekipa.
Skripta još nije javno objavljena iz razloga što nije testirana, umetanje i pokretanje skripte je krajnje jednostavno i ne bi predstavljala nikakav
problem za radiosondažnu ekipu u Maksimiru.
Skripta radi ono što nama i njima treba, zaustavlja prikupljanje podataka kada visina ide u "minus" znači sonda pada a nastavlja emitirati signal.
Ajde da se dogovorimo tko će od nas kontaktirati DHMZ, bilo bi dobro da je netko iz Zagreba (ako treba pivu platit, naravno)  :106:

Offline Blagus

• Zvjezdani Skakač
  • *
    • Blagus.info
« Odgovori #33 u: 18.02.2016. u 08:48:01 sati »
Pa ja sam im poslao onaj mail. I dalje nema odgovora. Ne znam kak doći do ekipe zadužene za te sonde. Mailom ili da odem do Maksimira i pokucam?

I usput, koliko se na radiosonda.sk čeka odobrenje članstva? Admina nema već 2 tjedna.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #34 u: 18.02.2016. u 09:00:03 sati »
Ja sam dobio odgovor od Vaisale, a izgleda da su i Cesi dobili slicni odgovor.

Citat:
We are very interested to hear about your activity, it took us some time to find the best approach to help this kind of activities, my apologies for not responding to your email sooner.

The original reasoning behind setting the RS41 radiosonde to shut down transmission at balloon burst is to free up the allocated frequency as soon as the user is no longer needing the data. The frequency band is very busy in many countries, especially in heavily populated areas, and for many customers it is important to free-up the frequency for the next sounding or for another radiosonde user quickly after the sounding has completed. In basic sounding only ascent data is utilized, as in Croatia. There are several countries that do up-down soundings, in which data is used from descent also. And indeed in such a use the radiosonde data continues transmitting after the balloon burst.

Now that we have become aware of the active use of the radio signal to aid the recovery of radiosondes by probe hunters, we naturally will revisit this requirement. We plan to change the default setting of RS41 killer in a way that it will enable such activities. It will take some time, as with all changes, we also need to ensure that revisiting the default setting will not cause problems elsewhere. All changes to products will also include extensive system testing. Following implementation of the change, it will take some time before users start using modified products.

In the meanwhile, we will contact DHMZ and discuss how to help them in setting up the descent sounding option without interfering basic operations.

Thank you for contacting us!

Kako veli DarkoKZ, mozda bi trebalo prestati bombardirati ih mailovima i precekati par dana da vidimo sto ce biti.
Deus non est !

Offline DarkoKZ

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #35 u: 18.02.2016. u 09:50:03 sati »
Odgovor koji si ti dobio je mnogo kulturniji od odgovora koji je dobio Wolfgang iz Graza, njega su doslovno otpilili sa izjavom da je to
isključivo zbog održavanja čistoće frekventnog spektra. To bi imalo smisla da se sonde puštaju svaki sat ali taj slučaj nije ni na prvoj liniji fronta
a ne u naseljenim mjestima kak oni tvrde. Pa taj band je isključivo za tu namjenu sonde i sateliti. Dobro da se nisu sjetili satelita i ometanja njihovih signala.
Sad bu zanimljivo da nitko nebude kontaktiral DHMZ radi testiranja skripte.
Ajde neka im barem netko pošalje poveznicu na ovu temu foruma, za prošlu temu znaju ali možda ne gledaju redovito pa da ih netko podsjeti.
Možda im je moja mail adresa u spam filteru.  :zubo:

Offline Predrag2

• Zvjezdani Skakač
  • *
« Odgovori #36 u: 18.02.2016. u 10:39:22 sati »
Lijepo od njih što su odgovorili možda ima nade za naš hobi, pa tek sam ga otkrio prije jedno 2,3 mj [71*

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #37 u: 18.02.2016. u 12:57:26 sati »
Da li je bila koja nocna killoff ?
Sutra 19. 23h je predvidjanje blizu Virovitice.
Deus non est !

Offline Predrag2

• Zvjezdani Skakač
  • *
« Odgovori #38 u: 18.02.2016. u 13:30:25 sati »
Ovaj sondemonitor će me otjerati u grob nikako da ga upogonim,da li neko od članova može snimiti youtub filmić kako  dekodira sa sondemonitorom ili bar niz sličica sa objašnjenjem; ima gajbu od mene (ako isto meni uspije)

Offline DarkoKZ

• ZvjezdoKrilac
  • **
« Odgovori #39 u: 18.02.2016. u 22:15:33 sati »
Ovaj sondemonitor će me otjerati u grob nikako da ga upogonim,da li neko od članova može snimiti youtub filmić kako  dekodira sa sondemonitorom ili bar niz sličica sa objašnjenjem; ima gajbu od mene (ako isto meni uspije)
Pa da znamo kaj krivo delaš bilo bi lakše.
Daj neki emajl pa da idemo korak po korak.