Autor Tema: Slučaj Planetarij  (Posjeta: 6646 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • Spol: Muški
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
Odg: Slučaj Planetarij
« Odgovori #40 u: 25.01.2017. u 12:38:55 sati »
U clanku niti na jedan nacin niti jednom rijecju nije spomenuto "uhljebljivanje ili pogodovanje", to sto tako nesto netko moze iscitati iz teksta govori o nacinu razmisljanja onog tko to napise

Citiram iz članka:

Citat:
Je li takvim izborom (prijedlogom) od strane ravnateljice Franulić načinjen klasični hrvatski "deal" uhljebljivanja i podržavanja "lošijeg kandidata" nauštrb čovjeka s iskustvom i znanjem ostaje upitno.

ni na jedan nacin u clanku (a ni ovdje) nisam rekao kako drvaru tamo nije mjesto niti ista lose o njemu, iskljucivo cinjenice - to sto pricas je tvoj zakljucak i ovisi o tvom nacinu razmisljanja

Citiram opet:

Citat:
Drvar je i javnosti i astronomskoj zajednici potpuna nepoznanica, praktično bez iskustva i vještina na području astronomije i astronautike.

...a onda iznosiš "činjenicu" da je čovjek TEBI nepoznat. I naravno, naslov "teški udar na astronomiju".

Jedna je stvar iznositi mišljenje na forumu bez poznavanja ostalih "činjenica", ali zvjezdarnica.com ipak ima veliku ulogu u astronomiji u HR i šire. Članak na tom portalu ima puno veću težinu nego forumski post ili post na osobnom FB profilu, pogotovo jer ga šalješ i dalje na druge web stranice. To što neki ljudi ne poznaju Zvonimira i njegov rad, ne znači da je čovjek anonimus. Ne vise svi konstantno po internetima i forumima.

IMHO, članak bi trebalo povući i eventualno napisati samo činjenice, ali one stvarne. Iako piše tko je autor članka, objavljen je direktno na portalu što praktički znači da portal stoji iza napisanog.
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #41 u: 25.01.2017. u 13:45:36 sati »
...
IMHO, članak bi trebalo povući i eventualno napisati samo činjenice, ali one stvarne. Iako piše tko je autor članka, objavljen je direktno na portalu što praktički znači da portal stoji iza napisanog.

Ponovit ću opet po tko zna koji puta:

NAPIŠITE SVOJ ČLANAK I OBJAVIT ĆU VAM GA!

Tada će portal, ja, tkogod, stajati (i) iza toga. Ne postavljam nikakve posebne uvjete koji ne vrijede i za ovaj objavljeni članak.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #42 u: 25.01.2017. u 14:28:12 sati »

A moš ponavljat kolko oš, svejedno mislim da to nije dobra politika  :zubo: :236: :76:
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #43 u: 25.01.2017. u 14:38:22 sati »
U principu se ne želim mješati jer sam osoba uključena u priču i svatko može reći da sam subjektivan itd. No prvo bih zamolio Alana da baš ne insinuira.
Mozda su dobili osobu koja zna pricati strani jezik. Jel netko i na to pomislio?
U natječaju je navedeno što se sve traži i oba kandidata su ispunila uvjete (uključujući strani jezik!). Bezpredmetno je o tome pričati. Da se tražilo plave ili zelene oči i da jedan kandidat to nije ispunio automatski bi otpao.

A ovo je upravo i poanta:
Valjda je svima jasno njegov odnos prema TM znaju samo on i TM. I ako on njima ne odgovara za vodjenje kupolice, tko smo mi da sudimo?
Ako sam dobro shvatio, to znači da se treba odlučivati na osnovu toga jel ti netko simpatičan ili nije, a ne na osnovu stručnosti. Zašto je ekonomska situacija u HR takva? To doslovno znači podoban, a ne stručan.

A isto tako mislim da odnos Ante-Ogi moraju srediti unutar firme kao kolege. Nikako ovdje.
Ovo se potpuno slažem, no nisam ja započeo prozivanje, ali nisam mogao ni šutiti nakon napada.

Što se Zvonimira tiče, ja zaista nemam ništa protiv njega osobno, no neću biti ni skroman i reći ću da se ni pod razno ne može mjeriti s nekim ko ima iskustvo u astronomiji od 40 godina i 15 godina vođenja u planetariju.
U slučaju zapošljavanja ovo je doslovno značilo podoban, a ne stručan. On će odvesti planetarij dobro. I tu stajemo sa Zvonimirom. Dobro planetarij može odvesti svatko od vas (čak i Alan  :mrgreen: ). Svaka čast, skidam kapu, ali od dobrog postoji i bolje i puno bolje.
Drugim riječima ne cijeni se dugogodišnji rad. Čak ga ni ovdje na forumu očito ne cijene jer, "ajmo sad naći razloge da izjednačimo onog ko je dugo u astronomiji s nekim o kom nismo ni čuli". Sori ako sam presubjektivan, ali kako se radi i o meni onda to moram doživljavati i emocionalno.

Jučer smo pričali na zvjezdarnici nešto slično ko što je Marino rekao.
Zamislimo sljedecu situaciju da je npr opcina visnjan ili grad pula vlasnik tamosnjih zvjezdarnica. Da se za radno mjesto voditelja tih institucija na natjecaj jave korado odnosno šegi za koga biste „glasali“. Za korada i segona ili za nekog tko je tek usao u svijet gdje su oni poznati i priznati majstori svog zanata? Osobno u takvoj situaciji „glasao“ bih za korada i segona!
I sad netko kaže, ko zna koji su razlozi zašto Korado nije primljen, ali to je njihova stvar.
Takve stvari se na taj način zavlače pod tepih i prešutno se odobrava ono podoban, a ne stručan. Da, ja imam interes ovdje, to je točno, ali ne možeš mi reći da me stavljaš u isti koš s nekim ko je od nedavno (u odnosu na mene) u astronomiji.
... (vjerojatno će sada navući i gnjev kolega)...
Ne brini, kolege pričaju da sam puno kvalitetniji izbor i dobar dio se zgraža.
Tamo je očuvanje broja radnih mjesta najviši cilj. Kada netko ide u penziju odmah se gura drugu osobu na mjesto te kako se nebi radila nova klasifikacija radnih mjesta i pokazalo se da ima pozicija koje nisu nepotrebne. To se očito dogodilo u TM.
Mislio si reći to se nije dogodilo u TM? Jer druga osoba nije gurnuta na to mjesto, nego se zapošljava novu.

U cijeloj priči i nisam ja kao ja bitan nego to da kroz takve članke izađu na vidjelo prljavštine. Jer previše je tih podobnih. Ako su Zvonimiru htjeli dati posao onda su mu mogli dati posao na kojem sam ja sada jer gotovo sve to mogu i studenti raditi. Ja bih ga tada prvi podržao i rekao drago mi je da si dobio posao.

Da, trebalo je sve to napisati, i da se ne radi o meni opet bih isto rekao.
Je tu se radi o astronomiji i ne samo astronomiji u hrvatskoj. Tu se radi o svemu u hrvatskoj i treba se provlačiti kroz medije.
Razvijene ekonomije teže stručnosti, a nikog nije briga jesi li ti s nekim dobar ili nisi. To je ono zadnje koje vi ističete kao prvo i najvažnije. Zato Hrvatska i je tamo gdje zaslužuje biti.
« Zadnja izmjena: 25.01.2017. u 14:41:41 sati od Arkturus »

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #44 u: 25.01.2017. u 14:53:43 sati »
A moš ponavljat kolko oš, svejedno mislim da to nije dobra politika  :zubo: :236: :76:

To je lijenost, jer u tom slučaju netko treba napraviti ovo:

- Otići u Tehnički muzej, tražiti ravnateljicu Franulić, moliti ju za razgovor, znati što ju pitati, to sve zapisati.
- Zatim otići u Ured za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba, pronaći pravu osobu za razgovor, privoliti ju da odgovori na pitanja, znati što ju pitati, to sve zapisati.
- Pronaći Ogrena, sjesti s njime za stol i popričati. To sve zapisati.
- Pronaći Zvonimira Drvara, zamoliti ga za razgovor, znati što ga pitati, zapisati što je rekao.
- Pronaći Antu Radonića, zamoliti ga za intervju, i ako pristane, popričati o cijelom slučaju, zapisati što je rekao.
- Nakon toga svega, ako želite zbilja, ali zbilja se potruditi i ISTRAŽITI I PROVJERITI navode koje su vam sugovornici rekli, da biste vidjeli koliko ima te toliko vama drage istine u svemu tome.
- Nakon toga sjesti i provesti nekoliko sati ili dana slažući cijeli mozaik i pišući tekst o toj priči. Onako kako smatrate da ga treba napisati kako bi prava istina (trebam li "prava istina" stavljati u navodnike?) bila objavljena svima.
- Poslati taj članak meni ili Večernjaku, Jutarnjem... nevažno kome, kako bi bio objavljen.

...

Ili naprosto možete samo tipkati ovdje na forumu, fejsu, webu, internetu... kako je članak neprofesionalan jer ga je napisao Marino Tumpić.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Catch22

• Astronaut
« Odgovori #45 u: 25.01.2017. u 17:20:20 sati »
A tko će platiti novinara?
The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch.
GSO 12"

Offline Boski

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #46 u: 25.01.2017. u 18:10:44 sati »

Razvijene ekonomije teže stručnosti, a nikog nije briga jesi li ti s nekim dobar ili nisi. To je ono zadnje koje vi ističete kao prvo i najvažnije. Zato Hrvatska i je tamo gdje zaslužuje biti.

Nisam tu da komentiram slučaj jer nemam dovoljno iskustva i znanja u astronomiji za takvo nešto, međutim na zadnje tri rečenice skidam  :sesir:. Upravo to! Zato ću učiniti sve u svom životu pa taman bez gaća ostao da pobjegnem iz ove vukojebine i idiokracije. Hvala al meni dosta.
Teleskop: SW ED80 Apo
Montaže: HEQ5 Pro
Dalekozori: Pentax 10x50 PCF WP II
Kamere: Qhy9c, Qhy5 II mono
Fotić, objektivi: Nikon D5300; 18-55 mm, 50-200 mm, Samyang 16mm f/2.0
http://www.astrobin.com/users/Boski/

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #47 u: 25.01.2017. u 18:35:41 sati »
Desant na Drvar  :twisted:
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline 2001

• AstroBrbljavac
  • *
    • Astronautika
« Odgovori #48 u: 25.01.2017. u 20:26:49 sati »
bobo: ocigledno smo ucili razlicite pravopise i njihovo razumijevanje u cjelovitosti izricaja napisanog
Catch22: >TO je pravo pitanje, alo sefe, kad sjeda placa ;)
garlic: desant na drvar kazes, huh, zima je tamo cujem od ljudi, ne bi bilo lakse da to ljeti negdje na moru desantiramo :)

btw, malko sam provirio po raznim FB i ostalim drustvenim umrezavanjima ili kako se to vec zove, mailing listama i tako to...malko sam se zabrinuo ;) jer nisam vise siguran jel problem u iznesenim cinjenicama ili u tome tko ih je natipkao obzirom da sam naisao na to kako je poanta u tome "pogledaj tko je napisao"
« Zadnja izmjena: 26.01.2017. u 08:02:42 sati od 2001 »
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke

Offline ediglavas

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #49 u: 25.01.2017. u 20:50:42 sati »
Meni je nekako žao što nema prepoznavanja Ogrenove kvalitete, ovdje gdje znamo koliko je dobar.
I što se većina skriva iza nekakve objektivnosti i nepoznavanja situacije a zapravo se ne usuđuju zamjeriti.
Pa umjesto rasprave ili podrške kvaliteti imamo raspravu o Marinu.
Nekako sam razočaran time.