[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

Molim pomoć pri izboru fotića

(1/4) > >>

Kedalin:
Pozdrav svima,

odlučio sam se za kupovinu prvog fotoaparata za AF.
Našao sam dućan koji ima akciju i mogu za 2.600kn uzet Canon 1100d, ili za nekih 100kn više 1200d, ali me zanima ako ima možda i boljih fotića u tom cjenovnom rangu.
Također, vidio sam da ljudi pišu da je čak 1100d bolji od 1200d za AF pa eto, molio bih koji savjet.

Hvala unaprijed,

Kedalin

Kedalin:
Ispričavam se, nisam vidio da ima za opremu posebna kategorija. Ako možete prebaciti post, molio bih.

Hvala

Danijel:
Evo preseljeno je. :286:

Kedalin:
Hvala. Sad još samo kad bi me netko malo posavjetovao :)

Beorn:
Nemam ti puno za reći jer ih nisam koristio.

Načelna preporuka je uvijek prava AP kamera.
Ali ako inzistira na problemima u budžetu onda Naš Mr Worf snima sa 1100D i to izgleda dosta dobro.
Tvornički fotić ima filter koji kida dio svjetla u području koje je interesantno za AP - H-alpha emisijska linija. Filip Lolić je radio modifikacije sa zamjenskim filterom, ali nisam siguran za 1100D.

Ono zbog čega bih preporučio 1100D jest Magic lantern firmware koji daje dosta opcija koje su potrebni u astrofotografiji (npr. ugrađeni intervalometar).
Canon 1200D to za sada još nema iako se radi na razvoju.
Inače sam, zbog softverske podrke za astrofotografiju (Eos camera movie record,razni softwarei za snimanje...) sklon preporučiti Canona u odnosu na druge marke.

Opcija je i da vidiš da li ima netko na forumu za prodati fotić/modificirani fotić. Nekad se isplati strpiti.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju