[- ASTRONAUTIKA -] > RADIO SWL

Lov na meteoroloske radiosonde

<< < (2/208) > >>

9a7aof:

--- Citat: --- bitno je usmjerena antena ...
Za M10 moguce je dekodiranje na terenu....signal se cuje od par sto metara do kojeg kilometra..
--- Kraj citata ---

Bitna je i sreća.. današnju slovenku uredno čujem doma i prije i poslije lovačke ekspedicije.

Koordinate su točne, došao sam tamo, locirao čistom goniometrijom uz prilično šetnje šumom jer mi je signal bio neobično jak...nakon križanja azimuta (tri, kako se to već radi školski) ugledao sam sondu kako se ponosno njiše  na golemoj bukvi. [55*

Motorna pila ne dolazi u obzir, 20 metara od ruba šume ograđen prostor, farma purana.. Penjanje također nije za mene...čekam prirodne (ne)pogode da je spuste. Poželjan bi bio jedan olujni vjetar, po mogućnosti. :111:

Koordinate su:

OVDJE

Darko

2001:
najsi story i ulov...pretpostavljam da kamenje i kolac kao sofisticirani sustavi za prizemljenje sonde nisu opcija!?

9a7aof:
Na žalost, ne...

Imam ja i profesionalnu praćku s maticama i tankom uzicom...
Visoko, praktički okomito iznad glave, teško pogoditi..

Treba čekati da priroda odradi svoje.
 :111:

Cvrkutanje sondi kad i ako lete oko nas (u realnom vremenu) možete čuti OVDJE.
Prijemnik radi samo kad postoji mogućnost preleta sonde.

Darko

2001:
ok sad vec trolam, ali zaista bi bilo zgodno imati neki "sustav" za takve situacije...mi smo sa H4 imali par sati zezancije dok smo ju skinuli (a bilo je svakakvih prijedloga, od puhanja djecjih balona do motorne pile :) )..

sta ja znam, neki prijenosni-primitivni "šut end daun" samostrel? mozda se netko poigra s time pa izradi (kruno?, ruka? .. šefa ne računam, on bi to propucao :) :)

DarkoKZ:
Ma ima on :120: u gepeku ali sad je bilo preblizu kuće i ograde imanja pa da
da nebi bilo  [05*
 :zubo:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju