Autor Tema: Arkturus na HR1  (Posjeta: 401 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Arkturus na HR1
« u: 31.05.2017. u 16:31:00 sati »
Vozim se danas oko dva u autu i upalim radio. Kad' čujem neki poznati glas! Naš Arkturus kao gost emisije raspreda o hvatanju sunčere energije pomoću Dysonove sfere. Vrlo zanimljivo, ali nažalost uhvatih emisiju po sredini, bez glave i repa. Baš mi je žao mogao si se pohvaliti i najviti. Koja je emisija u pitanju i hoće li repriza, ili na zahtjev?
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Arkturus

• AstroOtkrivač
Odg: Arkturus na HR1
« Odgovori #1 u: 31.05.2017. u 19:09:15 sati »
Ma to je samo zadnja u nizu emisija o onom što se sve javnosti prezentira zbog privlačenja pažnje. Ja sam se samo potrudio izvući neke brojke od kojih pamet stane kad počneš analizirati koliko je što moguće.
Emisija je Divni novi svijet i uvijek ju možeš poslušati u radiu na zahtjev. Samo pričekaj koji dan da ju ubace, pa ćeš uloviti i glavu i rep. Sad si ulovio ribu koja ne smrdi ni od glave ni od repa jer ih nema. :mrgreen:

A to je i tema, uz još neke, koju ću dotaknuti 14.06. na zvjezdarnici na predavanju o nekim zabludama koje su se uvukle u 'opću kulturu' pa ljudi više ne znaju gdje prestaje stvarnost a počinje SF ili F.

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
Odg: Arkturus na HR1
« Odgovori #2 u: 01.06.2017. u 09:51:33 sati »
Ovo ću zadnje baš rado doći poslušati.  [71*
Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm