Autor Tema: Slučaj Planetarij  (Posjeta: 6621 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrworf

• Moderator
  • AstroBrbljavac
  • *
  • Spol: Muški
    • Youtube
Odg: Slučaj Planetarij
« Odgovori #20 u: 24.01.2017. u 09:24:49 sati »
Baš to kaj veliš, ja kad sam naletio na stranicu sam ostao  :roll:
Ali danas svaka budala može napraviti fejk fejs  :111:
Eto prijavio sam stranicu u FB. :evil:
Također.

Sent from my F5 using Tapatalk

-SW 250/1200, ED80, Skalamerija 300mm F5 APO EQ6 Pro
-Okulari 1.25": 6mm gold line, barlow 2.5X GSO, barlow 5X, 28mm 2" okular
-Canon 1100D sa Magic Lanternom
-ASI 120 MC Guiding
-EF 50mm F1.8, 18-55mm, 70-300mm

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #21 u: 24.01.2017. u 09:32:20 sati »
I ja sam ju prijavio jučer nakon što sam ju vidio. Mislim da znam čije je to maslo, no nemam dokaza pa...

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #22 u: 24.01.2017. u 10:21:40 sati »
I ja sam ju prijavio jučer nakon što sam ju vidio. Mislim da znam čije je to maslo, no nemam dokaza pa...
Ja mislim da je to napravila neka tajna ljubomorna obožavateljica, tek toliko da se osveti radi neuzvraćene ljubavi.
Ali isto nemam dokaza, nažalost.

Offline Catch22

• Astronaut
« Odgovori #23 u: 24.01.2017. u 11:14:14 sati »
Kolko sam razaznao, Ogren je već zaposlen u muzeju, a Zvonimir bude zamijenio Antu.
Znači: (2-1)+1=2 (ogren i Ante manje Ante plus Zvonimir je dva ko što je i bilo).
U čemu je problem?
Nek se Zvonimir zaposli (naš astronom makar ga ne poznajem) a Ogren (isto astronom) već ima posao, a interno nek dogovore tko će što radit.
Sve ostalo je kruha iznad pogače.
The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch.
GSO 12"

Offline Catch22

• Astronaut
« Odgovori #24 u: 24.01.2017. u 11:36:06 sati »
I još nešto!
Da li je itko pomislio da uz Zvonimira - astronoma, muzej treba i Zvonimira - geologa?
Koji će (kao i Ogren) u radno vrijeme multitaskati bez naknade!
The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch.
GSO 12"

Offline stipe

• AstroOdisej
  • **
  • gurač stakla
    • Mala astroamaterska stranica
« Odgovori #25 u: 24.01.2017. u 13:01:22 sati »
Mi astronomi slovimo kao kreativniji, plemenitiji i daleko manje skloniji svadjama... ne bi bilo lijepo da se stvaraju sukobi. Sad je to x+y=z i tesko je ista reci kad se ne poznaje prava situacija tamo.
Newtoni: 300mm f5.7 dobson, 150mm f8 dobson, 180mm f5.4 photonewton; refraktori: Explore Scientific AR 152mm f6.5; 103mm f15 Jaeger's, SW ED 80/600, mini Jaeger's 54/330, 90/800 eBayscope bino, Carton 80/528, Carton 60/1000, SS Shorty 80/400, SS 80/600, "meopta" AD720; Zrak 56/800. Homemade GEM PicGoto, EOS1100D, QHY5 mono; Objektivi: 18-55mm kit, Pentacon 135/2.8, Mamiya 50/2, Helios 58/2 i Flektogon 35/2.4, T-ring sa adapterima 1.25 i 2", M42 EOS prsten. Dalekozori: Super Zenith 12x50, Tento 7x50, 10x40 noname monokular

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #26 u: 24.01.2017. u 16:41:14 sati »
I još nešto!
Da li je itko pomislio da uz Zvonimira - astronoma, muzej treba i Zvonimira - geologa?
Koji će (kao i Ogren) u radno vrijeme multitaskati bez naknade!
Zvonimir - geolog,
Ogren - geograf.

Offline Šegi

• AstroAmater
  • AstroMeteor
« Odgovori #27 u: 24.01.2017. u 17:13:09 sati »
Ja se slažem s Achom.
Da je ovo thread u kojem nekolicina ljudi iznosi svoje stavove -  to je OK. I da pritom druge upliću u priču - i to je OK, moguće da bi potaknutog na odgovor dobili novog člana foruma koji bi eventualno našim razmišljanjima doprinio nečim novim.

Ali da se članak koji upzorava na "Težak udar na Astronomiju u Hrvatskoj" pojavljuje na ovom forumu, a bez da su svi članovi ovog foruma koji se u njemu spominju upoznati s njegovim sadržajem, meni je neprihvatljivo. Uz najiskreniji respekt prema svim akterima članka, ne vidim kako će mjesto voditelja planetarija u Tehničkom Muzeju iole značajnije uticati na astronomiju u Hrvatskoj (amatersku, valjda se ne misli na profesionalce)... osim ako Zagreb ne smatrate Hrvatskom i pored toga unaprijed držite da će čovjek kojeg ne poznajete i o kome ne znate ništa taj posao raditi loše.

@Danijel: to što su "i drugi mediji" prenijeli članak, ne znači da te to oslobađa odgovornosti - ukoliko postoji, naravno.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #28 u: 24.01.2017. u 18:09:55 sati »
Kada je već postavljeno pitanje što mi mislimo o tome, moje je mišljenje kako ustinu nije na našem forumu da sudimo o kadrovskim pitanjima TMa. Niti sam zadužen, niti poznajem problematiku. Jedan kandidat je naš član i cijenim njegovu prezentacijsku vještinu, o drugom  ne znam ništa.  Ono što nam uistinu nije potrebno su širenje tenzija i zle krvi.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #29 u: 24.01.2017. u 19:23:07 sati »
Članak je napisan tako kako je napisan. Da sam ja istraživao tu temu, napisao bih ga drugačije. No, u članku nema uvreda, Marino je dao svoje mišljenje i viđenje svega toga, obavio je razgovore i napisao članak. Najviše je pisao o Ogrenu jer se o njemu puno toga zna. Kakav je način zapošljavanja novih kadrova u tehničkom muzeju i sve oko toga, niti znam, niti me je briga. Tko kome zapovijeda, tko je kome podređen, tko se kome mora javljati za prekovremene, zamjene i slično, nemam pojma. Naslov je možda malo pretenciozan, no Marino je smatrao da je takav dobar (ja ipak nisam mogao izdržati i na kraju naslova sam dodao upitnik).

Na forumu su izašle nekakve stvari o međusobnim odnosima o kojima nitko od nas nije mogao ni slutiti. Jednako sam iznenađen (neugodno) kao i ostali. To je izazvalo svakakve reakcije. Što će na kraju biti s cijelom pričom, vidjet će se kada bude imenovan novi voditelj Planetarija. Tko će to biti, ja zaista ne znam. Za Zvonimira Drvara prvi sam puta čuo u ovoj priči i o njemu ne znam ni tko je, ni kakav je. Ako on bude vodio Planetarij, nadam se da će ga dobro voditi kao što ga je vodio i Ante. To nije nimalo lagan posao. Ako ga Ogren bude vodio, mislim da je o tome već sve rečeno.

Što se odgovornosti tiče, već sam napisao, rado ću objaviti i drugu stranu priče. Ne bježim od toga, štoviše, volio bih da se te stvari razjasne i ne namjeravam bilo kome uskraćivati pravo da kaže svoju stranu viđenja. Istina je obično uvijek negdje u sredini. Pa kada sam se već "otvorio", reći ću da mi je neugodno jer ne znam kako bih se sada postavio u cijeloj toj situaciji. Cijela ta priča nas polarizira, kao da nas tjera da se opredijelimo za jednu ili drugu stranu. Hoćemo li stati iza Ogrena ili iza Zvonimira? Ima li tu smisla opredjeljivati se? Ključ svega nalazi se u rukama gospođe Franulić i ona će na kraju "presuditi". A mi se možemo samo slikati, što bi se reklo. Nas ionako nitko ništa neće pitati, a i zašto bi.

Da li je trebalo objaviti taj članak? Osobno mislim da je. Otkrio nam je puno toga, kako direktno, tako i indirektno. Da li je dobro napisan? Tu mislim da ste rekli svoja mišljenja vrlo jasno. Može vam se sviđati i ne mora. No, Marino je napravio teži dio posla. Kako je tema vrlo osjetljiva, potrudio se dobiti informacije od odgovornih iz svih relevantnih službenih izvora koji su uključeni u to. Svjestan je "pipljavosti" te teme pa se potrudio doći do odgovora od onih koji ih službeno i imaju. Ono što je dobio kao odgovor je objavio. Vjerojatno je trebao napraviti i dodatni napor pa pokušati doći i do Zvonimira. Tu zbilja ne znam je li pokušao ili nije, no o njemu nije napisao ništa uvredljivo.

Njegov stil pisanja je takav kakav je, nekima se sviđa, nekima ne. Mislim da je o tome bespredmetno razglabati. To je ona "crta" po kojoj se prepoznaju autori tekstova, kao što svatko od nas ima neki svoj naglasak dok priča, poštapalicu, rječcu ili kako god to nazvali. To je njegov stil pisanja, on je takav i ne možemo ga promijeniti. Barem ga ja ne mogu niti želim "preodgajati". Mislim da je prežilav za mene. Eto, ne znam što bih vam još napisao. Volio bih da sam u Zagrebu pa da budem bliže mjestima događanja, ne samo zbog ovakvih crnih situacija, nego više zbog onih koje su mi draže, da se mogu više uživo družiti s vama, ići na različita predavanja, u Planetarij, na zagrebačku Zvjezdarnicu i slično. Tada bih nekog vraga i ja saznao o "tračevima" i bio u tijeku, a ne ovako, na ovaj način. Svi smo mi na kraju krajeva ljudi sa svim vrlinama i manama. Ne želim se zbog toga poprijeko gledati niti s kime, najmanje s Antom ili Ogrenom. Obojicu ih vrlo cijenim, a to što oni imaju između sebe, oni će to i riješiti. Ili neće. Ja tu ništa ne mogu napraviti. Osim ponuditi mjesto na Zvjezdarnici da kažu što imaju. I to je nešto.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |