Autor Tema: Novi SF roman  (Posjeta: 9216 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
Odg: Novi SF roman
« Odgovori #40 u: 15.05.2016. u 21:40:10 sati »
Pročit'o i ja. S užitkom. Evo moje recenzije. Vrlo pitko i čitko napisano, gotovo nevjerojatno za početnika ( ako to je uopće početnički roman?). Stil je privlačan, plijeni pažnju, čita se bez prekida. Radnja zanimljiva nije pretenciozna, opisi bogati, ali ne zamorni, divno se uklapaju u tijek radnje. Roman ima glavu i rep, koncizan, dotjeran i cjelovit. Izuzetno sam ugodno iznenađen, te se  toplo nadam da ću imati prilike pročitati još puno romana ovog talentiranog autora.  [71*

P.S.Ne bih bio ja kada ne bih našao neke sitne detalje koji su mi, ajmo reč,  malo fizikalno kontradiktorni, ali to je toliko zamemarivo da nemaju apsolutno nikakav utjecaj na kvalitetu romana. To je više moj problem  :286:   . 
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #41 u: 15.05.2016. u 23:26:52 sati »
Prvo hvala na lijepim kritikama i drago mi je da vas je zabavilo.

Pročitano!  :mrgreen: [10*

Ima tu i malo Sagana, malo Clarka, pa i nešto malo Danielle Steel  :zubo: , no većina je vidljivo izvorna i za prvijenac sasvim majstorski izvedena.  [71*
Ima par pravo dobro ubačenih detalja, ( npr. onaj Korlević-Jurić  :D ) , al da sad ne spamam previše, meni sasvim OK.

Možda nakon drugog čitanja pronađem koju zamjerku ali za sada sam veoma zadovoljan pročitanim.

:112: :sesir:
Eh, nisam do sada htio biti heretik, ali Sagan mi nije legao (počevši od serije Kosmos) i nisam nijedan roman od njega pročitao. A ubijte me, što mogu. Tak je. :85:
Za Danielle Steel sam sad prvi puta čuo (više volim pisat nego čitat), a od Clarkea vjerojatno jesam pokupio ponešto u opisima jer su mi po mjeri. Njegov stil mi paše.
A vjerujem i da ćeš pronaći poneke zamjerke jer bilo bi čudo da baš ništa nisam pogriješio u kreiranju svijeta. (Pa vidiš da je i Bog pogriješio kad je stvarao naš svijet  :zubo: )

Pročit'o i ja. S užitkom. Evo moje recenzije. Vrlo pitko i čitko napisano, gotovo nevjerojatno za početnika ( ako to je uopće početnički roman?). Stil je privlačan, plijeni pažnju, čita se bez prekida. Radnja zanimljiva nije pretenciozna, opisi bogati, ali ne zamorni, divno se uklapaju u tijek radnje. Roman ima glavu i rep, koncizan, dotjeran i cjelovit. Izuzetno sam ugodno iznenađen, te se  toplo nadam da ću imati prilike pročitati još puno romana ovog talentiranog autora.  [71*

P.S.Ne bih bio ja kada ne bih našao neke sitne detalje koji su mi, ajmo reč,  malo fizikalno kontradiktorni, ali to je toliko zamemarivo da nemaju apsolutno nikakav utjecaj na kvalitetu romana. To je više moj problem  :286:   . 
Ovo boldano je nešto čega sam se uvijek plašio. Sad si me ohrabrio. :115:
A 'sitni, malo fizikalno kontradiktorni detalji', to bih volio da negdje, kad se okupimo, raspravljamo. Mislim da bi bilo zanimljivo. Ustvari nikad nisam ni sa kime raspravljao kako bi čovjeku bilo živjeti na malom tijelu. Možda su mi neke stvari promakle.

...( ako to je uopće početnički roman?). ...
Što se pisanja tiče nije mi prvo, ali roman je prvi i za sad jedini i možda će još dugo biti jedini. Nisam ti ja ko Asimov da svaki dan napišem 10 - 20 strana. Meni se sve treba poklopit. :118:

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #42 u: 16.05.2016. u 01:06:22 sati »
Još jedan prizor sa otvorenja
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Vragoder

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #43 u: 18.05.2016. u 18:58:25 sati »
Pročitao sam roman ima par dana, i sve kuham neki komentar. Krenem pa stanem. Iz kojeg god pravca krenem ocjenjivati, uvijek se spotaknem o isti problem, zapravo, o jednu svoju karakteristiku: ne volim ljubiće. Zbog toga, na žalost, moja ocjena ovdje ne bi bila fer. Jer, suspreže me odbojnost prema tom (pod)žanru. A zapravo, osim toga - paše mi sve! SF po mom guštu! Stil pisanja, opisi likova, lokacija i tehnike, pitak tempo odvijanja radnje, kurioziteti kulture i izmišljenih svjetova, znanost utkana u štivo. Kroz čitanje, bilo je vrlo interesantno razmišljati i maštati o tom dalekom svijetu, sa tim naprednim tehnologijama, u toj dalekoj budućnosti, koja će usmjeriti evoluciju ljudskih kultura u nezamislive nove smjerove. [71*

