Autor Tema: Dramatična objava  (Posjeta: 2938 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lsvemir

• AstroKomet
  • Spol: Muški
Odg: Dramatična objava
« Odgovori #30 u: 26.02.2017. u 13:46:48 sati »
Ali zato komentari na clanak pokazuju gdje smo ...

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Handicraft 75/777 reflekotor
Lumex 60/800 refraktor
ZRAK 40x42
Nikon 7x50

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #31 u: 26.02.2017. u 14:00:55 sati »
I jeste, Zekonja.

Ali ni moja reakcija po svojoj suštini mnogo baš  ne odstupa u odnosu na njihovu.
Svaka čast ljudima , kapu doli, tekstura stručna i vrhunska, međutim poruka  i zaključak ne odstupaju od mog posta .   
To me veseli, ali daleko od toga da se  tu mogu  trpati. Ako je njihova kako kažeš normalna pa ajde budi dobar , pusti  bar da je moja  polunormalna.  :hopla:
Nek samo rotira...

Offline Šegi

• AstroAmater
  • AstroMeteor
« Odgovori #32 u: 26.02.2017. u 14:14:22 sati »
Pa u biti ti je reakcija ista, ne vidim zašto "polunormalna"?

I zaista ne razumijem, Danijel, zašto se oko toga toliko pališ?
Kada znanstvenik koji je duboko u materiji kaže "moglo bi biti" znači da ima razloga to tvrditi a ne da bubeta bez veze (procjena temperature površine, teorijsko znanje o nastanku planeta - u članku se referira na druge znanstvenike koji su iznijeli parametre koji bi trebali biti zadovoljeni da voda opstane u danim uvjetima). Ne kaže da je 100% u pravu (e onda bi ga se orbibalo samo tako), nego da postoji mogućnost. Toplo se nadam da ćemo se na ovu temu vratit jednom kad JW bude pogledao na tu stranu  :106:

Offline garlic

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #33 u: 26.02.2017. u 14:39:05 sati »
Ali zato komentari na clanak pokazuju gdje smo ...

Da, ti komentari malo zabrinjavaju. Ja ih čitam kao one poruke koje ljudi pišu po WC-ima. Pa sam čak našao neke vrijednije poruke u zahodima od ovih komentara. Npr, "Tko umre na jesen, za njega nema zime" itd...
Bit znanosti je u tome što ona ispravlja samu sebe - Carl Sagan.

I'm a Jedi, like my father before me...

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #34 u: 26.02.2017. u 14:44:39 sati »
Ma ljuti me što su i znanstvenici prihvatili senzacionalizam kao način prezentacije svojih radova. U doba kada smo zatrpani raznim vrstama senzacionalizama koji mi počinju neopisivo ići na živce jer više ništa ne možemo uzeti normalno i iza kojih se krije pusta praznina, više ne vjerujem ičemu što se tako prezentira. I onda umjesto da pročitam otkrili smo to i to, čitam kojekakve blesave "medijskošundske" konstrukcije iz kojih onda moram čupati što je istina, a što nečije nade, želje, ideje, štoveć. Iz sveg ovog medijskog s*anja oko tih planeta ispalo je da su otkrili da su neki od planeta kameni, blizu zvijezde, s revolucijom od nekoliko dana I TO JE SVE! Nema traga atmosferama, nema traga vodi, nema traga onome što su nadrobili jer su to sve IZMISLILI kako bi privukli novinare i potakli ih da pišu o tome. To je ono što tek dolazi u budućnosti, a ne sadašnjosti. Nije me briga što će budući instrumenti TEK MOĆI napraviti, mene zanima što su sada otkrili, onako kako to zbilja izgleda. To od njih očekujem.

A otkrili su ništa, ništa od onoga što već nismo znali i svako malo čitali kako su otkrili nove planete. To rade svaki mjesec i već mi je puni kufer čitanja jednog te istog, otkrivena nova Zemlja, Jupiter, ovo ono. Fer i korektno bi bilo da su otvoreno rekli što su otkrili. Umjesto toga, plasirali su bućkuriš konstrukcija o tome što bi se tamo MOGLO nalaziti. To mene živcira i zato me ta priča nije posebno oduševila i ne dijelim ushićenja oko... oko čega točno? A nije im prvi puta. I sada ti vjeruj znanosti kad njezini predstavnici prave šaradu od svojega rada. Zar mi treba Korado i Ante da bi mi jasno objasnili što su ti ljudi napravili? Zar to ne mogu sam zaključiti? Očito su došla vremena da trebamo imati "prevoditelje" koji će iz hrpe budalaština izvući srž i onda to jasno prezentirati da mi bude jasno o čemu se ZAPRAVO radi. Znanost je otišla kvragu onog trenutka kada su se odlučili na ovakav jadni pristup prezentiranja svojih rezultata. Mogu se ugledati na ekipu iz LIGO koja je vrhunski, jasno i koncizno predstavila detektiranje gravitacijskih valova, bez tračka senzacionalizma, a bilo je senzacionalno zapravo. Tako se to radi. Savršeni primjer kako treba predstaviti rezultate svojega rada.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #35 u: 26.02.2017. u 16:03:53 sati »
Ma ljuti me što su i znanstvenici prihvatili senzacionalizam kao način prezentacije svojih radova. U doba kada smo zatrpani raznim vrstama senzacionalizama koji mi počinju neopisivo ići na živce jer više ništa ne možemo uzeti normalno i iza kojih se krije pusta praznina, više ne vjerujem ičemu što se tako prezentira. I onda umjesto da pročitam otkrili smo to i to, čitam kojekakve blesave "medijskošundske" konstrukcije iz kojih onda moram čupati što je istina, a što nečije nade, želje, ideje, štoveć. Iz sveg ovog medijskog s*anja oko tih planeta ispalo je da su otkrili da su neki od planeta kameni, blizu zvijezde, s revolucijom od nekoliko dana I TO JE SVE! Nema traga atmosferama, nema traga vodi, nema traga onome što su nadrobili jer su to sve IZMISLILI kako bi privukli novinare i potakli ih da pišu o tome. To je ono što tek dolazi u budućnosti, a ne sadašnjosti. Nije me briga što će budući instrumenti TEK MOĆI napraviti, mene zanima što su sada otkrili, onako kako to zbilja izgleda. To od njih očekujem.

A otkrili su ništa, ništa od onoga što već nismo znali i svako malo čitali kako su otkrili nove planete. To rade svaki mjesec i već mi je puni kufer čitanja jednog te istog, otkrivena nova Zemlja, Jupiter, ovo ono. Fer i korektno bi bilo da su otvoreno rekli što su otkrili. Umjesto toga, plasirali su bućkuriš konstrukcija o tome što bi se tamo MOGLO nalaziti. To mene živcira i zato me ta priča nije posebno oduševila i ne dijelim ushićenja oko... oko čega točno? A nije im prvi puta. I sada ti vjeruj znanosti kad njezini predstavnici prave šaradu od svojega rada. Zar mi treba Korado i Ante da bi mi jasno objasnili što su ti ljudi napravili? Zar to ne mogu sam zaključiti? Očito su došla vremena da trebamo imati "prevoditelje" koji će iz hrpe budalaština izvući srž i onda to jasno prezentirati da mi bude jasno o čemu se ZAPRAVO radi. Znanost je otišla kvragu onog trenutka kada su se odlučili na ovakav jadni pristup prezentiranja svojih rezultata. Mogu se ugledati na ekipu iz LIGO koja je vrhunski, jasno i koncizno predstavila detektiranje gravitacijskih valova, bez tračka senzacionalizma, a bilo je senzacionalno zapravo. Tako se to radi. Savršeni primjer kako treba predstaviti rezultate svojega rada.
Mislim da se i Korado i Ante slazu s time da bi tamo mogla postojati voda u tekucem stanju.
Ono s cime se ne slazu, a sto nije ni receno je da tamo i postoji voda u tekucem stanju.

Ne vidim problem s time.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #36 u: 26.02.2017. u 17:40:30 sati »
Ma svi blebeću o tome što bi tamo MOGLO BITI. Tamo mogu biti i vanzemaljci što se mene tiče, mene zanima što su TOČNO OTKRILI, a ne što oni misle da tamo može biti. To što oni misle mogu objesiti mačku o rep, ne trebaju mi oni da mi kažu da tamo može biti civilizacija nijemih patuljaka, za to imamo novinare, želim znati što su točno našli svojim istraživanjima. To mene zanima. Špekulacije me ne zanimaju, a oni su u tu zdjelu istresli gomilu svega i što treba i što ne treba. Ukratko, izveli su cirkusku predstavu pred cirkusantima. I to vrlo lošu. [02*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #37 u: 26.02.2017. u 17:57:46 sati »
Kad ti neki znanstvenik kaže "tamo je sigurno...." onda je to tip osobe poput Pavune ili nekih drugih koji su skrenuli s kolosjeka.

Offline Đeno

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #38 u: 26.02.2017. u 19:50:05 sati »
Zekonja je  u pravu , kad se ljuti na znanstveni senzacionalizam i potpuno je u pravu kad postavlja pitanje kako vjerovati u znanosti kad njezini predstavnici prave šaradu od svojega rada.  Znanost je znanost i kvit , tu se nema što dodavati ni oduzimati. Da ne bi ispalo  ovo kao podilaženje,  ajde reci Zekonja  kada to i gdje nije bilo toga što nije se prodavalo ili šaralo u znanosti u ovih pet šest ijada godina? Pa šta, opet je znanstvena istina astronomije  po cijeni mnogih žrtava i života isplivala i to ona znanost u koju ja vjerujem kao i ti. Bez obzira na šarade,  pitanje je  dana u ovom stoljeću kad će nauka nedvojbeno potvrditi  postojanje života , u nekom od kantuna svemira  a nakon toga kada  otvore se vrata otkrit će se još na stotine i stotine tisuća  života. Svemir je pun života ! Na  tehnološkom razvoju astronomije je da to otkrije. Ono što je bitno,  otkrivanje novog  života u bilo kakvom  obliku ugrožava i dovodi u pitanje povlašteni religijski svjetonazor o  „geocentričnom životu“ u svemiru  . A kada se sve to jednom prođe  naši će se potomci smijati  nama , kao što se mi smijemo našim precima kako su bili zatucani da je Zemlja bila ravna ploča ili da se Sunce vrti oko Zemlje. U  konačnici scenarij ostaje opet isti, religijska kultura  prebroditi će i taj  brodolom , adaptirati se  u novim znanstvenim  okolnostima ali opet  osigurati prijeko potrebnu besmrtnost svima nama a ne prirodoznanstvenu istinu. Onaj tko vjeruje u znanosti, zna što ga čeka, i zna unaprijed  što će  znanost dokazati. I zato batali bezvezarije , viruj u ljubav, viruj u znanost, i sačuvaj nju u dobru i zlu. :125: :125: :125:
« Zadnja izmjena: 26.02.2017. u 19:57:35 sati od Đeno »
Nek samo rotira...

Offline Bobo

• AstroPjesnik
  • http://www.astrobobo.net
    • Astrobobo.net
« Odgovori #39 u: 01.03.2017. u 07:55:11 sati »
Tamo mogu biti i vanzemaljci što se mene tiče, mene zanima što su TOČNO OTKRILI Špekulacije me ne zanimaju, a oni su u tu zdjelu istresli gomilu svega i što treba i što ne treba. Ukratko, izveli su cirkusku predstavu pred cirkusantima. I to vrlo lošu. [02*

A da prvo pročitaš članak? http://www.nature.com/articles/nature21360.epdf?referrer_access_token=4rdqNO3zVLRsp27fJ-O7mdRgN0jAjWel9jnR3ZoTv0Oz3YdHxWj23YXu-nIMQxTk9Hh2e43Bmz3uVpmZy4vUvek62zONuqnKxEoinaf0Ad2bUUXSGQ1J-IOy1okx2v74QeJw5SbRYsZBA0gHetAHYG8JbbA4AWI0IcEZBuPBLnDPDQrFJAu7bv1OqeYth7A5s0Hd4yPU3oGNFC9z4-nm4kndjlwQpoW--bBiK2Ed75OaO6QJSiz5Qtbe-wjqel8V&tracking_referrer=www.space.com

(Mora biti ova kobasica, sorry, a ne znam kak se drugačije meće link)
http://www.astrobobo.net
http://www.recenzije.astrobobo.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290, Nikon D5100 mod.