Autor Tema: DIY nosac smartfona  (Posjeta: 690 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zackozgb

• ZvjezdoKrilac
  • **
  • Spol: Muški
DIY nosac smartfona
« u: 26.11.2016. u 00:18:03 sati »
Uz onu parodiju od piggybacka slozio sam malo ipak kvalitetniji nosac za svoj smartfone za afokalno slikanje, tocnije bas za SE Xperiu.
Sam fon mi ima tikove, nakon paljenja istoga nakon nekoliko minuta mi smrznu sve mehanicke tipke i samo touch mi radi pa da iskoristim fon koristit cu ga za afokalno snimanje.

Ima fon period od 4-5 min dok se upali da jos rade tipke (da udjem u napredne postavke)  i to mi dovoljno za korekciju WB-a, ZOOM i da ga postavim na snimanje touchom :).
Na samu zadnju masku (poklopec baterije) sam vrucim ljepilom ucvrstio drzac okulara.Taj dio sam skinul od starog usisivaca to je sluzilo kao neki drzac cijevi valda.
Stvar je u tome da fi odgovara 1,25" okularima i tocno gumirani dio od eyereliefa pase u mikron :P.
Na donjem dijelu (gdje nema gumiranog dijela) sam stavio 3 serafa za centriranje samog okulara.
I samo sam jos malo prosirio na maskici otvor za kameru da s manjim povecanjima upije citavu sliku (bilo mi je crni krug u pocetku vidljiv po rubu).
Citava stvar se samo uvali u scop i sami fon se jednostavno "uglavi" u maskicu.
8.1 je kamera uz mogucnost snimanja u HD-u pa jedva cekam mjesec da vidim jel bude kaj z ovog mog experimenta :D.
Nije univerzalni nosac ali sumnjam da bu se ljudi grebali da dodju do mene doma da na moj akromatek slikaju mjeseca :D.

Opet imam bitke s uploadom slike pa prilazem linkove:

1. afokalno 20mm okular primjer

2. nosac1

3. nosac2

4. montirano

Hvala ;)

Offline Auriga

• AstroMeteor
Odg: DIY nosac smartfona
« Odgovori #1 u: 26.11.2016. u 19:45:04 sati »
Čestitka.

Kako god izgledalo, napravio si to sam i uživaj u tome.

[71*
"That's one small step for a man, one giant leap for mankind".

Neil Armstrong, Moon, 2:56 UTC July 21, 1969

Offline zackozgb

• ZvjezdoKrilac
  • **
Odg: DIY nosac smartfona
« Odgovori #2 u: 28.11.2016. u 01:01:10 sati »
Hvala i budem i uzivo i praxo se cim dodje ljepse vrijeme.Ova slikica je slikana s tom "montazom" i mislim da ima mjesta napretku jos, kako je rekao Beorn, zgleda da sam fulo fokus ali za 1. pokusaj meni se zdopada :).
Ajde bar sam u rubrici *Mjesecarenje* malo cital savjete pa sam uspio u PS-u pomocu Curvesa maknut plavicast rub koji se pojavljuje kod kromatske aberacije zbog radi lose optike ( nije APO).

Mjesec slikica