Bravo! :215:  :215: :215:
« Zadnja izmjena: 18.05.2016. u 19:00:28 sati od Vragoder »
300/1500 dobson
10x50 binocs

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #44 u: 18.05.2016. u 22:00:19 sati »
 :gah:
Znao sam! Ne,ne,ne! Nije ljubić! Nije ljubić! Da je ljubić dao bih Beornu da čita!
To je roman o životu na svijetu s niskom gravitacijom. Priča je samo ukras. :gah:

It's not a balloon!
https://www.youtube.com/watch?v=EQyrd1BwusQ

Hvala na pohvalama! :115:

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
« Odgovori #45 u: 19.05.2016. u 00:41:51 sati »
Tooo! Znači ipak je ljubić ( Arkturus napisao roman a ne zna osnovne stvari o njemu). Idem sad u daljnje čitanje s obnovljenim žarom.☺

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm

Offline Miro1

• AstroOdisej
  • **
Novi SF roman
« Odgovori #46 u: 19.05.2016. u 07:14:48 sati »
Post obrisao moderator zbog neprimjerenog sadržaja.
« Zadnja izmjena: 19.05.2016. u 07:47:50 sati od dag »
Teleskopi: Mališa - SkyWatcher ED80 APO Black Diamond, SkyWatcher 200p
Dalekozor: TS 10X50
Montaža: Skywatcher EQ6Pro SynScan
Kamere: QHY8c, Canon 600D, QHY5L-IIc, ZWO ASI1600mm pro

Offline tsestan

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #47 u: 19.05.2016. u 13:10:08 sati »
Znači ljubav u svijetu s niskom gravitacijom. Ovdje vidim mnogobrojne mogućnosti, nadam se da se nisi držao samo fizike :D

P.S. molim moderatora da mi progleda kroz prste  :zubo:
203mm Dobson DRACO-8 Skywatcher FLEX
Bytrek 8x45

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #48 u: 19.05.2016. u 16:45:15 sati »
...

P.S. molim moderatora da mi progleda kroz prste  :zubo:
Gledam te ko otvorenu knjigu ... i važem svaki zarez  :mrgreen:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #49 u: 19.05.2016. u 19:50:15 sati »
Evo ovako čita Beorn:
Dočekala ga je na k____ raširenih n_____ i prstićima koji su skakutali po dubokim dijelovima. Sva njena odjeća bila je raz____ po p_____, kao i obično. Nasmiješila se nježno gladeći svoje gru____ koje joj je on nedavno, na rijeci, isprao s____ . On je stajao uzdignutog p____ nakon što se upravo vratio iz jedne j____ _____ . Sav uspa____ od dugotrajnog d______ htio joj je još jednom pro____ pi____ .
- Divan ti je u____ - rekla je. – Lezi.
Shvatila je da će ga morat pustit u s____ da se o_____ u njoj. Onda je on otvorio ulaz i tako s_____ ušao u nju i izvalio se da je ona samo zatvorila o____. Čulo se samo vri____ . Sat je odbijao. Oni su se divlje t___li u s_____-poslovnom odnosu. Kroz zube joj je procurila slatkasta ____ .
- Zlato, pro___ si mi sve.
- Je___ i još ću dok te ne oboga_im .
Onda je gu___la  dok nije dobila što je htjela. Očito, cijena njenih gru____ velika je. Na kraju su se oboje, umorni ali zadovoljni njegovim k____ i njenom p______, odlučili i dalje p_____ti .

A ovako je napisano:
Dočekala ga je na klaviru raširenih nota i prstićima koji su skakutali po dubokim dijelovima. Sva njena odjeća bila je raznobojna po planu. Nasmiješila se nježno gladeći svoje grumenje koje joj je on nedavno, na rijeci, isprao sitom. On je stajao uzdignutog ponosa nakon što se upravo vratio iz jedne javne dražbe. Sav uspavan od dugotrajnog dana htio joj je još jednom pročitati pismo.
- Divan ti je unutra – rekla je – lezi.
Shvatila je da će ga morat pustit u sobu da se odmori u njoj. Onda je on otvorio ulaz i tako spontano ušao u nju i izvalio se da je ona samo zatvorila ostalo. Čulo se samo vrijeme. Sat je odbijao. Oni su se divlje tresli u sretno-poslovnom odnosu. Kroz zube joj je procurila slatkasta riječ.
- Zlato, prodao si mi sve.
- Jesam i još ću dok te ne obogatim.
Onda je guglala dok nije dobila što je htjela. Očito, cijena njenih grumenova velika je. Na kraju su se oboje, umorni ali zadovoljni njegovim krugovima i njenom poslovnošću, odlučili i dalje poslovati.