[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

Koji DSLR, koji objektiv?

(1/7) > >>

Boski:
Došao je trenutak da sam sebe nagradim jednim pristojnim fotićem.

Vidim da većina koristi canon, pa bi odabrao npr između 700, 750 i 70d. Fotić bi služio osim za landscape fotografije i za milky way (primarno) širokokutne i one malo manje širokokutne.

Što se tiće objektiva, valjaju li uopće za te noćne fotografije ti 18-55 IS STN ili 18-135 f3,5-5,6 objektivi, ili npr. 50mm f1,8 STM? Što bi preporučili, lošiji fotić bolji objetiv, bolji fotić lošiji objetiv, neku srednju vrijednost, što mogu očekivati i slično?

Neka druga marka fotića, objektiva....?

Buđet oko 7k kuna.

Hvala na pomoći.

:sesir:

Danijel:
Ja koristim one kit objektive na mojim EOS 450D i 650D koji dođu s fotićem u kompletu. Sasvim sam zadovoljan slikom koju daju. No, ja sam "poseban" pa me nemoj uzimati kao referencu. Imaš li profinjeno oko, vjerojatno ćeš htjeti nešto bolje i kvalitetnije. Ja svoje fotke na kraju smanjim na 1200 piksela za objavu na webu i tada nestane većina vidljivih boljki. :D

Miro1:
Ja sam svoju mliječnu stazu slikao sa kit objektivom. Ok je ispalo.

https://flic.kr/p/GC5HzG

Sent from my iPhone using Tapatalk

Danijel:
Da, sve moje fotke neba, tranzita ISS-a, bljeskova Iridiuma, meteora... su snimane tim kit objektivima. I one prirode na Svijetu fotona također (osim onih snimljenih teleobjektivom). :106:

Acheron:
Nikon je preuzeo primat od Canona kada je u pitanju kvaliteta senzora za low light fotografiju.
Neki nikon D5xxx ili D7xxx serije je čisto dovoljan, ne možeš pogriješiti.
Za njega pikneš 35mm f/1.8 ili 50mm f/1.8 objektiv i deri peri.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju