[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

Dilema u vezi DSLR-a za astrofotografiju

<< < (3/42) > >>

Boski:
Gordane, evo wf fotografija sa nikonom D5300:

E sad, šta sa nekim Ha maglicama i signalom, tu ti ne mogu previše pomoći, al ja sam sa ovim fotićem jako zadovoljan (iako mi je to prvi DSLR).

:sesir:

Gordan:
Hvala, Boski, super su te fotke ali teško je to tako uspoređivati. Ti na njima imaš sampling skoro 9 sekundi po pikselu a ja na mojima manje od 1. Osim toga prikazane su dosta smanjene (u odnosu na stvarni sampling). Moje su uvijek u 100% samplingu. Tek pri stvarnom samplingu slike možeš nešto uspoređivati.
Znam da je D5300 super DSLR ali mislim da je u pogledu šuma, dinamičkog raspona i drugih stvari daleko iza SX-694... Tu nema sumnje.
Znam da samo želiš pomoći. I hvala, to jako cijenim  [71*

Miro1:
Ne znam da li ti kaj znači ali ovo su moje fotke sa Canon 600d, nemodificirani sa 1000mm fokalne. Klikni na sliku i onda opet klikni full resolution.

Gordan:
Hvala, i te kako mi znace te zadnje fotke. Vidi se da DSLR-i mogu napraviti i te kako dobre astrofotke  [71*
Vidim i da su vrlo osjetljivi. Vremena integracije i nisu nesto narocito duga. I vidim da je sum vrlo nizak. Pitam se je li Nikon D5500 bolji ili slabiji od Canona 600D po pitanju suma...?
Mislim da M51 nije prikazan u punom (100%) samplingu, a M81/82 je.
Puno ti hvala jos jednom!

Beorn:
To je puni sampling. Imaš u podacima o fotografiji na Astrobinu informaciju o rezoluciji.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju