[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

Dilema u vezi DSLR-a za astrofotografiju

<< < (4/42) > >>

Miro1:
Je obje su u punom samplingu. Mislim da mi je sa tim fotićem i SW200p sampling 0,82 lučne sekunde / pixel.

Evo još ove dvije su sa istim fotićem.

i ova Miječna staza sa kit objektivom 18-55mm f/3.5

Bobo:
D5300 će biti super. Uzmi u obzir i ove trikove kod Nikon RAW konvertera ako već nisi vidio:

http://www.astrobobo.net/?p=1595

Iako, možda možeš naći neki rabljeni manualni 300mm objektiv, složiti adapter za CCD, zatvoriti blendu i da vidiš veselja!

Gordan:
Bobo, hvala za link u vezi Nikona (super je to), ali još više za ideju u vezi 300 mm objektiva.
Možda je u stvari to i najbolje rješenje - staviti SX-694 CCD sa FW-om na dobar objektiv kraće žarišne daljine (jer bih mogao vrlo povoljno nabaviti jedan Canon EF 200 mm F2.8 L II).
Jedino me brine optička duljina tog sustava - 17,5 mm backfocusa kamere + 19 mm debljina FW-a... ostaje misamo 7,5 mm za adapter na EF priključak objektiva.
Pitanje za znalce: je li moguće napraviti tako kratki adapter (7 mm, jer malo mora ostati i za izoštravanje) za EF objektiv na T2 navoj CCD kamere? Jer gledam po internetu i svi su dosta dulji (min. 10 mm, tzv. TSEOS-T2s na Teleskop Service-u)...
Imam Zeiss Sonnar 300 mm F/4 ali mislim da on nema potrebnu optičku kvalitetu... Inače ima dosta dugi backfocus.
Hvala još jednom svima za savjete i pomoć.  [71*

Auriga:
Bok,

Ajde malo baci sliku tog što bi stavio u kompoziciju (kamera, FW, naravno bez objektiva) pa da vidimo gdje su koji navoji i što treba premostiti.

:sesir:

Gordan:
Hvala, evo!  :D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju