Autor Tema: Canon A530 ?  (Posjeta: 6061 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pixel

• Važna Osoba
  • Jahač Kometa
  • Spol: Muški
    • UPZ Prototipus
Odg: Canon A530 ?
« Odgovori #40 u: 18.07.2006. u 17:55:57 sati »
Trenutno testiram A530 na Mjesecu,ali nikako ne uspijevam dobiti dobre slike kao one s Konicom.....no s Jupiterom sam zadovoljan,a kod 15s ponekad se detektiraju zvijezde do 7m.................ovih dana mi je prekasno cekati da Mjesec do?e u dobar polozaj......moram cekati 1.?etvrtinu pa ?emo onda vidjeti što bude...........jedini nedostatak mi je što kod AUTO moda nema SPOT AE opciju...kod takvog podešenja su na Konici slike Mjeseca ispale perfektne.....pa sad moram pogoditi sve postavke na MANUAL (ISO,EXP,x/f,) da bi dobio ekvivalentne postavke..
 a za manual fokus bi obavezno trebao staviti neki tv......
Mi smo na cLARKe-u radili s malim prijenosnim tv-om! Steta sto nije bilo prilike za izvaditi van tv od 50 cm jer i s malim tv-om je problem postici dobar manualni fokus!

nego, za te opcije .. si probao koristiti "P" mod? tamo ti se automatski mjeri blenda i okidac, a ti odabires iso itd.. ?

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #41 u: 18.07.2006. u 18:15:58 sati »
Moglo bi biti dobro na P modu,jer mislim da tamo ima  AE u tocki... :83:
Ma Mjesec inace ide na autofokus ali samo oko 1. i zadnje cetvrti,kad terminator pruža dobar kontrast za fokusiranje....ova zadnja mi je malo prekasna,ali evo vec sljedeca 1. je moja ako vrijeme dopusti..inace s Jupiterom sam zadovoljan.....

Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline pixel

• Važna Osoba
  • Jahač Kometa
    • UPZ Prototipus
« Odgovori #42 u: 19.07.2006. u 13:32:24 sati »
Moglo bi biti dobro na P modu,jer mislim da tamo ima  AE u tocki... :83:
Ma Mjesec inace ide na autofokus ali samo oko 1. i zadnje cetvrti,kad terminator pruža dobar kontrast za fokusiranje....ova zadnja mi je malo prekasna,ali evo vec sljedeca 1. je moja ako vrijeme dopusti..inace s Jupiterom sam zadovoljan.....

Imas koju fotku od jupitera online? Mozda je i na forumu, ali nisam bas stigao pratiti sve postove u zadnjih dva tjedna, pa mi ako mozes daj link, ukoliko je ovdje negdje ...

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #43 u: 19.07.2006. u 14:12:25 sati »
imas na mojoj stranici na observatory activity log

http://free-kr.t-com.hr/raptor/log/jupa530.jpg
« Zadnja izmjena: 19.07.2006. u 14:22:24 sati od Krun0 »
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.